Vesti i obaveštenja

Palilo se vek unazad kukuruzovina a koliko vidim, palice se jos. Nikome do sada nije smetalo i niko nije prstom uperio u to jer nije bilo zanimljivo. Sad se nakotio drzavni aparat, zubi narasli i apetiti skocili pa gledaju jos negde da ućare koji dinar i otmu. Jedina smo drzava na svetu gde je nulta tolerancija na ogranicenje brzine. Jedina drzava gde ti zvecka opasacem kursadzija policajac samo da ti nesto nadje i da pise kaznu. Kao da smo lovljena vrsta u sezoni lova. Manjina u sopstvenoj drzavi. Samo gledaju sta ce da naplate i sta ce da ti otmu i iznude samo da nahrane dzepove drzavnih sluzbenika.
Da se ogradim, nisam za paljenje strnista i vec par godina unazad zaoravam i resavam se kako se resavam. Bez paljenja.
Al ovo je postalo umobolno kolika hajka se digla na novcanik prosecnog gradjanina. Toliko je providno i odvratno!
 
Sutra ce stotine i stotine autobusa iz cele Srbije za Kraljevo gde se odrzava DAN SNS a bice to jedna predivna priredba gde ce sve biti besplatno i jece i pice i prevoz [u stvari neko ce to da plati ali to i nije toliko vazno] vazno je da ce tamo biti i DOSTA SKOLOVANIH LJUDI FAKULTETSKI OBRAZOVANIH i svako od njih ce dati svoj doprinos svecanosti NEKO APLAUDIRANJEM a neko ce odrzati govor u kojem ce svako malo POMENUTI ALEKSANDRA VUCICA I ZAHVALITI MU SE ja sam imao prilike da u svom zivotu gledam razne drzavnike ALI NIKADA NISAM VIDEO U ISTORIJI NI CUO DA SE toliko spominje ime predsednika.Odgovorno tvrdim da se ni u jednoj SEKTI u Srbiji ni jednom GURUU u sekti nije toliko zahvaljivalo ni u sekti ni u logoru a gledao sam govore i Hitlera I Staljina i Trampa i Gadafija i nikada nisam video toliko da covak mora DA MU ZAHVALJUJE SVAKA 2 MINUTA mnogo NISKO JE SLETEO NAS NAROD NIKADA NIJE BILO OVOLIKO OMALOVAZAVANJA I PONIZAVANJA celnih ljudi na vaznim pozicijama drzavnim a za narod da ne govorim ovo je najbizarniji oblik povracanja po narodu OVAKVU PSIHICKU TORTURU NAS NAROD NIJE DOZIVLJAVAO NI U LOGORIMA i KADA GOD POMISLIM DA NEMOZE GORE I BRUTALNIJE slede nova ponizavanja zavrsi covek visoke skole i onda ga neko natera da aplaudira nekom lopovu ,kriminancu ,hostapleru i dase pritom smeje pa se posle neko pita ZASTO JE NAS NAROD NA IVICI LUDILA sve to ostavlja ozbiljne poremecaje na svakog coveka i nazalost neizbrisiv trag i oziljke po mozgu halucinacije ,poremecaje licnosti a inace ce na ovom skupu prisustvovati i ko zna koliko policije kordoni i kordoni i sve to bez ikakvog razloga ali SVE TO OVAJ RAZVALJENI NAROD PLACA I PLACA I APLAUDIRA ONOM PSIHOPATI SA ZADRHTALIM GLASOM I SUZOM U OKU sto finansira Bila Klintona koji ga mazi po glavici ,ovde vise nema ko da povuce rucnu ovo je vec alarmantno zesce
 
Neško , lijepo si to rekao , baš se podigla hajka na novčanik običnog gradjanina . To je logično , moralo je doći do toga jer u našim državama jako mnogo ljudi prima platu a bogami i penziju a jako malo ljudi doslovce rade tj privredjuju .
 
