Vesti i obaveštenja

Momo, nije lako razmišljati normalno... shvati u ovoj zemlji ima milion funkcionalno nepismenih ljudi... milion... ko da razmišlja i čime... i ja prvi grešim... pre svega što ovde i bilo šta pišem jer neće niko ovo da prihvati i da kaže sebi eto biću bolji makar prema prvom komšiji... ne nego će baciti drvlje i kamenje...

U pravu su za onaj srpski kazan u paklu pored koga niko ne stoji da dežura da ne pobegne... Srbi ko god hoće gore oni ga povuku nadole...

A mnogo mi je krivo... gledam oće srce da mi pukne od radosti kad vidim kako umeju da proizvedu šljive, jabuke, papriku... paradajz ko sunce... pa tu malinu što je proizvedu pa tog kvaliteta nema na svetu.... a ona ode za 60 dinara...

Gledam kako se pate sa stokom... mleko jeftino... dovoze nam trulo neko meso iz ko zna gde... i taj voćar ćuti... povrtar ćuti... stočar ćuti... ratar ćuti... njihovi dedovi prošli albansku golgotu.

E al kad spomeneš Ruse ili Amere odmah će da ti nabroji najmanje deset svetske teorije zavere... te iste Ruse koji su silovali sve što su našli da je žensko kad su nas oslobađali i koji su opustošili podrume.... i te iste Amere koji su nas prijatelje veoma lepo satrli '99.
 
Poslednja izmena:
Ne znači ako je nepismen da nema intelekt i mozak,nemoj vređati nekog i nešto što je tebi nepoznanica...Pismenost i obrazovanje su jedno a ti postavljaš znak jednakosti između nepismenosti i ludosti,za tebe su jednako nepismen i lud.Pravilno rasuđivati i misliti nema veze sa pismenošću.
 
Sve zavisi šta hoćeš od ovog života,ovosvetsku logiku ili mudrost koja se ne zadobija tako lako_Ovo kad kažem ne mislim na sebe. Naprotiv, nit sam pametan a još manje mudar, mislim da sam ispod svakog proseka u bilo kom smislu samo eto ulažem trud i nadam se uvek najboljem:ppozdrav:
 
Meni je samo zanimljivo kako u svakoj temi kad neko napise nesto logicno ali kontra od nekih koji misle da vecina smatra kao oni i da je to sasvim normalno , pa ih prvo zacudi kako neko uopste i moze tako misliti , npr da neko nije rusofil, da je Sloba bio zlo, da nam zapad nije kriv za sadasnju situaciju i da nam ne zeli lose ... dakle prvo se zabezeknu , zacude se da postoji neko takav ,pa onda pisu o njegovom psiholoskom profilu , itd , navode dijagnoze i slicno . To mi je tolko smijesno . Jos mi je smjesnije kad iz dana u dan saznaju da takvih za njih ludaka ima ovde u stvari malo vise a ne pojedinci.:haha:
Vidis a meni je zanimljivo kako kad neko napise neku istinu a kontra od nekih koji misle da vecina smatra kao oni i da su samo oni u pravu...
kao npr. da neko ne voli sad-e i nato, da ne voli merkalovu i njenu migrantsku politiku, da misli na nam ovakav put ka eu ne donosi nista dobro, da sloba nije jedini zloca i da ima vecih zloca u susednim nam bivsim republikama i da je zapad direkno kriv za raspad bivse drzave jer podrzavao i finansirao pojedine politicara, cak neke i snabdevao oruzjem, scenirao razne zlocine da bi imao "opravdanje" da dejstvuje...
dakle prvo se zabezeknu , zacude se da postoji neko takav ,pa onda pisu o njegovom psiholoskom profilu , itd , navode dijagnoze i slicno . To mi je tolko smijesno . Jos mi je smjesnije kad iz dana u dan saznaju da takvih za njih ludaka ima ovde u stvari malo vise a ne pojedinci.:haha:
 
Trenutno stanje u drzavi je tako, da ko god ima priliku treba da ode odavde. Imate na YT "Filipov kanal" momak otisao iz Srbije u Ameriku sa jednim koferom i par stotina dolara u dzepu. Radi, trudi se i stvorice za 5g sto ovde ne bi za ceo zivot. Ima jos nekoliko kanala gde ljudi koji su pobegli iz ovog sistema pricaju na licnom iskustvu.

