Vesti i obaveštenja

Pa pazi vamo,kad oces subvencije sve dugove moras izmiriti,pa tako recimo mi placamo samodoprinos na zemlju,susedni atar Cantavir ne placaju i tako ovi sto imaju zemlju unasem ataru su morali da izmire svoje obaveze zbog naci subvencija od strane ugarske,oni i ne dobijaju resenja da trebaju placati,a meni to razumljivo jer su to njihovi sunarodnici madjari (jer su na vlasti u b.topoli madjari)i tako lik dobi 700 000 din. duga a da nije ni znao da ima,nego kad su skupljalipapire nasao se i dug.
 
Pa pazi vamo,kad oces subvencije sve dugove moras izmiriti,pa tako recimo mi placamo samodoprinos na zemlju,susedni atar Cantavir ne placaju i tako ovi sto imaju zemlju unasem ataru su morali da izmire svoje obaveze zbog naci subvencija od strane ugarske,oni i ne dobijaju resenja da trebaju placati,a meni to razumljivo jer su to njihovi sunarodnici madjari (jer su na vlasti u b.topoli madjari)i tako lik dobi 700 000 din. duga a da nije ni znao da ima,nego kad su skupljalipapire nasao se i dug.
Kakve veze imaju subvencije.Jer misliš na ove 4 000.Pa još malo pa ih neće ni biti.Ja to ne bih zvao subvencijama,čak ni socijalom.
 
Dva dana sam na tehnicki pregled jurim da registrujem pikapa Floridu.Znaci na prvi tehnicki lik mi kaze a ne mozes na tehnicki nisioprao auto...Odem kod drugog reko aj pogledaj dal mozeovaj moj ferari da prodje tehnicki ili treba da ga poliram i sta jos.Lik krene da gleda otvori haubu ikaze a gde je tebi trzac od akumulatora.Reko nemam pojma tu je negde taj akumulator je namenski al nadjem ja drzac.Krene dalje kaze nisu ti iste gume.Kako nisu ista dimenzija na sv cetiri tocka.Kaze ista ti dimenzija ali na ovom jednom nije ti ista nosivost ili sta vec na tri tocka pise 82t a na jednom79t.I jos par gluposti al ja ga sredio i eno danas prosao.Zakazuje se kao kod lekara i jos gore u 10 mi zakazali u 14:15 prosao.U medjuvremenu mnogo bolja auta vracali tipa Fokus,Pasat ako ti gori lampa na instr.tabli ne prolazis dok ne odklonis kvar...

Послато са LG-K420 уз помоћ Тапатока
 
100k prilikom uvoza i onda svake godine po 2-3 hiljade, čisto da se ne ulijeni motor. :osmeh:

Šilje organ na sirotinji glupim pravilnicima u vezi godina, kilometraže, kubikaže i slično. Umjesto da se zaista na tom jednom tehničkom pregledu uradi kontrola kako treba i završi priča sa tehnički neispravnim vozilima na putu.
 
Poslednja izmena:
Tako je navalili na sirotinju, a zapravo se zna ko i kako ugrozava zivot na cesti... tako i po traktorima opalili, a najmanje udesa su traktori, valjda probaju dokle jos mogu da stezu a da se zapravo ne digne narod i skine ovaj kapitalisticki prodani rezim...
 
Ima ljudi koji stvarno voze mrtvački sanduk na točkovima.
Gume ćelave da žica proviri, kočiono ulje curi da svake sedmice dospe po pola litre, signalizacije više nema nego što ima, a amortizere mijenja samo onaj kome je do udobnosti.
Na kraju krajeva, i sa takvim autom razumna glava će bezbjedno stići, ali imaš ludaka koji će se zaletiti 80-100 km/h u naselju ili oko nadelja da pokaže kako taj krš ima dobar motor, a da li će stati i gdje koga briga.
 
U Zasavici otvorena moderna farma za uzgoj svinja - Izgradnja i opremanje koštali 40 miliona dinara --- izvor ekapija.com

Jedna od najmodernijih farmi za uzgoj svinja, sa automatizovanim sistemom hranjenja i ventilacije, otvorena je u nedelju (15. jula 2018. godine) u Zasavici, a svečanosti je prisustvovao i ministar poljoprivrede Branislav Nedimović. Trenutni kapacitet farme je 2.400 grla, a izgradnja i opremanje koštali su 40 miliona dinara.


Ministarstvo poljoprivrede, šumarstva i vodoprivrede pomoglo je izgradnju i opremanje sa 8 miliona dinara, kroz podsticaj u okviru Pravilnika o podsticajima za investicije i fizičku imovinu poljoprivrednog gazdinstva.


Sistem ishrane tovljenika u ovom objektu se vrši kompjuterski, preko kontaktnih senzora i u tečnom je stanju. Ventilacija omogućava rashlađeni filtriran vazduh, što doprinosi držanju životinje u humanim uslovima, takođe se smanjuje i mogućnost prehlade i preterane upotrebe antibiotika.


Kapacitet na godišnjem nivou prelazi cifru od 10.000, a vlasnik farme Milovan Ivanković već je poznat u Mačvi kao dugogodišnji odgajivač.

... LINK
 
Ne znam da li je za ovu temu. Jutros sam u nekim vestima procitao da drzava daje djubrivo kan svim vocarima ali samo za jedan ha i to 300 kg. Treba se prijaviti u svojim opstinama u narednih 10 dana. Sutra cu da zovem ove u mojoj opstini i da se raspitam.
 
Nazad
Vrh