Bukvalno me neće iznenaditi da nam dolaze na kuću i da nam traže da im damo harač.
Nije da ne radi se. Baš je sad lako pronaći posao ko hoće. U odnosu na ranije godine.
Ima mnogo novih tašna-mašna firmi u montažnim halama pa možeš da radiš za minimalac.
Legalno je sve to ali kada pogledaš, više od 60% bruto primanja ti se uzima na račun države. Gde je taj porez, gde su te akcize i naplate kojekakve? Porez samo raste i raste sa inflacijom a naša primanja ostaju ista pa svake godine više radiš, manje naplatiš to i sve manje možeš da priuštiš sebi neke stvari.
 
Nema Neško ništa bez žešće revolucije ili bojkota , samo što mi nezadovoljni još uvjek nismo našli zajedničku riječ , još uvjek su različiti pogledi na situaciju pa to koči .
 
Palilo se vek unazad kukuruzovina a koliko vidim, palice se jos. Nikome do sada nije smetalo i niko nije prstom uperio u to jer nije bilo zanimljivo. Sad se nakotio drzavni aparat, zubi narasli i apetiti skocili pa gledaju jos negde da ućare koji dinar i otmu. Jedina smo drzava na svetu gde je nulta tolerancija na ogranicenje brzine. Jedina drzava gde ti zvecka opasacem kursadzija policajac samo da ti nesto nadje i da pise kaznu. Kao da smo lovljena vrsta u sezoni lova. Manjina u sopstvenoj drzavi. Samo gledaju sta ce da naplate i sta ce da ti otmu i iznude samo da nahrane dzepove drzavnih sluzbenika.
Da se ogradim, nisam za paljenje strnista i vec par godina unazad zaoravam i resavam se kako se resavam. Bez paljenja.
Al ovo je postalo umobolno kolika hajka se digla na novcanik prosecnog gradjanina. Toliko je providno i odvratno!


Neško meni nije jasno zašto se toliko ljudi plaše kada te policijac zaustavi? Ako nisi popio, ako ti je auto u redu i ako poštuješ propise onda nema bilo ko da se plaši. Tolika su nam usta Srbije i patriotizma ali kad treba da se poštuju ti isti srpski zakoni onda se pljuje po njima. Jel teško da se vozi po ograničenju? Jel teško da se ne pije kad se vozi? Ako vam auto nije ispravan kako vozite decu u njemu?

Ovamo su svi domaćini i čestiti ljudi koji slave Slavu i idu u crkvu i poštuju Božje zakone a kad sednu u taj isti auto za koji su dali 100 evra da ga pop osvešta onda Božji zakoni prestaju da važe. A ni svetovni zakoni izgleda da ne važe. Onda nam krivo što neki probisvet pobije neku porodicu ili nekog nama bližnjeg.

Mene ove godine nisu zaustavili nijednom jer vozim po propisu, znaju policajci koga jure, dogovaraju se međusobno i jure one koji su problematični. Nikada kaznu nisam dobio jer vozim i poštujem propise.
A mislim i da je malo patrola i da treba više da se proveravaju i vozila i vozači.

Pre par godina je u Smederevu jedan drogirant pobio dvoje dece koja su stajala na trotoaru. Auto mu nije bio registrovan a on je imao vše prekršaja koje nisu mogle da se procesuiraju jer mu adresa nije bila validna. Dobio je samo osam godina što znači da će posle šest da izađe. Za dva mlada života i uništene porodice.... malo je policajaca i kazni u Srbiji...

A zagovaram nultu toleranciju prema seljacima koji pale njive jer se evo druga godina dešava da sam Bog spasi voćnjak da se ne zapale. Da smo pametni da nateramo vlast da zakupi neki satelit pa da se snimi ko pali i da se odmah šalje kazna na kućnu adresu i posle par dana niko ne bi palio.

