Vesti i obaveštenja

Ljudi, to je glupost, nema nista od toga, nego pucanj iz prazne puske
malo da zaplase narod, da budemo zadovoljni kad na prolece kazu da nece biti vodjenje knjiga za gazdinstva koja nisu u pdv-u
e onda ce svima biti lakse i nece se buniti na bedne subvencije i visoku cenu goriva i ostalih potrebstina

Plaše vrane.A i mi smo govna,dozvoljavamo da manipulišu sa nama i plaća se svaki namet koji izmisle.Počnimo od navodnjavanja-pa to kolektivno ne treba da plaćamo.Neka mi ti što su redovne platiše objasne osnov i razlog zašto bi to trebalo da se plača.Kada čujem ono:Ja sam platio i neću da mislim ne znam šta bih mu radio (platio bi očin da nema )-ili da ga išopam ili da ga pljunem,jer zbog takvih najebemo svi.Ne plačanje navodnjavanja je veći vid protesta nego blokiranje puteva i znate i sami šta se još radi na tim blokadama.Dosta sam napisao jer će i ovako mnogi skočiti na mene jer je teško podneti istinu.
 
Ljudi, to je glupost, nema nista od toga, nego pucanj iz prazne puske
malo da zaplase narod, da budemo zadovoljni kad na prolece kazu da nece biti vodjenje knjiga za gazdinstva koja nisu u pdv-u
e onda ce svima biti lakse i nece se buniti na bedne subvencije i visoku cenu goriva i ostalih potrebstina

Ako dobijate poticaje i subvencije od drzave vrlo lako moze da vas "nauci reda". Nesto slicno je bilo ovdje prije 6-7 ili vise godina , odredili max poticaj koji mozes da primis a da nisi u sustavu PDV-a.
Dosta njih ostali bez poticaja te godine, a ostali usli u sustav PDV-a ako vec nisu bili , a za knjigovodje ne brini i oni su se najednom pojavili.
Doslo je ako je poticaj veci od xxxxx donesi papire da si u PDV-u ako nemas, nista od poticaja. Ja znam ljude kojima nisu uplatili poticaje te godine oko 5000E.
 
To stoji da mogu subvencijama da te nateraju da te nauce reda kako kazes. Ali ja iskreno sumnjam da ce i ovu crkavicu od 4000din/ha ukinuti a ne da ce nam dati druge da nas nauce reda. Iskreno da nije bilo onih subvencija 10000+ din/ha mnogo gazdinstva ne bi bila ni registrovana. To i sve manja mogucnost da prodaju robu bez gazdinstva je mnoge nateralo da se registruju inace vecina ne bi. Tad su eto cist primer naterali subvencijama vecinu da udju u evidenciju. Ali kako je ovima sve malo, nisam skeptik.
A ako stvarno uvedu obavezu da se udje u sistem pdv i da se predaje zavrsni racun, a nisu odrzali obecanje za jeftiniju naftu zasluzuju da se digne kuka i motika. Ali ni to nazalost nema ko, a i izvukli bi opet neku dobit kao sto su pokaznjavali ljude sto su blokirali puteve u junu.
 
To stoji da mogu subvencijama da te nateraju da te nauce reda kako kazes. Ali ja iskreno sumnjam da ce i ovu crkavicu od 4000din/ha ukinuti a ne da ce nam dati druge da nas nauce reda. Iskreno da nije bilo onih subvencija 10000+ din/ha mnogo gazdinstva ne bi bila ni registrovana. To i sve manja mogucnost da prodaju robu bez gazdinstva je mnoge nateralo da se registruju inace vecina ne bi. Tad su eto cist primer naterali subvencijama vecinu da udju u evidenciju. Ali kako je ovima sve malo, nisam skeptik.
A ako stvarno uvedu obavezu da se udje u sistem pdv i da se predaje zavrsni racun, a nisu odrzali obecanje za jeftiniju naftu zasluzuju da se digne kuka i motika. Ali ni to nazalost nema ko, a i izvukli bi opet neku dobit kao sto su pokaznjavali ljude sto su blokirali puteve u junu.
Svaka ti je na mestu.Ja sam se registrovao među prvima kada nisu ni bile subvencije a oni koji sebe smatraju pravim paorima su čekali da vide šta će se desiti pa kad su čuli za novce eto ih.Nekima je država dala mnogo više nego što su zaslužili.Sad država zbog tih i takvih uzima nama svima.
 
