Vesti i obaveštenja

Šećerna repa donosi zaradu i ove sezone - Prinos dobar, cena garantovana --- izvor ekapija.com

Šećerana Crvenka planira ove godine, kao i lane, proizvodnju na dvanaest hiljada hektara. Pad cene šećera na svetskom tržištu za sada se neće odraziti na naše proizvođače kažu u kompaniji Hellenic Sugar, jer šećerana Crvenka garantuje cenu od 32 evro centa.



Na teritoriji Sombora, Apatina i Odžaka prošle godine je bilo više padavina nego u drugim delovima Vojvodine, pa je i prinos šećerne repe bio dobar bez obzira na sušnu godinu preko 60 tona, i to sa dobrom digestijom.


Kada se sabere i oduzme, proizvođači kažu da je reč o proizvodnji koja donosi zaradu. Obećana cena od 32 evro centa za prinos preko 60 tona i digestiju iznad 15 je lako ostvariva, smatraju u šećerani i nadaju se da će ugovoriti planiranih 12.000 hektara.


- Još smo jednu stvar uveli kao novinu. To je jedna skala koja će pratiti cenu šećera na Londonskoj berzi i kako cena bude rasla, mi ćemo povećavati cenu - kaže Nastadin Jovović, menadžer agronomske službe šećerana Crvenka.


Pred ovu setvu proizvođači kažu da je repa jedina kultura gde imaju sigurnost plaćanja. Ugovori se potpišu i nema nepoznanica kao kod proizvodnje kukuruza ili pšenice, gde se cena ne za do same žetve.

... LINK

Malo deluje kao PR tekst, ali opet deluje zanimljivo.
 
Pred ovu setvu proizvođači kažu da je repa jedina kultura gde imaju sigurnost plaćanja. Ugovori se potpišu i nema nepoznanica kao kod proizvodnje kukuruza ili pšenice, gde se cena ne za do same žetve.

Ja se sećam kad su onomad seljake primoravali da potpišu anekse ugovora na seljačku štetu.

Nije se našao ni jedan jedini da stegne herca i tuži razbojnike.
 
Nije 15, vec 15.5% je prag za 1e/t. Ja zelim svima da opstane ta proizvodnja i da svi podjednako snosimo i dobit i gubitke. Ono sto ja pamtim da kod teskih situacija najgore su prolazili paori (aneks 10%). Digestije od 13-14%, prljavstine od 20-30% itd itd
 
Ако добро тумачим предлог закона
према овоме нпр
преса је изменљиво оруђе које служи за обављање пољопривредних и других радова које моторно возило вуче .
А изменљива оруђа се не региструју..
А познати су случајеви ,било и на тв ,да су људима писали казну за нерегистровану пресу ...
 
To je i meni odma palo na pamet da sve što se vuče a radna je mašina ne mora da se registruje...

Послато са GT-I9195 уз помоћ Тапатока
 
Da ali kada stigne direktiva iz "vrha" sve se menja...
Nedavno je saobraćajna policija u Srbiji dobila povećanu "normu" za pisanje kazni, zato ih sada ima na svakom ćušku i masovno pišu kazne.


[h=5]Uros Davidovic[/h]35 мин. ·








Upravo mi javljaju poljoprivrednici sa terena da su krenule inspekcije da plene dizel u buradima. Dakle ako imate gorivo , koje ste spremili za prolećne radove, bolje ga smestite na neko nedostupno mesto. Izveštaj , razgovor sa nadležnima i oko cene i oko zaplene - u narednoj emisiji.
 
Albanija počinje izvoz ovaca i koza u Srbiju --- izvor blic.rs

Albanski uzgajivači od danas mogu da počnu sa izvozom malih ovaca i koza i njihovog mesa u Srbiju, saopštilo je albansko Ministarstvo poljoprivrede i ruralnog razvoja.

To je, kako se navodi u saopšštenju, dogovoreno 6. marta na sastaku delegacija albanskog ministarstva i srpskog Ministarstva poljoprivrede, šumarstva i vodoprivrede, koju je predvodio ministar Branisal Nedimović, prenosi agencija ATA.

...

Ministar poljoprivrede, šumarstva i vodoprivrede Srbije Branislav Nedimović razgovarao je 6. marta u Tirani sa albanskim ministrom poljoprivrede i ruralnog razvoja Nikom Pelešijem o unapređenju saradnje dve zemlje.
 
Eto ti srpske pameti,nema ovaca u Srbiji ,ali neka,kvalitet nije kao naš,i opet će majstori kupovati janjetinu u marketima kao pre 2 god. kad je matijević iz rumunije uvezao za cenu živih ,očišćene,pa su ljudi kao bene navalili i na kraju pobacali pečenu crkotinu. Unapređenje dve države na štetu Srpskog seljaka.
Jel rekao neko tom majmunu da u Srbiji ima i može biti više i ovaca i koza i goveda i svinja i sve vrste peradi i kunića i žaba ako treba.
 

[h=5]Uros Davidovic[/h]35 мин. ·








Upravo mi javljaju poljoprivrednici sa terena da su krenule inspekcije da plene dizel u buradima. Dakle ako imate gorivo , koje ste spremili za prolećne radove, bolje ga smestite na neko nedostupno mesto. Izveštaj , razgovor sa nadležnima i oko cene i oko zaplene - u narednoj emisiji.
Je l gledao neko emisiju? Jesu li pricali nesto o ovom jutros ili ce tek u sledećoj?
 
Nazad
Vrh