Ono sto se slazem sa kolegom koji je spominjao familiju iz Holandije. To je tacno sve. Ako izgubi posao nace drugi posao jer radne snage na zapadu fali. Oni imaju problem sa crnicima i migrantima koji nece da rade a hoce da zive. Kao sto ameri imaju problem takodje sa crncima i sa hispanoamerikancima (meksiko vecinom) koji dodju i cilj im je socijala i parazitiranje. U takvim uslovima ko god zeli da radi ima mogucnost.

Meni trenutno nije toliko ni sama plata, cena rada u Srbiji problem. Najveci problem je okruzenje koje je nepismeno i nezaintersovano ni za sta. Cekam na potvrde u drzavnim ustanovama po dve nedelje jer nema neko ko da lupi pecat i potpise. Ima ali su navikli da im das crvenu i onda ce odmah uraditi, ako ne das onda zakonski rok 14 dana pa ti 13-ti dan izdaju. Ili tablice o kojima sam pisao, pa to da se desilo u bilo kojoj drzavi neko bi iz moralnih razloga podneo ostavku. Kod nas NISTA SE NIJE DESILO! U zapadnoj evropi da tebi auto stoji dve nedelje ili jos gore sleper i da ti ne zaradjujes dve nedelje zbog drzavne administracije?! Ajmo dalje. Kako nazvati nego otimacinu kada nam dovode vodu iz Sombora, a nasa voda u selu potpuno ispravna i koristi se 60 godina. Ne znamo sta je kamenac i sta je kamen u bubregu. Sada sa novom vodom cemo sve to saznati. Placam skupo, preskupo gorivo. U nemackoj 1.22e, kod nas 1.4e. Ogorcen sam kada odem kod notara sto me oderu kao zeca za obicne potpise. Citaju na glas ugovor kao da smo retardirani. I dalje nisu resili problem duple prodaje stanova. Jer moze covek da isti dan zakaze kod dva notara i opet stan proda dva puta, jer sinhronizacija ne ide instant, vec na par dana! Ozlojedjen sam sto na tehnickom me zlostavljaju i sto manji mi je bilo stres polagati prijmeni za faks nego ici na tehnicki!
 
Tačno tako i meni ne smeta tolko manja plata . Preživjeće se nekako , smeta mi ovi bezakonje i neko čudno ludilo koje je ušlo u mlade ljude bar je u mom kraju tako. Mladi imaju jako slabo obrazovanje a i nezainteresovani su , nemaju radne navike , slušaju neku čudnu muziku , mnogo piju , i kad ih slušam nekako čudno razgovaraju , neartikulisano , to me brine.
 
Trenutno stanje u drzavi je tako, da ko god ima priliku treba da ode odavde. Imate na YT "Filipov kanal" momak otisao iz Srbije u Ameriku sa jednim koferom i par stotina dolara u dzepu. Radi, trudi se i stvorice za 5g sto ovde ne bi za ceo zivot. Ima jos nekoliko kanala gde ljudi koji su pobegli iz ovog sistema pricaju na licnom iskustvu.

Ono sto se slazem sa kolegom koji je spominjao familiju iz Holandije. To je tacno sve. Ako izgubi posao nace drugi posao jer radne snage na zapadu fali. Oni imaju problem sa crnicima i migrantima koji nece da rade a hoce da zive. Kao sto ameri imaju problem takodje sa crncima i sa hispanoamerikancima (meksiko vecinom) koji dodju i cilj im je socijala i parazitiranje. U takvim uslovima ko god zeli da radi ima mogucnost.

