Vesti i obaveštenja

ZA BOJCETICA Nije samo smenski rad u pitanju sto ne dolazi mnogo ljudi VEC JE VECINA TIH MLADIH LJUDI TOTALNO UBIJENA U POJAM i na neki nacin je ljude sramota i da se pojave tamo jer vide da im zivot i najlepse godine prolaze bezveze nisu se ostvarili na mnogim poljima i nije im ni do muzike ni do sale ni do cega a znaju da iz generacije uvek ima dosta uspesnih na svim frontovima.Ako je neko imao prilike da vidi kako izgledaju Jehovini svedoci prilikom sastanka ili kada su politicki skupovi iz raznih politickih partija mogao je primetiti VELIKO RASPOLOZENJE ,SALU,OPTIMIZAM,VERU U BOLJE SUTRA, BLAZENSTVO a onaj autobus sto vozi radnike u zeljezaru NEMA NASMEJANOG COVEKA KAO DA PREVOZI LOGORASE a isto je tako i u industrijskoj zoni razne proizvodne delatnosti i razne strane firme koje isplacuju NEKU BEDU radnicima a driluju ih do besvesti STO OSTAVLJA OZBILJNE POSLEDICE NA MLADE LJUDE KOJI SE KAO ODBRAMBRENI MEHANIZAM ZATVARAJU U SEBE STO SE KASNIJE PRENOSI I NA LOSE ZDRAVSTVENO STANJE I NA PSIHU LJUDI.Tako da tim ljudima nije za zameriti jer ih ovaj KRIMINALNO PLJACKASKI SISTEM SISTEMATSKI RAZDIRE i stvara od njih ljude koji ne ucestvuju u izborima ne idu u pozoriste u bioskop gubitak zelje za seksom za brakom za potomstvom zatvaraju se totalno u ljusturu cak i tu pod pritiskom okoline da urade nesto sa sobom i da se trgnu iz ucmalosti pucaju jos vise krecu anti depresivi pucaju porodice kompas dezorijentisan jer 50 posto ljudi mladih u drzavi ne izlazi na izbore i nezanima ih nista predali su se a nemaju unutrasnju snagu da se trgnu iz ucmalosti.Poremecene drustvene vrednosti i moralne norme a kako i nebi ostao mi je u secanju jedan bilbord na kome je pisalo DREAM COME TRUE [SNOVI SU POSTALI STVARNOST] aludirajuci na jednu stranu firmu gde radnici imaju platu 25 000 a ovi preko agencije 17000 tako da vrlo je moguce da covek nema 2500 dinara za maturu ili da kupi neku kosulju ili kravatu treba razumeti ove ljude a i kada dolazi neki lokalni ili republicki lopov da drzi govor oni dobijaju upozorenja DA AKO NE DODJU DA CE SNOSITI POSLEDICE VECIH RAZMERA i mozete li da zamislite jednog mladog coveka pred kojim je buducnost i koji radi za burek i jogurt a MORA DA APLAUDIRA NEKOM KRIMINALCU SVETSKIH RAZMERA A SVE TO OSTAVLJA OZBILJNE POSLEDICE ZA SVA VREMENA tako da nije ni cudno sto je i sve veci broj ljudi na raznim terapijama celik se topi a ne covek
 
Poslednja izmena:
Samo ti glasaci su drugaciji mentalni sklop od nas. Nece on poziveti medju njima dugo.

Kada sam cerki vadio pasos cekao sam prvo 2 sata sa malom bebom od 7 meseci u holu, jer je pao sistem pa bila pauza. Kada sam dosao da podignem pasos onda je isto sistem brljavio pa je islo 1 covek po satu. Cekao sam 5 sati. Ja ne znam kako neko ko radi u preduzecu moze da birokratiju zavrsi jer je nepoznanica koliko dugo ces se gde zaglaviti.

Jos jedan dokaz siromastva u kojem zivimo. 15 godina male mature smo organizovali, 10+ ljudi nije doslo jer radi druge smene u fabrici od stranog investitora i ako odsustvuju samo jedan dan nemaju pravo na stimulaciju, bonus itd i onda im plata ispada minimalac a i sledeca 2 meseca im je minimalac jer nemaju redovan dolazak! Lepo su smislili kako da imaju svoje robove. Bezite odavde ko god moze, i ne okreci se nista lepo ovde nema.
Pa,gde nestade onaj silni patriotizam od pre par godina,\.
 