Nego seljaci su navikli da im se zavrću uši i samo to poštuju. Samo kad ga lupiš po džepu onda se smiri i ćuti. I sve ove vlasti to znaju. Il mu lupi porezu il ga šalji u rat. Tužno ali istinito. To što su sada pustili da seljaci ovako divljaju sa paljenjem je zato što je gorivo skupo pa im gledaju kroz prste. I verovatno se neki izbori spremaju.

Ima i dobrih primera jer sam video da neki pravi domaćini opseču njivu tanjiračom i zapale strnjiku i sve vreme su tu dok ne izgori.

Najveći problem je što su palili pored autoputa pa su nastradali neki ljudi zbog dima.
 
Sirotinja bolan, sirot'nja !!! (sarkazam)
Kako da se ne plašim i bežim od njih kada samo gledaju priliku da se okoriste, i uzmu harač!!
Pa naravno da će na traktoru starom 40 godina naći gomilu neispravnih stvari...
Ili na automobilu, oldtajmeru, iz 1991. godine...
Trudimo se da sve dovedemo u red,(barem većina normalnog i savesnog naroda), ne zbog njihovim usranih Zakona, već zbog sebe i dece, svoje ili tuđe, kako ko...
Moj primer, auto je cakum pakum, sve što se tiče mehanike, upravljački sistem, kočnice, ali me "hebu" godine, ej, pa nije to malo 28 godina da služi auto !!!
Limarija je počela da truli, i znam da je kraj blizu, ali NIJE JOŠ UVEK, kako bi hteli da me ubede, i da lepo odem na auto plac i pazarim "mlađi i bolji" po svemu, samo ne po funkcionalnosti !!!
Prešao 500.000 km i ubeđuje me da je odličan !!!
A "on board" kompjuter veli, prešao sam 157.000 !!!
Kako da ne !!!
A garantujem da sam ja sa mojim Škodilakom iz 1991. sa pređenih 168.000 stvarnih i istinitih km, kud i kamo ispravniji nego taj koga pregaziše pređeni kilometri, bezbedniji i sigurniji!!!
Uvek su uzročnici saobraćajnih udesa "besna" auta, oko i preko 2.000 kubika, a moj Škodilak sa svojih 1289ccm kada pređe 140 km na sat, počinje da trese (kao i novčanik, po pitanju potrošnje goriva) i moraš poštovati ograničenje, hteo ne hteo !!!
Mogu ja skupiti tih famozni par hiljada eura, za "mlađi i bolji", ali se bojim da ću zažaliti, 500.000 puta, minimum !!!
E zato ljudima nije lako, i ne vide put za dalje...
Neko je uvezao ogroman kontingent polovnih automobila, a nema ko da ih kupi !!!
Naravno za "novo", nema ::novac::, a veoma bih voleo NOVO !!!
Ništa, "s'g će" napravimo tržište !!!
Tako funkcioniše "država" kod nas...
Više puta osetio na sopstvenoj koži !!!
Dosmanlijske napredne haračlije !!!::jako_besan::
 
Problem je sto se deca gaze po pesackim prelazima pa niko ne odgovara. Problem je sto se falsifikuju diplome, radni nalozi, tenderi i namestaju zakoni kako bi pojedinac mogao drzavno da proda. Problem je sto su delovi za auta krs i najgori skart i sto se kao takvi uvoze bez kontrole. Ne bojim se ja policije ni najmanje al bojim se da ne dobijem nervni slom kada mene zaustave koji vozim po ogranicenjima potpuno ispravan i uspore me sa kojekakvim propitivanjem i mlacenjem prazne slame dok me auta stara pola godine-godinu preticu pred tim istim kontrolorima i nikom nista. Pusti me tih prica sa upiranjem prstiju ka narodu. Kao da neko voli da voIi zapadni krs kojeg su pregazili putevi i godine. Samo kad je narod kriv! Nema veze sto se naplacuju putarine i porezi a putevi nam katastrofalno losi. Jedino zaradjuju preprodavci felni i varioci. Pa nije niko lud
 
