Vesti i obaveštenja

Dnevnica za sezonce u poljoprivredi i iznad 4.000 dinara -- izvor ekapija.com

Sezonski radnici na poljoprivrednim poslovima ove godine ne mogu da zarade manje od 2.000 dinara dnevno. Takva situacija je posebno na području zapadne Srbije. Naime, cena rada kreće se i preko 4.000 dinara. Uzrok je manjak radnika, pa dnevnice stalno rastu, jer je do radnika sve teže doći.


Tako se, na primer, kopanje zemlje plaća od 2.500 do 3.000 dinara. Još više se plaćaju rezači voća i vinove loze, čiji dan rada košta od 3.000 do 4.000 dinara. Ko se bavi sređivanjem malinjaka ili kupinjaka, dnevno može da zaradi najmanje 2.000 dinara. Kada počne berba, vlasnici gazdinstava će sezoncima obezbediti obrok i prevoz, što visinu dnevnice podiže na 3.000 dinara. Za poslove kupljenja šljiva ili berbu grožđa, sezonski radnici takođe će moći da zarade 2.000 dinara na dan.

Poslodavci tvrde da u sezoni berbe moraju da angažuju radnike iz grada, jer je u selima sve manje stanovnika.

- Na imanju radimo suprug, ćerka i ja, dok se svekrva bavi i preradom, pa nemamo mnogo izbora, jer je u selu veoma teško naći radnu snagu. Najviše radnika stiže iz Valjeva. Tražimo ih putem oglasa. Plaćanje je po danu ili po kilogramu ubranog ploda u sezoni branja maline i kupine, kao i pri kupljenju šljiva. Minimalna dnevnica je 2.000 dinara, ispod toga niko neće ni da razgovara o poslu, a kamoli da dođe da radi. Nije to ni mnogo, jer ne bih ni ja išla da radim za manje novca.

... LINK
 
Nije mi jasno zašto bi poljoprivrednik bio kriv ako se to sredstvo legalno prodaje u poljo apoteci .Druga je stvar da seljak koristi zabranjena sredstva ovako nevidim razlog da seljak bude kriv i zašto bih ja morao da znam koi preparat smeta pčelama .
 
Nije problem da se sredstvo legalno prodaje već je poenta u pravilnoj upotrebi. I sona kiselina se legalno prodaje u prodavnici pa se ne kiseli salata sa njom :osmeh:.

Isuviše se okrivljuju svi poljoprivrednici i isuviše su se otuđili ratari i voćari i pčelari. Potrebni su jedni drugima i potreban je dogovor i po koja tegla meda i kilo voća....
 
ZA PIDIKANCA Dosao covek sa Solunskog fronta kuci a sve vreme ga je pratio beli pas i dosao za njim iz Grcke preko Albanije pratio ga u stopu.Medjutim komsiji od tog borca je doslo da polije psa petrolejom i da ga zapali valjda je to coveku bilo zanimljivo.Godinama niko nije znao ko je zapalio psa i na samrti ovaj sto je zapalio psa je buncao i ponavljao u bunilu ime psa koga je zapalio VALJDA GA JE MUCILA GRIZA SAVEST,TAKO DA NEOVISNO OD ZAKONA I OD KAZNI A I TOGA KO CE STA DA KAZE POSTOJI NESTO U COVEKU ili nesto kvalitetno ili nesto nekvalitetno a postoji i GRIZA SAVEST .Ne radi drugome sto ne volis tebi da se radi netreba nam nikakva kazna da bi postupali normalno.I bez svega ovoga smo i zagadjeni i ozraceni i ova drzava se polako ali sigurno pretvara u jednu VELIKU DEPONIJU I HRANA I VODA I VAZDUH SVE JE UNISTENO prvi smo u Evropi po kancerogenim oboljenjima a postoji u prirodi neki balans bog je stvorio i ptice i insekte i ribe i ljude i verovatno ima razloga zasto jer u suprotnom bi stvorio samo ljude bilo bi dobro kada bi neke stvari doprle do nasih ljudi osim PROKLETIH PARA
 
Јесте све затровано али и човек је у сталној журби коју прате разне врста брига... Психосоматска неравнотежа и разне врсте поремећаја тог типа доводе до реакције човековог организма и његове опомене да је у некој врсту дебаланса...Начин живота бираш има избора и има начина само треба одолети разним врстама овосветских искушења...
 