@Mornar
Sve ste u pravu. Samo mi nije jasna jedna stvar. Sta tog coveka koji radi za 17000din preko agencije sprecava da tih 17000din potrosi na kartu u jednom smeru? Sta on realno ima da izgubi u odnosu na zivot koji zivi trenutno?
 
To je nesto sto je ostalo ljudima u podsvesti jos od stare Juge SOCIJALNO,ZDRAVSTVO I REDOVNA PLATA i dosta puta sam cuo savete starijih NIJE BITNO KOLIKA JE PLATA BITNO DA JE REDOVNA humor do suza ali to nazalost prolazi na dosta mesta a i onda kada se ljudi emotivno vezu za jednu firmu mnogi i ne razmisljaju da postoje jace firme sa boljim platama boljim privilegijama i sada te firme strane koje zaposljavaju oko 2500 mladih ljudi koji imaju kao sigurnost i koji su blizu stvaranja i planiranja porodice IMAJU OGROMAN STRAH OD ISTOG JER ZNAJU DA SA TIM NOVCEM NEMOZE NISTA I NIGDE a roditelji daju podrsku da ce pomoci maksimalno i da ce se nesto promeniti u budunosti iako je svima kristalno jasno da od toga nema nista. Standard i plate u Srbiji su najnize u regionu u rangu smo sa Albanijom a sto se tice Bugarske i Rumunije verovali ili ne jaci su od nas a sto se tice bivseg istocnog bloka Poljske i Ceske to je za nas DRUGA PLANETA to je daleko otislo od nas nasi mladi ljudi idu na privremeni rad u Poljsku,Cesku ,Slovacku,Madjarsku,Crnu Goru ,Sloveniju a ici ce i u Hrvatsku vrlo brzo .Ovde sve izumire i lose se vodi drzava cim je ekonomija i standard gradjana u sve goroj situaciji a vecina gradjanstva je kao i sama drzava u ogromnim kreditima i dugovanjima i sve grane privrede su u ogromnom problemu.Ovakvo nestrucno vodjenje drzave vec daje rezultate po broju SAMOUBISTAVA,ABORTUSA,LJUDI KOJI NAPUSTAJU ZEMLJU ,POVECANJU NARKOMANA POVECANJU PSIHICKI OBOLELIH ,SMANJENJU NATALITETA IZUMIREMO KAO NACIJA VELIKOM BRZINOM,ODUMIRANJE SELA I POLJOPRIVREDE JEDINE GRANE GDE IMAMO ISTINSKI POTENCIJAL,POVECANJE KRIMINALA,A POVECANJE BROJA BOLESNIH,UMRLIH POVECANJE SPOLJNOG DUGA,BANKE KAMATIRAJU GRADJANE PA SATIRU ,DRZAVA POMAZE GRADJANIMA TAKO STO IH SATIRE SA POREZIMA I IZMISLJENIM NAMETIMA KAO I KAMATAMA I IZVRSITELJIMA.Jedine strukture koje plivaju delfin stilom su ljudi koji se bave politikom i to vladajuca garnitura,starlete ,makroi ,narko dileri ,razne sekte,nevladine organizacije,pogrebna preduzeca,prodavnice lekova ,seknd hendovaMislim da ce ovim tempom Srbija vrlo brzo biti i iza Albanije po standardu BOG NAM JE DAO SVE I STVORIO JE JEDNU PRELEPU ZEMLJU BOGATU KOJA IMA SVE ALI NAZALOST KROZ ISTORIJU JE OVDE STALNO NEKA GOLGOTA KAO DA JE NEKO BACIO PROKLETSTVO NA NAS VEKOVIMA TRAJE HAOS I MUKA I BEZNADJE I KRETANJE OD NULE
 
Poslednja izmena:
Bojčetiću ja imam gomilu rodbine preko Nemačka,Švajcarska i sem tih para što zarade tamo ti ljudi nemaju ništa .Ne znaju ništa čak i jezik su zaboravili naša tradicija i kultura im je strana ,ne idu u crkvu ne slave slavu ,roditelji decu ne vaspitavaju ,jet se trči da se zaradi i obezbedi novac za kojekakve gluposti koje im u životu nisu potrebne.Nema priče razgovora,tamo su emocije zabranjena kategorija.Ako imaš neki problem platiš psihijatra da ti prepiše lekove i tako funkcionišu.Sad je tamo u modi da ako si solo i normalnog seksualnog opredeljenja da bi ostao "normalan" moraš da ostvariš vezu i sa istim polom jer to je trend.Kad ostariš i postaneš penzioner ,spadneš u onu manju poželjnu grupu onda imaš legalno pravo da platiš jednodevni boravak za svoju eutonaziju.Taj dan dobiješ tri obroka i sleduje ti tvoj koktel za večni počinak,to zadovoljstvo košta da li 2000 ili 3000 švajcaraca ,ne znam sad tačno,i gomilu drugim stvari koje su izvitoperene ,nastrane i bolesne,pre svega najmanje dostojanstvene životu jednog čoveka.
 
