Vesti i obaveštenja

Ti sto ne mogu da sastave kraj sa krajem na 100000din mesecno, po meni nisu normalni. Kod mene u selu dosta mladih radi u beloj crkvi za 25-30000 din i sa dve takve plate zive.

Послато са GT-I9506 уз помоћ Тапатока
Ja bi pre rekao da preživljavaju i ako imaju rešeno stambeno pitanje. Ja sam konkretno mislio na bračni par koji ja na početku što podrazumeva nerešeno stanbeno pitanje.
 
Ja bi pre rekao da preživljavaju i ako imaju rešeno stambeno pitanje. Ja sam konkretno mislio na bračni par koji ja na početku što podrazumeva nerešeno stanbeno pitanje.
Ok, ali znam mlade bracne parove kao ja i supruga pa opet nemaju dosta 100k mesecno. Covek kod mene u selu ima svojih 7 jutura zemlje, proda godisnje po 10 bika. Zive on, supruga i troje dece koja idu u skolu. On je za sve nas u selu fenomem. A znam 100% da je tako i znam gde mu je zemlja, a nema nikoga sa strane da mu pomaze. Mi smo poludeli od svega sto nam se nudi i trosimo novac na bezveze stvari.
 
Ima u nekom filmu replika: narodnjaci su provalili vutru, neće biti dobro.

Shodno tome: seljaci su provalili potrošačko društvo, ništa im se ne isplati raditi...

Nije dobro, nikak ne bu bilo dobro.

Kažu stari: sito, pjano, pa pobesnelo.

A i kod mene u familiji su počeli povraci iz Švabije. Vidim da je podvijena repa, ali ih sokolim, što da im stajem na muku, svaka se nauka plaća.

Napravismo smeća u ovoj temi, al eto, oko praznika je, nek nam se ne uzme za zlo.

Vreme je za pas zadenuti.

Srećni praznici, svi, od 29. Novembra pa do Sretenja.
 
Ne znam gde vi ljudi zivite ali porodice koje zive u gradu kao podstanari i imaju dece bez 1000k ne znam kako sastave kraj sa krajem. Evo kirija za stan od 60kv je 150- 200e troskovi za taj stan iznose oko 200e. I da imaju samo jedan auto to je mesecno bar 50-80e Za gorivo. Ziveti sa platom od 250e pa makar i dvoje radilo ne znam kako je moguce zato takvi valjda prvi su ugrabili madjarski pasos,a sada cak ni to vise nemoraju. Sela sa nacionalnim manjinama prva su opustosila kod mene u okolini. Madjari slovaci rumuni mnogi su otisli preko.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
J
Samo je u socijalističkoj Srbiji i Jugoslaviji radnik mogao voditi decu na letovanje i zimovanje.

U velikom delu u sindikalnim kapacitetama po sindikalnim cenama.

Jer u 'realnom' sektoru, hotelima i kampovima letovalli su radnici sa Zapada. I plačali realnu cenu.

Ako se ne sećaš, za članove DPO (društveno političkih organizacija, znači građane SFRJ), bile su niže cene turističkih usluga, od kampa pa do autoputa.
 
Tine , jel znaju kod tebe mladji od 20 godina da je YU ikada i postojala? Ponekad pogledam Milica i njegovu privatnu tv na youtubu, drobi o yu nostalgiji , pa prica evo Hrvatska bankrotirala , Slovenci isto propali i evo svi samo cekaju da se osnuje nova YU :haha:.
 
Za sada mladi ljudi iz Srbije odlaze masovno na privremeni rad u Slovacku ,Cesku,Madjarsku ,Sloveniju,Crnu Goru a isli bi i u Hrvatsku da nije grca tj da je malo romanticnija atmosfera i bude li se nastavilo ovim tempom vrlo lako moze da se javi kod nas interesovanje mladih ljudi za rad u Moldaviji,Makedoniji,Bosni ,Rumuniji I Albaniji jer AGENCIJA PONAVLJAM AGENCIJA DESETKUJE PLATU OVIM MLADIM LJUDIMA i ostavlja im sredstva za poparu i kacamak i klot pasulj .Agencija ubira milione i milione eura na godisnjem nivou PLJACKAJUCI SVOJ NAROD A UGLAVNOM MLADJE STANOVNISTVO i samim tim cinom ih terajuci iz Srbije a ko je vlasnik agencije ili ciji su izvrsitelji ili gde su pare od nenormalnih naplata ,haraca prodaja drzavnih resursa gde su milijarde eura koje ulaze svakodnevno u Srbiju i ZASTO SU HARACI toliko veliki i neuobicajeni za nas standard DACE BOG DA U 2019 GOVNJIVA MOTKA ODRADI SVOJ DEO POSLA a nas vrhovni guru toliko lepo prica da bi se pola penzionera sa penzijom od 17000 dinara ili 130 eura zabavljalo sa njim a zato bi trebao posebno da odgovara jer upotrebiti i zloupotrebiti u kampanji mentalno posrnule starije populacije istrosene zdravstveno totalno i invalide rada i manipulisati sa njima i otimati im u isto vreme to malo bede to nije bilo u istoriji niti ce biti i BOZE POMOZI SVIMA DA U 2019 GODINI KRENEMO KVALITETNO PAMETNO DA NAPRAVIMO JEDAN RADIKALNI REZ krajnje je vreme SRECNA NOVA GODINA SVIM FORUMASIMA I PUNOM SNAGOM NAPRED
 
