Vesti i obaveštenja

A Hillary je plava...:osmeh:

hillary-clinton-thumbs-up_0.jpg
 
Gledao ja onako u prolazu ,koliko sam cuo ove godine ce licitacija biti na vreme ,nece kasniti kao ranijih godina ,a ogranicenja vise NEMA , kao sto je do skoro bilo ogranicenje na 50ha.

Ako sam dobro razumeo..
 
Gledao ja onako u prolazu ,koliko sam cuo ove godine ce licitacija biti na vreme ,nece kasniti kao ranijih godina ,a ogranicenja vise NEMA , kao sto je do skoro bilo ogranicenje na 50ha.

Ako sam dobro razumeo..
Ma super zakon nema sta ,sa razlogom ga branili ovi iz raznih udruzenja.
A jel Sefkerinac bio u onoj emisiji kod Olje Kovacevic kad je celo vreme cutao,a ministarka celo vreme branila zakon .
 
I od ove godine PIO nece biti uslov za licitaciju drzavne zemlje mamu li im **greška naprednu prvo nas navukli da ga placamo,a sad ko vas jebe majmuni!
 
Napraviš sopstveni biznis plan shodno novcu kojim raspolažeš. Odabereš najpovoljnije parcele i kreneš da licitiraš.

Gaziš jer si u prednosti. Imaš prethodni biznis plan i znaš šta bi, kako bi i koliko možeš.

Puno šarlatana koji imaju novac i navikli su da rade repa-soja-repa popucaće već u prvoj godini.
 
Nekima je i bolja skupa arenda nego porez na dobit. Zato mali poljoprivredni proizvodjaci ima da dobiju koske i puzdre. Upropstise nas nacisto.

Nada poslednja umire.
 
Ima u svemu tome i nesto dobro.
1. Onaj mali sa par hektara koji nije mogao da plaća PIO,a srao je ovde kako ne moze da izlicitira drzavnu zemlju,sada nek dodje da licitira koliko mu milo.Jedva cekam da vidim sta ce sad biti peoblem....
2.Posto sam se od drzavne zemlje skoro pa oprostio mocu da gazdama malo dignem cene pa da znaju da nisu Bogom dani i da je drzavna zemlja drzavna ,a ne unapred njihova.
3.Vrlo drago ce mi biti jer ce se i kvazi stocarima zakupnina naglo povecati.
4.Skinuce sa sa PIO prvom prilikom jer ne vidim svrhu da vise plaćam nego sto ću dobiti penziju.
Moramo biti svesni da se sve radi i pravi kako bi se velikim igracima namestilo i dodvorilo.
 
Ima u svemu tome i nesto dobro.
1. Onaj mali sa par hektara koji nije mogao da plaća PIO,a srao je ovde kako ne moze da izlicitira drzavnu zemlju,sada nek dodje da licitira koliko mu milo.Jedva cekam da vidim sta ce sad biti peoblem....
2.Posto sam se od drzavne zemlje skoro pa oprostio mocu da gazdama malo dignem cene pa da znaju da nisu Bogom dani i da je drzavna zemlja drzavna ,a ne unapred njihova.
3.Vrlo drago ce mi biti jer ce se i kvazi stocarima zakupnina naglo povecati.
4.Skinuce sa sa PIO prvom prilikom jer ne vidim svrhu da vise plaćam nego sto ću dobiti penziju.
Moramo biti svesni da se sve radi i pravi kako bi se velikim igracima namestilo i dodvorilo.
Najpametnije napisano nesto na forumu zadnje vreme,svaka cast
 
2.Posto sam se od drzavne zemlje skoro pa oprostio mocu da gazdama malo dignem cene pa da znaju da nisu Bogom dani i da je drzavna zemlja drzavna ,a ne unapred njihova.
3.Vrlo drago ce mi biti jer ce se i kvazi stocarima zakupnina naglo povecati.

Baš to kažem.

I ne sumnjaj da nas ima podosta koji tako razmišljamo.

Već sledeće godine će štošta drugačije izgledati.
 