мој друг прошле године увезао мрецедес е класу w212 2010. годиште. пре неки дан није прошао технички преглед, јер мора да иде на атест за евро куку оригинал фабричку. свађао се неких 15 минута са тим ликовима што раде, али џаба... на крају смо је скинули са све носачем и онда је прошао техички без већих проблема...

кука која је фабричка и која је по евро стандардима, код нас није добра и мора на атест....јбт само да се узму паре и ништа више..катастрофа...

код нас у селу пре неки дан полиција јурила сељаке и по атару ко год није регистровао трактор добио је казну..шоу, неки хтели да туку полицију, ето на шта је спала држава да јуриш оне који је хране...ал зато ничу фонтане и ко зан шта и наш пресветли вожд се са тиме поноси....неће он још дуго, проће и они ко пре њега, ниеј тога ни свестан...
 
Bojčetiću ja imam gomilu rodbine preko Nemačka,Švajcarska i sem tih para što zarade tamo ti ljudi nemaju ništa .Ne znaju ništa čak i jezik su zaboravili naša tradicija i kultura im je strana ,ne idu u crkvu ne slave slavu ,roditelji decu ne vaspitavaju ,jet se trči da se zaradi i obezbedi novac za kojekakve gluposti koje im u životu nisu potrebne.Nema priče razgovora,tamo su emocije zabranjena kategorija.Ako imaš neki problem platiš psihijatra da ti prepiše lekove i tako funkcionišu.Sad je tamo u modi da ako si solo i normalnog seksualnog opredeljenja da bi ostao "normalan" moraš da ostvariš vezu i sa istim polom jer to je trend.Kad ostariš i postaneš penzioner ,spadneš u onu manju poželjnu grupu onda imaš legalno pravo da platiš jednodevni boravak za svoju eutonaziju.Taj dan dobiješ tri obroka i sleduje ti tvoj koktel za večni počinak,to zadovoljstvo košta da li 2000 ili 3000 švajcaraca ,ne znam sad tačno,i gomilu drugim stvari koje su izvitoperene ,nastrane i bolesne,pre svega najmanje dostojanstvene životu jednog čoveka.

U ovom delu posta koji sam boldovao kao da si mi opisao Srbiju. Jezik nam je izvrnut moja majka jedva razume mog sina kada govori žargonski, tradiciju smo zaboravili garantujem da 90% ljudi u Srbiji ne zna da navede ime nijednog svog pradede, kulturu nikada nismo ni imali, ne idemo u crkve (doduše slavimo slave ali to je više zbog jela i pića), decu u Srbiji ne vaspitavaju roditelji već ulica, Pink, Grand, navijači i Informer, i ovde ljudi ceo dan trče da zarade novac ali ne za gluposti koje nisu potrebne već za golu egzistenciju. I ovde su istopolne veze trend imaju i paradu pa još ponosa. Eutanazija još uvek nije uvedena ovde ljude ubija zdravstveni sistem i to bez pitanja. Skoro je nemoguće zakazati pregled a ako to nekim čudom ili preko veze uspete nailazite na potpuno nezaiteresovano osoblje koje jedva čeka da vam vidi ledja a za zdravlje kako bude. Mom ocu je doktorka internista u lice rekla da se naživeo i odbila da mu zakaže pregled u bolnici. Meni eutanazija deluje humanije od toga. Sve u svemu Srbiju smatram paklom na zemlji u kom sam zbog porodične situacije trenutno bez izlaza. Stalno razmišljam o odlasku i rasprodaji kompletne imovine ovde ne postoji nikakva šansa za normalan život mog deteta. Sve i da decu finansijski obezbedite ne znači da opet neće biti komunizma i oduzimanja imovine a o ličnoj bezbednosti u svakodnevnom životu da ni ne govorimo. Kriminal je ovde ugradjen u sve i polako ali sigurno metastazira do terminalne faze. Beg odavde je kao izbavljenje iz logora i u to nemam nikavu dilemu.
 
