Vesti i obaveštenja

Ta lokacija je odavno još krajem devedesetih planirana za ovu namenu koja se sada pominje, stim da je fabrika trbala da se izmesti na drugu lokaciju i da nastavi sa svojom delatnošću.
 
ZA MODERATORA NOVII JA Dragi kolega danas sam usao u MAKSI market i prodavacica sa druge strane frizidera mi rece da je 1 kg dimljenog mesa ili prsute 3200 dinara a posto je primetila moju zapanjenu facu ona rece ALI TO JE SUSENA GOVEDINA.Ja onako unezveren rece E SAD MI JE LAKSE UPLASIO SAM SE NA MOMENAT DA NIJE ANTILOPA ILI DIMLJENA ZIRAFA.A opet pogledam cenu goriva koja je skuplja od goriva u Americi i Kanadi pa cenu drva pa uglja pa hrane pa npr placam porez na 3 strujomera a negledam RTS a ako ne platim iskljucice mi struju pa placam navodnjavanja i odvodnjavanja pa razne nebuloze pola neznam na racunu ni sta placam a vocarstvo radim sa nulom PONAVLJAM SA NULOM i dobar sam jer mnogi u Podunavskom regionu rade sa debelim minusom pa sam hteo da kazem da ako u jednoj kuci svi rade vredno kao pcelice danonocno i prekovremeno i bez pauze i stezu kais maksimalno i ne uzivaju nikakav luksuz i non stop slajfuju u zivom blatu a gazda kuce je kockar neradnik ,ispicutura nistak ta kuca nemoze da krene dalje i napred dok se na bilo kakav nacin ne resi problem sa covekom koji lose vodi svoje domacinstvo.Ubismo se radeci sve i svasta i sve gore i gore i sve veci crnjak tako da mislim da nije politicarenje ako provucem katkada GDE IDEMO I KUDA IDE VOCARSTVO SRBIJE.Inace nisam tip koga zanima politika ali mi nije dobro od ovog cabra u kojem se nalazimo i ne da ne vidim svetlo na kraju tunela nego je sve gore i gore .I ja bih voleo da mogu da kazem HVALA TI VUCICU ali i glava mi je utonula u zivo blato pa trenutno ne bi zahvaljivao a to sto volim da podsetim narod koji ga uglavnom voli na ono sta je radio sta radi sta je pricao i sta prica to nije sramota istina treba da se gura a nas lider se NE STIDI SVOJE PROSLOSTI ,ISTINI GLEDAMO U OCI tako da vrlo povezane dve teme i poljoprivreda Srbije i nase rukovotstvo koje nas vodi dosta nestrucno a tragovi ovako katastrofalnog vodjenja nase poljopriverede su izuzetno vidljivi nazalost,tako da posto sam razvaljen sa cenom sljive,jabuke ,visnje,tresnje i da ne nabrajam nema me na istim temama na forumu jer tamo nema sta da se kaze SVE JE VEC RECENO U 2018 godini a kakva nas tortura i pljacka ceka u 2019 videcemo vidim da je fitilj krenuo da dogoreva
 