[h=1]Кинески мед прети да потопи домаће пчеларе[/h]
[FONT=&quot]У Европску унију прошле године увезено 80 хиљада тона меда из Кине, што је четрдесетогодишњи извоз Србије у ЕУ.– Откупна цена од 1,6 евра по килограму, три пута нижа од просечне цене меда у Србији – што је довело и до пада извоза

[/FONT]
Аутор: Јелица Антељпонедељак, 25.07.2016. у 22:00


med-kina-ekonomija-foto-piksabej.jpg


(Фото Пиксибеј)




Велики увоз меда из Кине у Европску унију озбиљно угрожава произвођаче из Србије. Прошле године је на то тржиште увезено 80.000 тона овог производа са Далеког истока, што је четрдесетогодишњи извоз Србије у ЕУ (ми годишње извеземо око 2.000 тона). Дампинг цене од 1,6 евра по килограму, што је три пута ниже од наше просечне извозне цене, прете да потпуно потопе домаће пчеларе.

Како тврде на нашем тржишту, за сада нема овог меда – званично, али медији у региону од прошле године упозоравају да се овај производ појавио на тржишту Босне и Херцеговине, па и спорадично Хрватске. Отуда и нагађања да је шверц преко Дрине могући пут кинеског меда и на тржиште Србије. Према незваничним информацијама које је објавило Удружење пчелара БиХ, Кина на ово тржиште пласира више меда него сви домаћи произвођачи заједно.


Председник Групације за пчеларство при Привредној комори Србије Србислав Видојевић каже за„Политику” да колико зна кинеског меда нема, али да би то могло да се догоди због високих цена на домаћем тржишту.


– Последњих година нисмо имали проблем са увозом, али тренутно не можемо да смиримо дивљање цена. То с обзиром на околности може да доведе и до увоза, што би произвођачима био сигнал да глобално тржиште диктира цене – каже Видојевић и додаје да је тренутно откупна цена за багремов мед од 3,5 до 3,8 евра за килограм.


Пчелари, додаје Видојевић, нису задовољни овом ценом, посебно због неродне године, али нажалост немогуће је да добију већу, јер је конкуренција на европском тржишту огромна. Према његовим речима већ сада се осећа да је извоз пао, иако још немају званичне податке.

http://www.politika.rs/scc/clanak/359899/Kineski-med-preti-da-potopi-domace-pcelare

 
Uf losa vest. Neki dan smo selili kod drugara kosnice. 10 kosnica dalo je 65kg meda od suncokreta/cicka. Bile su blizu kanala i cicak im se daleko vise svidja od suncokreta. Ostale kosnice su mlada drustva pa nije vrcano. Moglo je iz 2-3 uzeti par kila ali nismo hteli, neka im.
 
Sektor organske poljoprivrede među najbrže rastućim u Srbiji - U 2015. godini izvezeno 19,6 mil EUR zdrave hrane -- izvor ekapija.com

Srbija ima velike pogodnosti za proizvodnju i plasman organskih proizvoda na velika inostrana tržišta i to je trenutno jedan od sektora sa najvećim i najbržim rastom u našoj zemlji, rečeno je Tanjugu u ponedeljak, 25. jula, u Privrednoj komori Srbije (PKS).
Organska proizvodnja pruža mogućnost malim poljoprivrednim gazdinstvima koja obrađuju usitnjene posede od dva do četiri hektara da izvoze na tržište EU i ostvare značajan profit. Od voćnih vrsta najveći je izvoz smrznute maline i kupine, kao i svežih organskih jabuka, dok se od prerađevina najviše izvoze koncentrati od jabuka, sušenog voća, pire od višanja, dunja i kupina.

- Imamo često odlične rezultate kod ljudi koji su odlučili da posle konvencionalnih gradskih zanimanja postanu poljoprivrednici, ali ako se tome pristupi na pravi način, prouče trendovi i literatura i slušaju saveti, mogu da se postignu dobri rezultati - rekao je šef Centra za organsku proizvodnju u PKS Veljko Jovanović.

Kako je objasnio, za organsku proizvodnju potrebna su nešto veća ulaganja i dobijaju se nešto manji prinosi, ali oni donose mnogo veću zaradu, jer se zdravi proizvodi sve više traže u svetu.

Iako su mogućnosti ogromne i još nedovoljno iskorišćene sve je više kompanija koji se bave organskom proizvodnjom. Pre šest godina samo 137 proizvođača je bilo u toj branši, dok je 2015. broj dostigao skoro 2.000, uključujući i kooperante.

Jovanović je istakao da PKS podržava proizvođače organskih proizvoda da unaprede proizvodnju, tržišnu poziciju i povežu se sa inostranim partnerima i kupcima. Ovaj sektor ima veliku perspektivu za razvoj u Srbiji, a uslovljen je i rastom u Evropi, gde je prosek učešća organskog u ukupnom poljoprivrednom zemljištu oko šest procenata, dok je u Srbiji svega 0,44%.

...
 
Nazad
Vrh