Vi mesate ovde svasta. Drzava uvek zaradjuje. Uzmite sami od mesecnog troska koliko uplatite drzavi kroz pdv u prodavnici pa do akciza na struju i gorivo. 7.5% je akciza na struju. Struja se smatra osnovnom potrebstinom a i to su nam akcizirali. Gorivo da ne govorim. U kojoj drzavi je plata radnika 150l goriva? Samo bezati odavde.
 
Bilo je i gorih vremena od ovih pa se opet zivelo. Ne podrzavam sns retarde, samo neko moje gledanje kroz istoriju. Dokle ce ovo da ide, videcemo.

Послато са GT-I9506 уз помоћ Тапатока
 
Bilo je i gorih vremena od ovih pa se opet zivelo. Ne podrzavam sns retarde, samo neko moje gledanje kroz istoriju. Dokle ce ovo da ide, videcemo.

Послато са GT-I9506 уз помоћ Тапатока
Takodje se secam svega i svacega, medjutim ovakav nizak nivo nasih cena a veliki troskovi ( struja, gorivo, registracija,porezi nameti....ama cega god se dohvatis) to nije bilo, sto znaci da mu je definitivan cilj da unisti seljaka.
U svim svojim izjavam on ne pominje narod vec iskljucivo drzavu Srbiju, vojska polaze zakletvu Srbiji, a gde smo u svemu tome mi gradjani,narod,seljaci,nazovimo se kako god hocemo....
 
Како рече Урош, изгледа да ће књиговође померити за 2020. Ал' је зато напипао нову зајебанцију: Министарство енергетике и рударства не даје дозволе за бушење (копање) бунара док не размотре услове. Значи ако бушим бунар на својој земљи то радим илегално! То је вероватно у складу са климатским променама и предвиђањима да ће се водити ратови због воде па ко веле да они наплате док не почне рат.:zli:
 
Министарство енергетике и рударства не даје дозволе за бушење (копање) бунара док не размотре услове.

Значи ако бушим бунар на својој земљи то радим илегално!

E kad sam ja, ovde, pričao da je to zakonski neregulisano u Serbiji vi ste se smejali i folirali buši de ti srce oće, e sad će se češete...

Ako idemo strogo pravno sve podzemne vode u Srbiji su prodate Gaspromu i to je problem koji će u nekom trenutku kulminirati !!!

Sada se manifestije samo u Vojvodini i na izrazito toplim vodama, pitanje je odluke direktora Gasproma kada će reći: njet, vsjo v Serbiji jest ruskoje !

A to što će ovi sadašnji kao da prodaju banje nekome, mačku o rep, to su Rusi već kupili uz NIS !!!
 
E kad sam ja, ovde, pričao da je to zakonski neregulisano u Serbiji
Можда има неког оправдања за минералне или топле изворе ал' ако ми теба вода за пиће, за напајање стоке и за наводњаване, нема.
Додуше ено у САД у пустињским деловима где гаје бадем (а не поједу га ни 10%) за једно зрно треба 3 Л. воде па је на неким подручјима земња потонула и више од два метра због испумпавања воде.
 
[FONT=&quot]Румунија има само два пријатеља, Црно море и Србију - Румунска пословица.[/FONT]

Dpe-CTbWwAAE9Me.jpg
 
Pošto link sa BK ne radi, evo druga dva gde ministar kaže da poljoprivrednici neće voditi knjige.
Погрешан министар (пита се министар финансија).
Сетите се шта је обећавао пре годину и кусур за цену горива за пољпривреду па ...
 
Ja se pitam samo jos koliko snage ili volje ima u nekima da na ovim prostrorima jos uvek veruju politicarima?!
30 god. lazu ko psi i jos vam nije jasno s kim imate posla!
 
Не вређај псе! То су дивне животиње.
П. С. Пси не лажу.

Послато са Леново К6 Ноте уз помоћ плуга
 
Nazad
Vrh