Poslednja izmena:
Ovo sto je KURJEGA objavio je samo kap u okeanu koliko ima takvih malverzacija a moje pisanje je poruka mladjim ljudima koji su mozda sa asfalta a palo im je napamet da podignu kredite ili subvencije i krenu u neriljano da odustanu od toga JER BUDUCNOST SRBIJE NIJE U PROIZVODNJI jer da jeste ne bi crkao stocni fond,ne bi se desetkovali zasadi krompira,ne bi ufitiljili malinari ne bi cvileli jabukari a kolaps u najavi i sa visnjom i tresnjom dok sljiva sluzi samo za rakiju,kupine su tutu rutu a u svom haosu koji nas je zadesio i bezizlaznom stanju narod Srbije je U OCAJU krenuo da mlati nesto sa brusnicom,aronijom,borovnicom ,kakijem,citrusom i da se zanosi u sirokom luku a zadnje 3 do 4 godine krece masovno opet iz OCAJA da masovno i nekontrolisano sadi lesnik i orah u beznadju jer je sve utulilo tj sve za sta smo se uvatili se osusilo pa je mozda i najbolje da se svi zajedno UVATIMO ZA RUCICE I DA NAS POVEDU NA MITINGE GDE BI MOGLI DA SE ADEKVATNO ZAHVALIMO ALI DA NAS PRE TOGA DOBRO IZDROGIRAJU DA BI MOGLI DA SE SMEJEMO I KLIMAMO GLAVOM .Ove postovi SU KRICI DAVLJENIKA i to nisu politicki niti teme koje nemaju veze sa vocarstvom imaju itekako imaju A AKO POMENEM KOJA JE CENA GORIVA I HEMIJE I CELOKUPNA KAO I PRODAJA bila pre par godina a koja je cena goriva hemije i celokupnog odrzavanja a koja je prodaja danas TO JASNO GOVORI DA SMO U BUNARU MNOGO DUBOKO .Ali i pored toga sto je sve u totalnom brlogu SRPSKO SELO I DALJE GLASA MASOVNO ZA ACU I VERUJE MU i neznam sta je potrebno da se dogodi da bi se iscrpljen i BOLESTAN NAROD umio ladnom vodom pogledao u ogledalo i rekao sebi JEBOTE ALA SAM SE OFUCAO NA STA OVO LICIM SROZAO ME JE DA GRDJE OD OVOGA NEMOZE ili ce i dalje da bunca A NEMAMO BOLJEG A KJI JE BOLJI A VIDI KAKO JE ASFALTIRAO PUTEVE ili ce da kaze ako je karakter sam sebi NA SVE LICIS SAMO NA COVEKA NE LICIS ili ce da kaze AJDE DA GA PUSTIMO JOS 4 GODINE PA DA VIDIMO DAL JE SLAGO ILI JE REKO ISTINU .Tortura mozga je izvrsena i narod kao pod hipnozom slusa gurua koji je totalno van kontrole i kada sam razgovarao pre neki dan sa svojom skolskom drugaricom koja je vrhunski neuro psihijatar na moje pitanje dali treba da se plasim za buducnost svoje dece sa ovakvim liderom ili smem da budem opusten strogo me je pogledala i uplaseno odgovorila AKO TI KAZEM ISTINU KOJU NAZIRES I SAM SAMO CU UNETI NEMIR U TEBE I TVOJU PORODICU ALI MISLIM DA CES DOZIVETI TOTALNI SOK AKO TI KAZEM PRAVU DIJAGNOZU A ZNAS DA NIKADA NE GRESIM i kada je to rekla samo su mi proletele kroz glavu suzne oci ,drhtavi glas i ozloglasenog Bila Klintona koji ga mazi po glavi dok nas predsednik prica nesto u transu da li pod dejstvom nekih supstanci ili po direktivi ili po svojoj losoj proceni a sada sam i ja u panici dali da vadim voce i dizem ruke od svega ili da radim sa minusom ili da skolujem decu za preko ili da ih vaspitavam da se uclanjuju u vladajucu stranku i sada treba doneti pravu odluku a to mora brzo jer su ambari,torovi ,svinci i ostale pokretne i nepokretne stvari popisani i tu se ocekuje novi talas haracenja .Vidim da se osim stocarstva,ratarstva i vocarstva jos jedna grana privrede je dozivela totalni fijasko a to je proizvodnja vocnih sadnica,kalemova jer prosto da covek ne poveruje DA U SRBIJI VISE NIKO NISTA NE SADI valjda se zadovoljili ljudi tako da je aktuelno SAMO VADJENJE a ono stvarno sadni materijal najeftiniji u Evropi ali sto bi VUCIC REKAO NERADNICI KOJI NECE DA RADE MORA DA SE RADI I DA SE CUTI,Malo se oduzio ovaj post ali na temama sljiva ,visnja,tresnja,jabuka sve cuti niti ko sta prica niti nekoga vise zanima ta tematika ili ih uvatila neka depresija
 
Poslednja izmena:
JER BUDUCNOST SRBIJE NIJE U PROIZVODNJI
Не дај се узбуђивати. Србија и Срби су готова прича. Има једна "дисциплина" а зове се статистика. На основу претходног и садашњег стања, а под постојећим околностима, израчуна ти шта ће бити. Једина шанса за будућност је кинески или индијски демографски рецепт али свесни смо да од тога нема ништа.
 
