Vesti i obaveštenja

ZA BOBANA NB A zasto radi kamera ispred skole 2,5 meseci u letnjem periodu kada skola ne radi a zasto radi kamera ispred skole u 3 ujutru kada nema nigde zive duse a zasto su se skinuli lezeci policajci ako se aktuelna drzava brine za bezbednost djaka drugo stavljena je zastitna ograda u isto vreme kada i kamera tako da je sa tom zastitnom ogradom zasticen svako na trotoaru a zasto subotom i nedeljom a zasto kada je zimski i uskrsnji raspust e da li mi sada verujes da je to samo povrsna prica da bi se opravdalo pljackanje naroda
 
@mornar Откуд ти знаш да тог дана нема неких активности у школи, допунске наставе, поправни испити, откуд знаш да неко неће отети неко дете у вечерњим часовима намамивши га да га чека наставник/учитељ, откуд сигурно знаш да нема деце у школи и кад је распуст, да нису стигли са ескурзије у незгодно време(мада не би смели)? Уосталом, придржавај се ограничења код школа и вртића и нема бриге. Не разумем што ти то толико смета.
Опште ограничење за насељено место је ДО 50 а не 50, казна за вожњу од 71-80 је 10.000 а у року осам дана 5000, питај колика је на западу...алкохол и брзу непотребну вожњу ништа не оправдава, оправдавају је само они који тако возе, наравно под условом да има возачку и да је обучен како треба за вожњу. Мани се успоређивања тамо је тако и није овако. Много што шта је тамо боље а и што шта горе.
Ош да ти кажем колико је мој пријатељ платио казну у тој "благодарној" Немачкој за пребрзу вожњу и под дејством алкохола од 0,78 и возачка на годину дана. А колико је то код нас?

Послато са Леново К6 Ноте уз помоћ плуга
 
ZA BOBANA NB ako vozis 81 kroz naseljeno mesto a ogranicenje je 50 oduzimanje dozvole i 20 do 25 po dzepu a ja sam zagovornik jedne stvari A TO JE DA KAZNE MORAJU BITI U SKLADU SA STANDARDOM TE ZEMLJE A OVDE TO NIJE NI BLIZU i tu nema nikakvih opravdanja NE POMINJI MI EVROPU JER SMO JEDINA ZEMLJA U EVROPI GDE SE PALE SVETLA NA 40 IZNAD NULE i sada ja treba da progutam da je to normalno i da cilj opravdava srestva , samo otimacina moj dobri BOKI i nista drugo nema drzava od cega da zivi sve je prodato ostala samo GLOBA a imas 95 posto jedne stranke u skupstini i tu sada mozes da vedris i oblacis do 101 i nazad i da aminujes ne pomaze nista
 
ok,a zasto onda pored svake skole nema ograda?zasto svaki put ispred skole nije pokroven kamerama?zasto ako je ogranicenje 30,ili 40,bas ispred skole,oni jure mozda i 70???zasto ako moraju svi da vezu pojas,oni ne moraju?zasto ako ne sme da se vozi ,i prica na mobilni,oni pricaju???zasto ako svi moraju da imaju upaljena svetla,oni nemaju?zasto ako svi moraju da imaju ispravnu signalizaciju,oni nemaju,nocu x puta sam sreo da im ne radi nazad pozicija...na jednom autu mesecima...slazem se za kazne za prekoracenje brzine,alkohol,al kad ostri onu stvar na meni,jer mi istekla prva pomoc i te gluposti,nije u redu...
 
Mene je u Nemackoj zaustavio saobracajac odmah po iskljucenju sa auto puta uz pitanje"da li se dobro osecam"jer sam tri puta ukljucio dugo svetlo pre iskljucenja sa autoputa.Mislio je da sam umoran ili pospan pa da zato ne vidim dobro i palim dugo svetlo.Komplikovano je bilo da mu objasnim da u Srbiji nemamo tako jako reflektujuće obaveštavajuće table na autoputu.Sa oborenim svetlom nisam video sta pise na tabli a sa dugim me je zablesnula refleksija table pa opet nisam mogao procitati natpis grada kod iskljucenja.Uz prikaz pasoša objasnio sam mu gde idemo i čovek mi je ljubazno objasnio da sam na dobrom putu i da cu nakon 10-ak km stici na svoje odrediste.To se zbilo oko 01h posle ponoci.
E to je briga za bezbednost... mene za 7 godina odlazaka u slo. Tamo jos niko nije zaustavio niti sam ih igde video da szoje i da se voze autima... kako to objasniti?
 
Narod razumije samo kad se udari po džepu, kud najviše boli. Ako smanjiš kazne stranci ih neće zarezivati ni dva posto (ne zarezuju mnogo ni sada) i ništa nije napravljeno. Pitaš se zašto kamera radi cijele godine? Jeste li se ikad ti ili tvoja djeca igrali na školskom igralištu mimo nastave, na raspustu i slično?
 
Nemate razloga za raspravu.Verujem da je cilj povecati bezbednost saobracaja i pad broja poginulih u saobracaju je pokazatelj toga,ali je isto tako cilj puniti budzet i disciplinovati gradjane.

