Vesti i obaveštenja

I ja sam to pročitao. Jel izašo pravilnik neki—nešto?
 
Ne znam da li je za ovu temu. Jutros sam u nekim vestima procitao da drzava daje djubrivo kan svim vocarima ali samo za jedan ha i to 300 kg. Treba se prijaviti u svojim opstinama u narednih 10 dana. Sutra cu da zovem ove u mojoj opstini i da se raspitam.

Ajde raspitaj se molim te imam i ja registrovan vocnjak na 13 ari samo neznam ko ce da razmerava i da pakuje djubrivo u stanicle:haha:
 
Jel zna neko ko je već podnosio da mi pojasni,koja je procedura i da li je obavezan upis objekta u registar ako imam ovce,a hteo bi da podnesem za dve mašine za primarnu stočarsku proizvodnju.To je ovaj član u pravilniku "Posebni uslovi za ostvarivanje prava na podsticaje"


2eewqiw.png
 
Evo jedna malo starija vest - datum je 13.09.2017.

Prodavali sirup umesto pravog livadskog meda - Iz prodaje povučen falsifikat marke K plus --- izvor ekapija.com

Ministarstvo poljoprivrede iz trgovinskog lanca IDEA povlači livadski med pod robnom markom K plus, pošto je utvrđeno da je reč o falsifikatu, piše Politika.




Med, koji je bio na akciji od 25. do 27. avgusta, prodavao se za 569 dinara po kilogramu, dok je uz ovu teglu trgovac drugi kilogram nudio za samo 171 dinar, što je popust od 70% procenata, piše list. Ovo je izazvalo sumnju potrošača, a potom i domaćih pčelara koji se već godinama bore protiv falsifikata meda. Slučaj je prijavljen inspekciji koja je odmah reagovala, kontrolisala ovaj med i pronašla falsifikate zbog čega je i preduzela mere, kaže za Politiku Branislav Nedimović, ministar poljoprivrede.




- Posle prvobitne kontrole, uradili smo i superanalizu koja je potvrdila prethodne nalaze i izdat je nalog da se roba povuče - kaže Nedimović i dodaje da će se uskoro znati više detalja o količinama i akciji koju je Ministarstvo poljoprivrede sprovodilo u poslednja tri meseca na suzbijanju falsifikata meda.


Inače, inspekcija je nakon dospele superanalize ušla u pogone proizvođača Aza iz Ledinaca, koji je pakovao med za kompaniju IDEA.



Prema nezvaničnim informacijama, u medu je pronađena povećana koncentracija dijastaze, mere prisutnosti pčelinjeg enzima u medu. U prvoj analizi ovaj parametar kvaliteta meda je iznosio 55 jedinica, što je, prema rečima stručnjaka, nelogično za prirodan med. Ona je u ovom slučaju udvostručena što, kako kažu sagovornici Politike, ukazuje da je taj enzim veštački dodavan u ovaj med, po svemu sudeći i nestručno.

... LINK

Niska cena je prvi indikator da je u pitanju falsifikat
 
Zvao kod mene kanc za poljo i naravno kazu nemamo pojma. Kazu zovi ministarstvo i pitaj. Pa ko je ovde lud. Samo treba pratiti da li je izasao sluzbeni list jer od tad tece rok 10 dana za prijavu
 
Bio i danas,ali kao odlozen za sutra(mi koji smo bili malo dalje sigurno necemo i sutra doci).Nista specijalno na tom Spitu,razocarenje(mozda zasto je ometala kisa).Kisa je prestala mogli su da puste masine u rad dosta ljudi je bilo iz Kikinde,Vrsca,Panceva,SOmbora itd.
 