Pa dobro, ne isplati se raditi i šta sad ?!

Jel te tera neko da se baviš tim poslom ?! Ne tera te...

Promeni profesiju i skloni se da ne smetaš onima kojima se isplati da rade, koji umeju da obezbede tržište za svoj proizvod.

Šta tu vlast je ovakva, vlast je onakva. Svaka je vlast ista čim se vlasti zove i ima mogućnost da te liši i imovine i slobode.

Vi koji kukate na takav način ste apsolutno bespomoćni da bilo šta promenite i prihvatite tu činjenicu.

Nešto promeniti mogu isključivo oni koji uspevaju da se izbore za svoju zaradu na tržištu.

Ako vam je do kakve promene, počnite da menjate pristup svom poslu. Ovo je i više nego zahtevna privredna grana da bi u današnje vreme sa kukom i motikom moglo nešto da se stvori.

Naročito za pasivnije krajeve Srbije. Tu da je nekog leba bilo od zemlje bilo bi i seoskih tajkuna kao po Vojvodini, ukrupnjavali bi se posedi, množila bi se stada, ne bi se presabiralo isplati li se toviti prase džakom iz prodavnice.

O ovim malinarima i da ne tupim tastaturu, oni sebi pridaju veći značaj nego komplet elektroprivreda sa sve industrijom kablova.

Ovog trenutka da dođu komunisti na vlast i da uspostave diktaturu proleterijata, sve vas koji kukate bi spratili na javne radove za kakve mizerne dnevnice uz obećanje o svetloj budućnosti, a domaćine bi pritegli isključivo u domenu visine nadnice nadničarima i urednosti poreskih davanja. I to treba da vam bude jasno.

`45. je sprovedena agrarna reforma, ukrupnjeni posedi, pa se opet pristupilo formiranju zadruga jer je bilo jasno da pojedinac sa takvog i tolikog poseda ne može sam opstati. A dedovi i očevi su vam se i tada bunili i nezadovoljstvom vas indoktrinirali da patite i dan danas.

Prošlost je bila i prošla, ne postoji više, a sutra nikom nije obećano. Postoji samo sadašnjost i ako možeš kako hvataj priključak, ako ne skloni se da ne smetaš onima koji mogu i umeju.

Smarate brate, otvori se tema ne bi li se pročitala kakva vest od interesa za seljaka, kad ono bratija raspreda ko i kako krade i vajka se što njih ne zapada.

Odmori malo.
 
Samo pod titovim komunizmom smo bili mirni, posle smo videli kako smo prosli "majku vam boziju" :haha: A ovaj sljam se nista ne razlikuje od predhodnog i od buduceg, sve pod podrskom nemacke.
 
Pa dobro, ne isplati se raditi i šta sad ?!

Jel te tera neko da se baviš tim poslom ?! Ne tera te...

Promeni profesiju i skloni se da ne smetaš onima kojima se isplati da rade, koji umeju da obezbede tržište za svoj proizvod.

Šta tu vlast je ovakva, vlast je onakva. Svaka je vlast ista čim se vlasti zove i ima mogućnost da te liši i imovine i slobode.

Vi koji kukate na takav način ste apsolutno bespomoćni da bilo šta promenite i prihvatite tu činjenicu.

Nešto promeniti mogu isključivo oni koji uspevaju da se izbore za svoju zaradu na tržištu.

Ako vam je do kakve promene, počnite da menjate pristup svom poslu. Ovo je i više nego zahtevna privredna grana da bi u današnje vreme sa kukom i motikom moglo nešto da se stvori.

Naročito za pasivnije krajeve Srbije. Tu da je nekog leba bilo od zemlje bilo bi i seoskih tajkuna kao po Vojvodini, ukrupnjavali bi se posedi, množila bi se stada, ne bi se presabiralo isplati li se toviti prase džakom iz prodavnice.