Nemože da prođe ni fabrička kuka za auto kupljen kod nas nov. Zna bolje onaj što je pisao zakon nego fabrika koja je napravila auto.
 
Kolegu vratili sa tehnickog jer mu je na prednjem braniku bila oguljena farba 5x7cm i morao da ide da mu naprave takvu boju i da zafarba taj deo???Pa jbt kao da ta farba skodi tehnickoj ispravnosti auta na primer kocnicama ili tako necem bitnom.Sramota jos samo cipove da nam udare i kraj ko nas je..be kad smo proklet narod ne mozemo da se ujedinimo i skinemo ovaj okupatorski jaram sa vrata!
 
Prohujalo s tržištem: Slučaj maline i višnje u Srbiji - izvor -- bif.rs

Proteklih decenija voćarstvo je bilo jedna od retkih proizvodnih grana u Srbiji kojoj se predviđala svetla budućnost. No pad otkupnih cena proteklih godina i rezanje državnih subvencija doveli su ove nade pod veliki znak pitanja. Najavljuje li krah maline i višnje i propast srpske poljoprivrede ili još ima šanse za drugačije modele razvoja?

Već tradicionalno, prošlog meseca se u Srbiji ponovo odvijala borba između proizvođača voća i hladnjačara oko otkupnih cena. Nikad manja ponuđena cena otkupa, koja se kretala između 50 i 80 dinara po kilogramu maline, naterala je malinare na proteste. Blokadom puta u Prijepolju, ma kraju su naterali državu da interveniše i uđe u pregovore između njih i otkupljivača kako bi se rešio problem. Srbija zdušno neguje i poštuje principe slobodnog tržišta, odnosno, nemešanje države u tržište i cene proizvoda na njemu – barem kada se radi o zaštiti slabijih na tržištu. Ipak, blokada puteva i stvoreni pritisak malinara naterao je ministra poljoprivrede Branislava Nedimovića da se umeša u pregovore oko formiranja cene. Iako je sa 50 ili 80 dinara podignuta na 125 dinara, malinarima to nije donelo mnogo razloga za zadovoljstvo. Naime, kada se uračunaju svi troškovi, od cena rada do repromaterijala, cena kilograma maline u proizvodnji iznosi oko 130-140 dinara.

Problemi u malinarstvu nisu novi. Pretprošle godine je prosečna cena iznosila oko 240 dinara po kilogramu, da bi prošle pala na oko 120-130. Ove godine je pak pala na 50-80 dinara po kilogramu, koliko su otkupljivači ponudili na početku sezone berbe. Nakupljene frustracije zbog bednih cena otkupa, koje su direktni rezultat monopola otkupljivača, dovele su do toga da su pojedini malinari bacili ceo svoj rod, i uništili malinjake iz očaja zbog situacije u koju su dovedeni. Nažalost, kako stvari zasad stoje, malinari neće biti jedini poraženi u ovogodišnoj tržišnoj utakmici u sektoru poljoprivrede.

Ovih dana počela je i berba višanja, još jednog proizvoda srpske poljoprivrede koji je, kao i malina, prepoznat na svetskom tržištu po svom kvalitetu. Cena otkupa višnje se zasad kreće oko 25 dinara po kilogramu. Primera radi, prošle godine, cena otkupa se kretala između 80 i 90 dinara. Isto kao i u slučaju malinara, otkupna cena od 25 dinara ne može da pokrije ni osnovne troškove proizvodnje. Takva cena naime pokriva samo troškove rada koji se kreće od 15-20 dinara po kilogramu ubrane višnje, što pak dovoljno ilustrativno prikazuje potpunu obezvređenost rada u sektoru poljoprivrede.

Eksperti, strategije i šuplje priče

Može se reći da je situacija malinara i višnjara s juga Srbije tragična. Doveden je u pitanje opstanak uzgoja dve veoma važne kulture u srpskoj poljoprivredi, a nakon poslednjih događaja sasvim je sigurno da će izvestan broj proizvođača odustati od uzgoja jer se ne može živeti od njih, što se već i pokazuje na primeru malinara. Uostalom, krvna slika celokupne poljoprivrede Srbije nije znatno bolja.