Ne znam da li je za ovu temu. Jutros sam u nekim vestima procitao da drzava daje djubrivo kan svim vocarima ali samo za jedan ha i to 300 kg. Treba se prijaviti u svojim opstinama u narednih 10 dana. Sutra cu da zovem ove u mojoj opstini i da se raspitam.
Da li si na kraju uspeo da saznas kad krecu prijave?
...........
Evo sad videh,gotovo je. Konkurs je izgleda bio jos u junu,a mi saznajemo "na vreme"
http://www.rdrr.gov.rs
 
Od 4.7.2018. pokusavam da dobijem tablice za auto u MUP Novi Sad. Tablica prvo nije bilo, pa je bilo 2 dana i podeljene su (verovatno samo clanovima stranke i podobnim ljudima) i sada ponovo nema. 19 dana se borim sa birokratijom da resim auto da ujedno mogu ici na godisnji odmor kao paradajz turista u bratsku nam Crnu Goru. Imam 30godina i da nisam u poljoprivredi koliko jesam, pobegao bi glavom bez obzira iz ove vukojebine korumpirane.

U medijima je bilo nesto malo o ovom problemu, pa je bila izjava nekog funkcionera kako je problem resen. PROBLEM NIJE RESEN i ko ce meni da plati sto mi auto stoji 19 dana??? Ko ce da plati sto moram da doplatim za aranzman jer pomeram termin dolaska? Ceo problem je nastao sto je drzava mi uvalila Đ slovo 2011 godine pa propisala rok trajanja tablica 7 godina. Medjutim ne lezi vraze zakonodavce je iznenadila potraznja za tablicama posle 7 godina. U vreme najvece inflacije se stampalo na tone novaca pa je islo, sada nema lima da se sklepaju tablice koje pritom placamo 5000din i imaju rok trajanja???? Nabijem sve redom od zakonodavaca do stranackih pulena koji zarad radnog mesta u fabrici od 200e podrzavaju ovakve budale. I ne zasluzujemo bolje kada svi su pokupovali sega mega diplome i postali rukovodioci. Sve najgori sljam i najtupaviji odlucuju o nasim sudbinama. Ko god moze neka bezi glavom bez obzira, ovde nikada nece biti normalno drzavno uredjenje.

https://www.blic.rs/vesti/drustvo/k...ica-krenuo-je-da-registruje-auto-i-tu/sx4v0dc

Tekst koji oslikava kakve zivote zivimo. Koliko smo siroti i koliko smo bespomocni protiv sistema.
 
Poslednja izmena:
E ljudi moji šta tek reći za nove propise prilikom registracije auta.Ova država radi samo protiv svog naroda.Vraćao sam se iz Grčke s mora početkom jula,stajem na naplatnu rampu i obaveštenje za putarinu 1,5evra ili 210din.Imao sitnih evra i da mi ne ostaje izvadim ja 1,5 evra i dam za naplatu kad ona kaže:E pa ne može,to je samo za strane državljane.Kad nisam odlepio.Pa koliki je onda kurs evra u Srbiji.Ovaj sistem će se urušiti isto kao za vreme Slobe.
 
Samo ti glasaci su drugaciji mentalni sklop od nas. Nece on poziveti medju njima dugo.

Kada sam cerki vadio pasos cekao sam prvo 2 sata sa malom bebom od 7 meseci u holu, jer je pao sistem pa bila pauza. Kada sam dosao da podignem pasos onda je isto sistem brljavio pa je islo 1 covek po satu. Cekao sam 5 sati. Ja ne znam kako neko ko radi u preduzecu moze da birokratiju zavrsi jer je nepoznanica koliko dugo ces se gde zaglaviti.

Jos jedan dokaz siromastva u kojem zivimo. 15 godina male mature smo organizovali, 10+ ljudi nije doslo jer radi druge smene u fabrici od stranog investitora i ako odsustvuju samo jedan dan nemaju pravo na stimulaciju, bonus itd i onda im plata ispada minimalac a i sledeca 2 meseca im je minimalac jer nemaju redovan dolazak! Lepo su smislili kako da imaju svoje robove. Bezite odavde ko god moze, i ne okreci se nista lepo ovde nema.
 
Nazad
Vrh