O ovim malinarima i da ne tupim tastaturu, oni sebi pridaju veći značaj nego komplet elektroprivreda sa sve industrijom kablova.

Ovog trenutka da dođu komunisti na vlast i da uspostave diktaturu proleterijata, sve vas koji kukate bi spratili na javne radove za kakve mizerne dnevnice uz obećanje o svetloj budućnosti, a domaćine bi pritegli isključivo u domenu visine nadnice nadničarima i urednosti poreskih davanja. I to treba da vam bude jasno.

`45. je sprovedena agrarna reforma, ukrupnjeni posedi, pa se opet pristupilo formiranju zadruga jer je bilo jasno da pojedinac sa takvog i tolikog poseda ne može sam opstati. A dedovi i očevi su vam se i tada bunili i nezadovoljstvom vas indoktrinirali da patite i dan danas.

Prošlost je bila i prošla, ne postoji više, a sutra nikom nije obećano. Postoji samo sadašnjost i ako možeš kako hvataj priključak, ako ne skloni se da ne smetaš onima koji mogu i umeju.

Smarate brate, otvori se tema ne bi li se pročitala kakva vest od interesa za seljaka, kad ono bratija raspreda ko i kako krade i vajka se što njih ne zapada.

Odmori malo.



Drug Trocki raspreda jalovu teoriju....Gde je u Vasem izlaganju druze Trocki nacija i drzava?Socijalizam se uvek gradi u jednoj zemlji.Svrha socijalizma je da stvori pravednije drustvo unutar jedne zemlje ili jedne nacije.O tome je drug Staljin napisao izvanredan rad pod nazivom Marksizam i nacionalno pitanje.

Trockisti su jeretici,a jerticima se uvek bavi inkvizicija.:osmeh:I upravo zbog toga su bile cisteke u SSSR-u.A Jugoslavija je za svoje jeretike organizovala Goli Otok.

Lijep pozdrav.....:ppozdrav:
 
Slažem se sa bradonjom , moje vidjenje : platu očekivati i dobiti je jednostavno (kada radiš za nekoga) , ali biti preduzetnik (i poljoprivrednik naravno ) i zaradjivati novac nije uopšte jednostavno . Može ali nije jednostavno , ko se bavi preduzetništvom (i poljoprivredom naravno ) i očekuje da treba samo da radi i da mora zaraditi grdno će se zeznuti.
 
Evo još jedna kap i odgovor na pitanje di su naši novci.Odoše za rep srpsku,kod milorada,valjda smo u našoj državi sve obnovili i rekonstruisali pa sad možemo i rep srpsku da obnavljamo.Ili je to odmazda za nezadovoljstvo i protest građana koji se širi iz dana u dan.

Da ne lutate pogledati od 2 do 8 minuta.

 
Kad smo dali Bilu Klintonu što nas je bombardovao i muslimanima u Srebrnici što ne bismo dali braći u Republici Srpskoj. Dali smo i za onog glavonju milion evra što je osakatio onog amerikanca.
 
ZA BRADONJU Dragi BRADONJA sto se tice ovih privezaka MI,VI,ONI,NJIMA NAMA to nam nije potrebno jer ko su oni a ko smo mi a koji su ovi to vise i nije vazno a ono sto je vazno a to je DALI SI TI ZADOVOLJAN KVALITETOM ZIVOTA U SRBIJI znaci kada si zadnji put bio na moru,kada si bio na zimovanju kada si zadni put usao u zlataru ili kada si zadnji put bio u parfimeriji ili kada si zadnji put izasao u restoran na veceru zatim dali mozes da se opustis u seksu ili si napet i razdrazen kada si zadnji put dao 100 eura muzici,zatim DALI SI POTPUNO SMIREN DOK GLEDAS VUCICA KAKO DAJE IZJAVU O EKSPANZIJI NASE EKONOMIJE dali si smiren i nasmejan TO JE ONO STO JE BITNO I DALI VERUJES TI LICNO U VASKRSNUCE otvori se BRADONJA i reci da li je stvarno toliko dobro ili samo zelis da mi vratis poljuljano samopouzdanje kada si rekao SAMO NAJACI OPSTAJU ili se hrabris kao iscrpljeni ROKI BALBOA U 10 oj RUNDI nije mi nista nije mi nista VELIKI POZZ ZA TEBE I OTVORI SE SAMO JAKO
 