ZA RATATAUIA Sad kad pomenu nacin zivota i razne vrste poremecaja evo upravo sada se emituje na PINKU jedna predivna emisija u kojoj su predlozi za UTISAK NEDELJE i na prvom mestu je miting u Beogradu a javljaju se i gradjani koji su odusevljeni mitingom i novom prepoznatljivom Srbijom u kojoj je izrazen sirok dijapazon delovanja naime osim analnog dejstvovanje je izvrseno i vaginalno i oralno a sve je propraceno uriniranjem i povracanjem.A vrh ledenog brega je MI KOJI SMO DOBRI I KULTURNI I FINI I NEKI TAMO KOJI HOCE DA RUSE I RAZVALJUJU OVAKO LEPO SKOCKANU DRZAVICU.Drugim recima BICUJ ME STOJANE BICU TVOJA NEVALJALA KUCKA GURNI MI TAJ NEVALJALI SENDVIC ORALNO VOLEO BIH DA JE OVO JEDAN KOSMAR VOLEO BI DA SANJAM 21 VEK doba tehnoloskog ludila A MI KAO NACIJA KLECIMO PRED VRATIMA LUDARE
 
морнар друже не знам чему толика горчина. Има још лепих ствари и добрих пременитих људи у овој земљи треба само пронаћи неки свој смисао хаос и бесмисао боље заобићи...
 
NIje znao da treba da se plaća porez , a zanli su da će se otpisati za 2014 .:haha:

Slali su rešenja na kućne adrese a sada kurvanjski ćute i kada se nakupi dug onda šalju sa kamatom.Znali su oni da treba da plate porez ali nisu znali koliko i sada ti moraš da ideš u poresko jer je njima sad ispod časti da ti šalju na kućnu adresu-ne znam zbog čega takva bahatost vlasti.
 
Kod nas šalju na kućnu adresu.Mnogi se prave blesavi po pitanju plaćanja poreza kao nisu znali pa će im se deo i otpisati a najbolje bi bilo da neko drugi plati umesto njih...
 
Sve je ovo tačno što ovi ljudi pričaju,samo ne znam kakva je organizovana akcija u toku "već deset dana"... Čovek reče,ali Uroš ga prekide (3:40).
 
Kod nas na kućnu adresu stiže samo rešenje pa ti onda po rešenju plaćaš porez, dok npr. Bečej šalje i uplatnice za svaku ratu. Mada, čujem da će i u Bečeju prestati da šalju uplatnice i da će moći da se vidi poresko zaduženje na netu. Navodno će ti u porteskom dati neku šifru sa kojom možeš da vidiš svoje stanje kod poreznika, tj. da li i koliko imaš duga...
 
A duga uuuvek ima. Ne znam odakle vise ga izmisljaju. Vec cetvrtu godinu cistim dugovanja poreskoj tako sto odem i trazim evidenciju zaduzenja i odmah uplatim ceo iznos i uvek nesto se izmigolji pa kamata na kamatu. Jedna poreska pa druga poreska. Pa odvodnjavanje pa kojecega a uvek sve uredno placano. Ne znam stvarno kako ovi zadrti sto se hvale da po 20god ne placaju porez
 
Oduvek dobri i poslusni su naj...li!
Ima ona fora kad je klinac video da se kar.ju kerovi pa je pitao starog sta to oni rade, a otac mu rece da taj pas od ispod je dobar i vodi racuna o svom drugu koji verovatno ne moze hodati ili je pijan pa zato ga nosi na ledja.
A mali se okrenuo prema ocu i kaze mu, kako da stalno te dobre neko uvek je.e!:haha:
 
SOKANTNO I BIZARNO NAJNOVIJA VEST koja je ODJEKNULA kao grom iz vedra neba je da na predstojecem sajmu poljoprivrede u Novom Sadu nece ici poljoprivredni proizvodjaci iz jednog od najaceg vocarskog regiona VEC CE ICI CLANOVI NAPREDNE STRANKE PONAVLJAM NECE ICI VELIKI VOCARI I DOMACINI NEGO LJUDI SA CLANSKIM KARTAMA SNS A OD KOJIH VELIKA VECINA NEMA NIKAKVE DODIRNE TACKE SA OVOM MATERIJOM.E sad nezna se tacno dali ce ici samo partijasi jer ako medju njima ne bude ispunjena kvota ili ako se ne bude javilo neko interesovanje mozda UBACE I NEKOG VOCARA ALI DA PRE TOGA PROVERE O KAKVOM SE COVEKU RADI tj da nije bio u cetnicima ili partizanima i kako se ponasao zadnjih godina ALI PONAVLJAM ALI NI TO NE BI BILO TOLIKO ZAPANJUJUCE i ne bi bilo nikakvo iznenadjenje DA OVAKVE ODLUKE NE NAILAZE NA POTPUNO ODOBRAVANJE ZA SVAKU ODLUKU KOJU DONESE VRHOVNI KOMANDANT .To putovanje u Novi Sad je bagatela ne moze da izade ni dve crvene ali JE SVE OVO STO SE DESAVA TOLIKO JADNO I BEDNO KISELINA MI IDE OD OVE FUKARE STO NAS VODI U LUDILO OVI SU GORI NEGO SEKTA OVO JE SVE TOLIKO BOLESNO DA NEMA KRAJA
 
Pa dobro sad zamisli budalu koja će ići po kiši na sajam,pa moraju da popune prostor sa nekim pa bili to i penzići,samo da se šeta sajmom,a uvek je bilo da neka stranka organizuje posetu sajmu.
 
Nazad
Vrh