Meni trenutno nije toliko ni sama plata, cena rada u Srbiji problem. Najveci problem je okruzenje koje je nepismeno i nezaintersovano ni za sta. Cekam na potvrde u drzavnim ustanovama po dve nedelje jer nema neko ko da lupi pecat i potpise. Ima ali su navikli da im das crvenu i onda ce odmah uraditi, ako ne das onda zakonski rok 14 dana pa ti 13-ti dan izdaju. Ili tablice o kojima sam pisao, pa to da se desilo u bilo kojoj drzavi neko bi iz moralnih razloga podneo ostavku. Kod nas NISTA SE NIJE DESILO! U zapadnoj evropi da tebi auto stoji dve nedelje ili jos gore sleper i da ti ne zaradjujes dve nedelje zbog drzavne administracije?! Ajmo dalje. Kako nazvati nego otimacinu kada nam dovode vodu iz Sombora, a nasa voda u selu potpuno ispravna i koristi se 60 godina. Ne znamo sta je kamenac i sta je kamen u bubregu. Sada sa novom vodom cemo sve to saznati. Placam skupo, preskupo gorivo. U nemackoj 1.22e, kod nas 1.4e. Ogorcen sam kada odem kod notara sto me oderu kao zeca za obicne potpise. Citaju na glas ugovor kao da smo retardirani. I dalje nisu resili problem duple prodaje stanova. Jer moze covek da isti dan zakaze kod dva notara i opet stan proda dva puta, jer sinhronizacija ne ide instant, vec na par dana! Ozlojedjen sam sto na tehnickom me zlostavljaju i sto manji mi je bilo stres polagati prijmeni za faks nego ici na tehnicki!


Čudi ma da te još niko od istaknutih "patriota" na forumu nije napao,ja kad ovako napišem,odmah dobijem par kontra postova :sta:
 
Ja pod patriotom smatram Bojana,a svako ko misli drugacije i veruje da ovo sve ide u pravom smeru-ima prava na svoje misljenje...ali u mojim ocima je kompletan idiot.
 
@bojcetic Шти се тиче Филипа, он је отишао у Америку "само" са једним плусом тамо, има њихово држављанство на основу мајке.....и прича је онда сасвим другачија кад имаш њихово држављанство. Не говорим ово у негативном смислу, већ само мало појашњавам да не помисле људи да је отишао тамо буквално са кофером и пар стотина $.

Послато са Леново К6 Ноте уз помоћ плуга
 
требало би да се зна да је највећи талас исељавања радне снаге са ових територија ипак био половином 60 година иако је држава фунционисала а чињеница да сад одлазе само они што вреде који и овде раде занатлије медицинари возачи значи иду због примања .И ја сам био млад у 90 годинама било је наших грешака то стоји али основни проблем срба је однос са немачком док нам нису вратили мило за драго нису се смирили показали су које газда у европи а ми им нисмо савезници и још ће нас гузити Волео би да се зна нисам теоретичар завера али треба да се каже да 2011 године је створена организација за миграције у богате индустријске државе ради добијања радне снаге рекло бисе ништа чудно то се дешава крајем јуна кад оно већ у марту почиње рат у сирији изгледа да су сорош и обама знали нешто више богати добијају раднике