Neće te pare ni vidjeti niko od običnog naroda kao što nije vidio ni one što su date za Srebrenicu. Sve podijelila "ekipa" a grad i sela okolo kao iz horor filma, samo duhovi da počnu hodati, toliko je to prazno, pusto i mrtvo.
 
kada si zadnji put bio na moru,kada si bio na zimovanju

Napravivši izbor da se bavim stočarstvom na način na koji se bavim prihvatio sam da nema odlazaka na more ni na skijanje.

Da, svakako da je to moja odluka i ne znači da je preporučujem bilo kome. Jednostavno, to je moj izbor i ja sam srećan i zadovoljan sa njim.

Ako mi je do sunčanja i plivanja na raspolaganju mi je Tisa, lokalni bazeni i banje u blizini, kao i prirodno jezerce, seosko kupalište. Ako mi je do skijanja, sa snega sam prešao na vodu i tu mi na raspolaganju Tisa.


kada si zadni put usao u zlataru

U svom kratkom i dosadnom mačećem životu, jednom ili dva puta sam pogledao izlog neke zlatare, a prag neke nisam prekoračio nikada, ali nikada.


kada si zadnji put bio u parfimeriji

Prošle subote, sledeći put za par nedelja dok potrošim to što sam tada kupio.


kada si zadnji put izasao u restoran na veceru

Onda kada sam odlučio da napustim državnu službu i izašao sa par kolega na oproštajnu večeru.



dali mozes da se opustis u seksu ili si napet i razdrazen

Život seljaka me čini srećnim. Nisam ni nervozan, ni napet, tako da je kvalitet mog intimnog života u velikoj meri poboljšan izborom ovog zanimanja i načina života.



kada si zadnji put dao 100 eura muzici

Nikada u životu, ne razumem tu vrstu strasti.



Stvaralaštvo pomenute javne ličnosti pratim isključivo kroz pisanje ozbiljne štampe.

Opšte stanje u Srbiji me ne dotiče koliko lanjski sneg. Vidim da je populacija zadovoljna postojećim stanjem, te brzinom i smerom kretanja, što uredno potvrđuje na čestim izborima glasajući u sve većem procentu za vladajuću struklturu.

Stanje u pojedinostima u Srbiji me brine, u određenoj meri, pa činim ono što je u mojoj moći da tu nešto promenim.



Isprazne priče o beloj kugi i odlivu populacije na zapad su mi smešne. Ne podržavam teorije krvi i tla.


Podržavam ekonomsko i svako drugo osnaživanje braće sa leve obale Drine, kao i onih sa leve obale Tare i Lima, te u dolini Vardara. Smešni su mi ovi koji se tome isčuđavaju dok istovremeno kopaju i rukama i nogama da se domognu mađarskog pasoša i "Prosperita" programa.


Za svakog pojedinca ovde imam samo jednu preporuku: okreni se svojoj lokalnoj samoupravi i vrši pritisak da se smanje porezi na imovinu, da se unaprede atarski putevi, da se založe kod Republike u sferi unapređenja veterinarske službe, da pritiskaju elektrodistribuciju da razvija infrastrukturu po atarima kako bi navodnjavanje bilo dostupnije.

Zayebi dalje da smaraš budalaštinama.