... LINK
 

Apsolutno je nerealno da se u ovakvom sistemu stvore odrzive profitabilne zadruge.Radi se o novom zamajavanju ljudi.Kao,sve savrseno,i sada nam fale samo zadruge pa ce sve funkcionisati.Naravno,od toga nema nista.
Poljoprivreda je sektor koji pegla gubitke mnogih drugih sektora u ovoj zemlji.Poput onog stiha Balasevica "Nocas treca smena vraca tudji dug."
Sto stanje u zemlji bude teze,to ce biti veci pritisak na agrar,da ga cede kao suvu drenovinu.Jednostavno nema odakle sa druge strane da se uzme.I nema to suvise veze sa svetskim trzistem.
Ljudi koji danas izlaze iz poljoprivrede nisu ludi.Teska vremena ocekuju primarnu poljoprivrednu proizvodnju.
Jedino sto ce biti subvencionisano,to ce biti nabavka mehanizacije,ali to je najmanje zbog poljoprivrednika.Da sada ne idem u sirinu i ne objasnjavam zasto je to tako.
 
Bojčetiću ja imam gomilu rodbine preko Nemačka,Švajcarska i sem tih para što zarade tamo ti ljudi nemaju ništa .Ne znaju ništa čak i jezik su zaboravili naša tradicija i kultura im je strana ,ne idu u crkvu ne slave slavu ,roditelji decu ne vaspitavaju ,jet se trči da se zaradi i obezbedi novac za kojekakve gluposti koje im u životu nisu potrebne.Nema priče razgovora,tamo su emocije zabranjena kategorija.Ako imaš neki problem platiš psihijatra da ti prepiše lekove i tako funkcionišu.Sad je tamo u modi da ako si solo i normalnog seksualnog opredeljenja da bi ostao "normalan" moraš da ostvariš vezu i sa istim polom jer to je trend.Kad ostariš i postaneš penzioner ,spadneš u onu manju poželjnu grupu onda imaš legalno pravo da platiš jednodevni boravak za svoju eutonaziju.Taj dan dobiješ tri obroka i sleduje ti tvoj koktel za večni počinak,to zadovoljstvo košta da li 2000 ili 3000 švajcaraca ,ne znam sad tačno,i gomilu drugim stvari koje su izvitoperene ,nastrane i bolesne,pre svega najmanje dostojanstvene životu jednog čoveka.
Sa oprostenjem ali ti nisi mrdnuo iz ove nase vukojebine nigde i raspisao si silne gluposti u tom postu.
Ako ima neke istine tu onda ta tvoja rodbina je u nekom stvarnom problemu i da znas da i treba da posecuju psihijatra. Ako jos i emocije im nedostaju a da bi bili u trendu krenuli su u pederisanje kao sto si naveo onda je stvar vec zapecacena i psihijatrija im drzi otvorena vrata.
 
@Mornar
Sve ste u pravu. Samo mi nije jasna jedna stvar. Sta tog coveka koji radi za 17000din preko agencije sprecava da tih 17000din potrosi na kartu u jednom smeru? Sta on realno ima da izgubi u odnosu na zivot koji zivi trenutno?

Gde da ode u jednom smeru?

Poterbno je znanje jezika i naravno PAPIRI.

Sve je trulo u ovoj drzavi.Car je odavno go,ali se mnogi prave da to ne vide,i aplaudiraju mu,ocekujuci svoju sitnu dobit od toga.Car (verovatno)zna da je go.Najbitnije mu je da niko ne vikne to tako glasno i jasno,da bi pokrenuo i druge da to priznaju.
 
Ne znam jel se meni cini ili ovi sto najvise kukaju kako bi isli oni rade i po najvise zemlje ?
Cini mi se kao ono "Ajmo braco u boj iza vas sam i ajmo u povlacenje ispred vas sam" :osmeh:
 
drage kolege ko ide na tehnicki i da uzme nove tablice ili samo nalepnicu neka mu je sa srecom i da se naoruža sa živcima ovakavo izivljavanje nije nikad bilo ,ja bio i na ebao dobro zamalo da me izvacare da moram da kupujem gume nove nemože kao ove što su mi sad na autu nije to po fabrickoj preporuci ja imam 185 65 14 a treba 175 65 14 a za šoferšabnu puko kintu imala razbijeno od kamena mesto gde je udario i ne puštaju ,a na drugom puštaju gume ali moraš da zameniš staklo ,još da uvedu i da onog što dotera auto da i njega iz kontrolišu šta je obuko (detaljni pregled :haha:) pa da sve bude kompletna usluga. zaboravih da i ovo kažem mora da se skidaju i krovni nosaci ako se imaju a nemaš atest za njih .
 
Nazad
Vrh