- - - - - - - - - -

крајем јануара грешка
 
Čudi ma da te još niko od istaknutih "patriota" na forumu nije napao,ja kad ovako napišem,odmah dobijem par kontra postova :sta:
Jos kad si i manjina pa napises nesto protiv pogresne politike koja se vodila a ni sad ne sija, onda si direktno drzavni neprijatelj tim patriotama.
Ganjaju te odmah sa tvog ognjista gde si vekovima a neki od njih dosli juce na ovim prostorima. Zalosno da zalosnije ne moze biti.
Jos nekako i mogu da razumem ove momke ispod 35 god. jer nisu doziveli bedu koju nam je priredila tadasnja unutrasnja politika a kasnije kad su porasli prikupili informacije od bolesnih vladara sa tv izlaganja iz Haga.
Ali odrasle ljude koji su slepi na sve to sto se desilo od 90 do 2000 ne mogu shvatiti.
Sve u svemu na kraju zaboli me ona stvar ko je trenutno na vlast ili ko je sve bio, cak i da li smo vise priklonjeni zapadu ili istoku ako bismo videli neko poboljsanje ili svetlo na kraju tunela odnosno da svako moze ziveti posteno od svog rada, da nema kriminala i steknuta bogatstva na ledjima postenog naroda, onda bi bilo sve u redu. Ovako mnogo toga smrdi i ne vidim korake ka tom svetlu.
 
@bobanNB
Ok to je meni jasno. U sustini mi koji nemamo majku/oca sa USA pasosom imamo tu prepreku koju treba preci. Nije nemoguce otici i ovako. Da ne pominjen nacine sve. Najlaksi je preko posla gde odete kao radnik na farmi na primer (deficitarno zanimanje). Nas clan @mbranko mislim da je otisao upravo ovako (neka me demantuje ako nisam u pravu). Jos jedan nacin je zenidba sa USA drzavljankom. Ostali nacini imaju u filipovim videima a i na netu.
 
Za studente je najlakse otici u SAD,ako se snadju mogu i da ostanu.
Za ostale smrtnike,trenutno je Nemacka najizglednija mogucnost,ako izuzmemo zenidbe i udadbe sa drzavljanima EU.Osnovno je koliko-toliko savladati jezik.Dosta mladjih ljudi odavde,koji nemaju veze sa gradjevinom,vrse neke prekvalifikacije u gradjevince i dobijaju papire za rad u Nemackoj.Problem je ta viza u ambasadi,jer su guzve ogromne pa cekaju mesecima na termin.
Prica se da ce od 2019 olaksati zaposljavanje nasih drzavljanja,tako sto ce dozvoliti do 6 meseci boravka u Nemackoj radi trazenja posla.Videcemo hoce li od toga sta biti.
 
Znači ljudi su smoreni sa nekim politikanstvom u temi Vesti i obaveštenja u rubrici Poljoprivreda ovde na forumu. Razumem da neki imaju potrebu da ostalima objasne svoje stavove, ali za analizu prošlosti možda bi bilo dobro da se prebace na forum B92, tamo će toneoga možda zanimati.
 
Da, naravno neki odlaze da potraže sreću dalje, neki ostaju i kupuju mehanizaciju i zemljište, podižu nove zasade. Neki gase poljoprivrednu proizvodnju i traže stalan posao, a drugi se spremaju da se iz grada presele na selo.

Ne vidm potrebu da se bude primitivno i da se vređaju oni koji malo drugačije misle. Znam da će primitivizma biti i vređanja onih koji drugačije misle, ali će se vređanje maksimalno suzbijati na forumu. Kao i offtopic.
 
Tako je drugari zar ima ista lepse nego SLOBODA KRETANJA da covek moze da funkcionise slobodno kao i razni vidovi trgovinskih saradnji to je ono sto je neophodno u savremenom drustvu.Ja se secam 1995 godine na aerodromu u Amsterdamu drzali su me 3 sata i razmatrali dali da me puste ili ne a dok sam cekao ta 3 sata ispred mene je usla zena iz Pakistana sa sedmoro dece neki crnac iz Tanzanije videlo se da nije clan biblioteke po manirima i zvakacoj gumi i da je verovatno pod dejstvom sintetickih srestava prolazili su i neki Filipinci medjutim tadasnja politika Holandije je verovatno smatrala da su svi ovi gradjani Africkih i Azijskih zemalja dobrodosli a da treba biti oprezniji kada su u pitanju mladi ljudi iz komunistickih zemalja,iako je nasa zemlja uvek na zapad slala velike radnike,zanatlije,strucnjake sportiste kao i naucnike.Zasto je bila tolika bojazan prema istocnom bloku neznam a tolika otvorenost prema dosljacima iz nesvrstanih zemalja izgleda da ta procena nije bila bas najbolja i da smo mi ipak jedan vredan ,pametan,karakteran narod koji nikako nije mogao biti neka smetnja toj drzavi ili rezimu jer i oni imaju propuste cak i velika Germanija ali ono sto sada nije dobro to je veliki odliv skolovanih ljudi i zanatlija a to je sve uglavnom mladost Srbije jer mi smo staracka zemlja sa velikim mortalitetom i to je jedna izuzetno bitna stvar probati na bilo koji nacin ZAUSTAVITI ODLIVANJE MLADOSTI I BUDUCNOSTI OVE ZEMLJE