Aj uzdravlju
 
ZA BRADONJU Sto se tice iskrenosti svaka cast 5 plus meni je samo malo bolo oci ono NEKA SE SKLONE DA NE SMETAJU OVI STO KUKAJU i posle toga SAMO NAJACI OPSTAJU .Ja bih to formulisao malo samo drugacije tako da POSTOJE LJUDI KOJI SAMO KLIMAJU GLAVOM U ZIVOTU I TAKVI VALJDA SVOJIM FINIM PONASANJEM DOPRINOSE FILHARMONIJI DRUSTVA jer ako se sklone malinari da ne smetaju da ne bucu i reze previse pa ako se sklone jabukari pa visnjari pa ovi silni mladi i kvalitetni ljudi sposobni ,energicni,talentovani i odu preko da ne smetaju i talasaju previse ostace samo penzioneri koji su uglavnom najaci i koji ne kukaju mnogo i koji stojicki podnose uz poparu i kacamak ovu ekonomsku ekspanziju a i oni odlazi iako su psihicki najaci nisam siguran da je to resenje.Ako iz Srbije masovno odlazi stanovnistvo u Sloveniju,Slovacku,Cesku,Madjarsku a u zadnje vreme u Crnu Goru i Hrvatsku to onda da STOJIMO NA SRED PRUGE A BRZI VOZ JE NE BLIZU NEGO JE VEC PRESAO PREKO NAS A DA MI TO JOS UVEK NEZNAMO jer jedan veliki deo naroda ne zeli da cuje i prihvati pravu istinu a ovi drugi napustaju Titanik koji tone .Mislim da je dobro dok je bukanja,rezanja i cviljenja i decijeg placa jer kada to bude utihnulo A DA NE SMETA OSTALIMA bojim se da ce biti sablasno tiho kao na groblju.Tisa je dobra za kupanje a dobre su i sljunkare ali veruj mi nije lose ni malo egzotike da se unese malo hidromasazi ,spa centri,kazina,sopinzi MALO ADRENALINA ovaj nas je satro u pojam totalno samo jos bic fali kao u Gvineji Bisao a ako treba kao oni logorasi da pricamo koje preziveo i koja je cena tog prezivljavanja onda ce ovde ostati samo sadomazohisti .A sto se tice bele kuge to je direktno povezano sa totalnim rastrojstvom i dezorijentisanim narodom koji nije u stanju da razmislja racionalno optimisticki i da pravi planove na duzi period vec se sve svodi za dan i komad plus uplasenost,nesigurnost mladih ljudi koji nemaju ni hrabrosti ni zelje ni samopouzdanja da se bore i prepusteni su stihiji ,a sto se tice toga DA NAROD GLASA ZA OVU TORTURU I CAMOTINJU to je nazalost GORKA ISTINA i to je ono sto me u celom ovom haosu najvise i boli niti cu ikada to moci da razumem
 
Poslednja izmena:
I kakve to veze ima sa poljoprivredom ?!

Što više ljudi ode odavde ostaće više zemlje za one koji ostanu, ukrupniće se posedi, povećati broj grla, sniziće se proizvodna cena po jedinici proizvoda.

U razvijenom svetu je 2% populacije vezano za poljoprivredu, ovde više od 25% !

Taj milion duša prekobrojnih vezanih za zemlju se mora nekamo skloniti.

I tu ni jedna vlast ne može učiniti bilo šta više od onoga što već čini, a to je sistem osnovnog i srednjeg školstva. Uči zanat pa trbuhom za kruhom. Na volju ti obližnja industrijska zona il pečalba, stvar ukusa.

Mogu se sad tu raspredati isprazne maštarije o seljačkim i socijalističkim revolucijama i prevratima, ali od tog posla nema ništa, nema topovskog mesa za ideale.

Gastarbajteri su bili socijalni ventil i 60. godina, pa je tako i sada.

Ovde će ostati oni koji su kadri stići i uteći i na strašnom mestu postojati. Sigurni u sebe i tvrdi u svom naumu. Sposobni zaraditi na tržištu za sebe i svoju porodicu, a u porodicu svakako ne spadaju deca od 30 godina ili maloletni unuci pored živih roditelja.

Hvala mom ocu koji mi je kada sam ga sa 32 godine pitao za novčanu pomoć rekao: sinko, ja ih u grob odneti neću, ali ih ni ti ne možeš dobiti za mog života, bez za ne daj Bože.

Nego, jel tebi vreme za zimsku rezidbu tog voća, što ne orezuješ to no dosađuješ ovuda, ili si digao ruke od tog posla pa ovuda tražiš opravdanje za sopstveni neuspeh ?!
 
Nazad
Vrh