To je mozda situacija sa mladima juzno od Save i Dunava, ovde je malo drugacija. Sve do jednog omladinca odose za Dojcland i po neki u Cesku. Bilo ih je ranije vise u Ceskoj, ali sad i oni prelaze u DE, uglavnom kamiondzije.
 
Tine , jel znaju kod tebe mladji od 20 godina da je YU ikada i postojala? Ponekad pogledam Milica i njegovu privatnu tv na youtubu, drobi o yu nostalgiji , pa prica evo Hrvatska bankrotirala , Slovenci isto propali i evo svi samo cekaju da se osnuje nova YU :haha:.

Pa da, sad ih leve partije đabalebaških danguba uveravaju, da je tad bilo samo mleko i med.
I ti što sad to tvrde tada nisu neki bili ni rođeni.

I to je sve nešto bolesno, daleko od toga, što se neki stariji još osećamo delovima nekog uslovnog zajednog jugo kulturnog prostora u kom smo odrasli i tada si izgradili poglede na život i svet oko sebe.
I sad posle nekoliko decenija života kojim smo išli svaka sredina svojim pravcem, neke još držimo, dok smo neke nadogradili, a neke odbacili.

Makar taj u principu nije nikad ni postojao, nego ja to mogu da opišem ko miks raznih prostora koji su se u nekim tačkama dodirivali i pokrivali.

Jer i u svakloj manjoj (ajmo da kažemo nacionalnoj ili republičkoj) sredini je bilo raznih grupa i pokreta, za primer u muzičkom ukusu od narodnjaka do panka koji su se neki zatvarali lokalno, a drugi bili tesno vezani na grupu sličnog pogleda iz druge sredine.

Jedino što smo tad bili svi pod silom u 'bratstvu i jedinstvu', a sad možemo sami birat s kim se družimo i komuniciramo.
 
Zasto mislis da smo bili pod silom u bratsvu i jedinstvu? Pricajte vi mladima i vratite u udzbenike kako je 1941 prognano u Srbiju vise od 200000 Slovenaca gde su ih ludi Srbi prihvatili po kucama i ti isti ludi Srbi docekali da im decu ubijate u Sloveniji 50 godina kasnije.
 
Tema je vesti i obaveštenja u delu Poljoprivreda, znači ono što je bilo 1941 nije baš ni vest a ni obaveštenje, a cela poruka najmanje ima veze sa poljoprivredom. Tako da bih zamolio da se dalje pisanje u ovoj temi drži tematike, a ko hoće da bistri ratnu istoriju ima mycity-military.com forum, pa tamo može da piše.
 
Zasto mislis da smo bili pod silom u bratsvu i jedinstvu? Pricajte vi mladima i vratite u udzbenike kako je 1941 prognano u Srbiju vise od 200000 Slovenaca gde su ih ludi Srbi prihvatili po kucama i ti isti ludi Srbi docekali da im decu ubijate u Sloveniji 50 godina kasnije.
Opraštamo ali ne zaboravljamo:ppozdrav:
 
Tema je vesti i obaveštenja u delu Poljoprivreda, znači ono što je bilo 1941 nije baš ni vest a ni obaveštenje, a cela poruka najmanje ima veze sa poljoprivredom. Tako da bih zamolio da se dalje pisanje u ovoj temi drži tematike, a ko hoće da bistri ratnu istoriju ima mycity-military.com forum, pa tamo može da piše.
Verujem u tvoje dobre namere da Ovaj forum ostane u okviru poljoprivrede, ali nekad eto malo istrcimo pa imaj razumevanja. Nije na odmet podsetiti se nekih cinjenica koje su i ovde kod nas mnogi zaboravili ili zapostavili. Ako se budemo drzali striktno poljoprivrede samo da napomenem da je dosta mlinova posle drugog svetskog rata preseljeno iz Vojvodine u Sloveniju. Istina ne treba nikog da vredja.
 
Ima chat u Caffe deluforuma, pa se tamo može pisati na slobodnu temu, u ovu temu ljudi svrate da vide da li je neko primetio neku zanimljivu vest vezanu za poljoprivredu.
 
Sve što nema veze sa temom je obrisano, dalju prepisku na to možete nastaviti preko privatnih poruka, ako mislite da je potrebno nekom nešto dodatno objašnjavati iz ekonomije i istorije.
 
Nazad
Vrh