Ајде да чујем шта вам то сви ти "полицајци" траже када вас аматере возаче хоће да оглобе?? Наравно набројите ми све оно што вам "траже" осим да имате важећу возачку дозволу за ту категорију возила, да је возило регистровано и технички исправно и испуњава услове за учешће у саобраћају, да сте ви психофизички способни за управљање возилом........за почетак само то треба испунити и мирно возиш, бити мало љубазан уколико је и он љубазан и знати докле ићи и шта смеш а шта не смеш.....нема ту баука.
А наш менталитет је да се све решава роговима а не главом
Професионалци су богами баш на удару.
Не причам о онима који хоће да подмите или да буду подмићени да нешто учине или не учине, те лично и ја мрзим.

Послато са Леново К6 Ноте уз помоћ плуга
 
Ogradjujem se naravno od postenih policajaca. Njihov je posao to. Nisu oni krivi al je zato kriv skup nekih ljudi koji svojim pozicijama uticu na zakon i primenu zakona pa oni koji zaseru ne smeju biti kaznjeni jer ce u protivnom neko dobiti po usima ni kriv ni duzan iako je radio svoj posao.
Poenta price je pritisak na novcanik gradjana a nista se ne dobija zauzvrat. Ni infrastruktura ni efikasnost zakona ni uredjenije stanje u drzavi.
I uvek narod kriv! Kako to da se svako ko je otisao odavde uklopio u sistem zemlje gde je otisao? Kako kad smo takvi divljaci kao sto nas karakterisu?
Jeste, po novcaniku se klepa i tamo al tamo bar vidis da se nesto radi, ulaze i poboljsava pa ti nije zao. Ovde gledas vreme stalo. Kolje se narod za piletinu i banane jer mu ostalo u navici da pravi zalihe za slucaj kakvog rata
 
Размишљам теко неки пута (као да и имам са чиме ) да нисмо ми мањина који видимо шта и како се ради у овој "држави" и да је већини народа свеједно за будућност и затвара очи на све а једино их широм отвара на свеВладАјућег?!?!

Послато са Леново К6 Ноте уз помоћ плуга
 
To je jedna od opcija... ali zapravo kako da se ne ljutis kad ta na plus 40 u po brla dana neko oceslja za par crvenih jer si u zurbi zaboravio upaliti svetla, al sam ugrozio saobracaj u pm, onda bi cela evropa trebala celo leto bit u saobracajkama, jer jbt onine pale svetla u podne ko cela normalna srbija.
 
Da budes dobar i ponizan gradjanin gde pola ljudi radi za minimalac ili tek iznad toga, gde te globe kroz registracije, poreze, takse, akcize, gde ti tvoj proizvod otmu pa ti plate koliko hoce, gde je kod dobrih stvari zasluzan vladar, a kad nevalja kriv je narod??

- - - - - - - - - -

Da budes dobar i ponizan gradjanin gde pola ljudi radi za minimalac ili tek iznad toga, gde te globe kroz registracije, poreze, takse, akcize, gde ti tvoj proizvod otmu pa ti plate koliko hoce, gde je kod dobrih stvari zasluzan vladar, a kad nevalja kriv je narod??
 
E, ova je prava sustina price.
U prevodu suvise jedu go..a da bi posle povracali na nas gradjane a pogotovu poljoprivrednike koji jedva krpe kraj sa krajem, ne pitajuci se da smo jedina grana ili resor koji je profitabilan i najvise mi ucestvujemo u povecanju budzeta kao funkcinalna grana. Sve ostalo su sjebali svi kako god su dosli na vlast pa eto dalo im se prilike da dokrajce uz svakakve pljacke i kompletan agrar.
 
Pa upravu ste vi ,jesu govna ali nece se popraviti ako ih budemo pljuvali ,ogovarali i tome slicno nego cemo postati i mi takvi ,vaspitati decu za pocetak jer to nije doslo odjednom nego postepeno pa tako ce i nestati:ppozdrav:
 
Nazad
Vrh