- - - - - - - - - -

[video]https://www.kurir.rs/vesti/drustvo/3096079/hvala-ti-srbijo-jos-jedan-srbin-zapalio-svoj-automobil-jer-nije-prosao-tehnicki-pregled-devojka-i-ja-smo-zavrsili-fakultete-dosli-na-selo-a-sad-video[/video]
 
Tako je drugari zar ima ista lepse nego SLOBODA KRETANJA da covek moze da funkcionise slobodno kao i razni vidovi trgovinskih saradnji to je ono sto je neophodno u savremenom drustvu.Ja se secam 1995 godine na aerodromu u Amsterdamu drzali su me 3 sata i razmatrali dali da me puste ili ne a dok sam cekao ta 3 sata ispred mene je usla zena iz Pakistana sa sedmoro dece neki crnac iz Tanzanije videlo se da nije clan biblioteke po manirima i zvakacoj gumi i da je verovatno pod dejstvom sintetickih srestava prolazili su i neki Filipinci medjutim tadasnja politika Holandije je verovatno smatrala da su svi ovi gradjani Africkih i Azijskih zemalja dobrodosli a da treba biti oprezniji kada su u pitanju mladi ljudi iz komunistickih zemalja,iako je nasa zemlja uvek na zapad slala velike radnike,zanatlije,strucnjake sportiste kao i naucnike.Zasto je bila tolika bojazan prema istocnom bloku neznam a tolika otvorenost prema dosljacima iz nesvrstanih zemalja izgleda da ta procena nije bila bas najbolja i da smo mi ipak jedan vredan ,pametan,karakteran narod koji nikako nije mogao biti neka smetnja toj drzavi ili rezimu jer i oni imaju propuste cak i velika Germanija ali ono sto sada nije dobro to je veliki odliv skolovanih ljudi i zanatlija a to je sve uglavnom mladost Srbije jer mi smo staracka zemlja sa velikim mortalitetom i to je jedna izuzetno bitna stvar probati na bilo koji nacin ZAUSTAVITI ODLIVANJE MLADOSTI I BUDUCNOSTI OVE ZEMLJE

- - - - - - - - - -

[video]https://www.kurir.rs/vesti/drustvo/3096079/hvala-ti-srbijo-jos-jedan-srbin-zapalio-svoj-automobil-jer-nije-prosao-tehnicki-pregled-devojka-i-ja-smo-zavrsili-fakultete-dosli-na-selo-a-sad-video[/video]
Odlazi i odlaziće stručni kadar jer ovde nije bitno šta znaš i koliko znaš. Ako i dođeš do posla bolje da ne znaš ništa jer te sujetni pretpostavljeni ugnjetavaju zato što znaš nešto i misliš svojom glavom pa možeš vrlo lako da dođeš do zaključka da ti isti nemaju blage veze sa svojom profesijom.
Kažu mi smo samo šraf u mašineriji i kada taj šraf ispadne, zameniće ga drugi. E hoće *rac moj! Nema više stada pa da biraju ovce. Imaju izbor naduvanih, ispijenih neradnika pa neka rade sa njima.
 
Nazad
Vrh