Naravno tu postoje i te nebuloze sa upaljenim svetlima i sl.Nema razumnog opravdanja za to sem priliva u budzet kako kroz kazne tako i kroz PDV kroz povecanu potrosnju sijalica,akumulatora....

- - - - - - - - - -

Inace,valjda je svima jasno da je Srbija,blago receno,neozbiljna i sustinski propala drzava.Nista bolja nije ni Bosna.Ubedjivanje kako je crno belo i obrnuto ne pije vodu.

- - - - - - - - - -

Nego,kolege iz BiH,da se ugledaju na Predsednika Srbije i svog zemljaka.I od sada pazljivo da se obracaju kako Turcima i ostalim,a posebno postovanje da izraze Austrijancima i Madzarima,koji su im izgradili ono malo infrastrukture....


Dakle od sada samo:Hvala braco Turci,hvala braco Madjari,hvala braco Nemci itd....Tenzije da se vise ne dizu inace nema nista od fabrike i zlatnog doba.....

https://www.b92.net/biz/vesti/srbija.php?yyyy=2018&mm=10&dd=21&nav_id=1458887
 
Да пуне, пуне.....нон стоп неке акције по саобраћају, уместо да више превентивно делују оно контра, дери што више.
Не спомињи ми те политичаре, немам очи ни стомак за њих....унесрећили нас до зла бога.
Казна за брзину од 81 у насељу је од 10.000 до 20.000 динара + месец без возачке и ако се не варам 4 или 6 поена. Тако да 25.000 неможе да буде уколико није из става 2. Мислим да ће и ти и ја да се сложимо да је то претерана брзина за насеље
ZA BOBANA NB ako vozis 81 kroz naseljeno mesto a ogranicenje je 50 oduzimanje dozvole i 20 do 25 po dzepu a ja sam zagovornik jedne stvari A TO JE DA KAZNE MORAJU BITI U SKLADU SA STANDARDOM TE ZEMLJE A OVDE TO NIJE NI BLIZU i tu nema nikakvih opravdanja NE POMINJI MI EVROPU JER SMO JEDINA ZEMLJA U EVROPI GDE SE PALE SVETLA NA 40 IZNAD NULE i sada ja treba da progutam da je to normalno i da cilj opravdava srestva , samo otimacina moj dobri BOKI i nista drugo nema drzava od cega da zivi sve je prodato ostala samo GLOBA a imas 95 posto jedne stranke u skupstini i tu sada mozes da vedris i oblacis do 101 i nazad i da aminujes ne pomaze nista

Послато са Леново К6 Ноте уз помоћ плуга
 
ZA PHILBY Stala saobracajna policija ispod novog groblja i sve koji se vracaju sa sahrane kaznjava sto nisu upalili svetla ili vezali pojas EKIPA U ZALOSTI i u celoj toj tragediji uplatili plac na groblju platio popu za sahranu ,iznajmili restoran da ljudi rucaju i jos DA BACI 50 EVRICA U KASICU PRASICU onako podaduven od trodona i besendina GOSPODINE MI SMO OZALOSCENI IDEMO SA SAHRANE a saobracajac TO ME NE ZANIMA DAJTE MI LICNU KARTU I SACEKAJTE PORED VOZILA i jos moze da ga kazni sto je NADROGIRAN SA LEKOVIMA i sada ce PHILBY da mi kaze kako je smeo da se drogira lekovima i zasto nije UPALIO SVETLO a napolju 37 iznad nule gori more tope se planine:haha:
 
Да ли је такав човек који иде са сахране способан да управља возилом, ако му је неко веома драг умро? Није, нити седа за волан!
То ти не пије воде, нити сам чуо за такав пример да кажњавају људе испод гробља, или где већ, који иду са сахране.

Послато са Леново К6 Ноте уз помоћ плуга
 
[video]https://www.blic.rs/vesti/srbija/policajci-zaustavili-taksistu-i-sokirali-se-kad-su-videli-koliko-promila-alkohola-ima/v0v98tv[/video] Sto si bre Boki nepoverljiv a ovo jel verujes ovo ovde je javni prevoz u pitanju
 
ZA PHILBY Stala saobracajna policija ispod novog groblja i sve koji se vracaju sa sahrane kaznjava sto nisu upalili svetla ili vezali pojas EKIPA U ZALOSTI i u celoj toj tragediji uplatili plac na groblju platio popu za sahranu ,iznajmili restoran da ljudi rucaju i jos DA BACI 50 EVRICA U KASICU PRASICU onako podaduven od trodona i besendina GOSPODINE MI SMO OZALOSCENI IDEMO SA SAHRANE a saobracajac TO ME NE ZANIMA DAJTE MI LICNU KARTU I SACEKAJTE PORED VOZILA i jos moze da ga kazni sto je NADROGIRAN SA LEKOVIMA i sada ce PHILBY da mi kaze kako je smeo da se drogira lekovima i zasto nije UPALIO SVETLO a napolju 37 iznad nule gori more tope se planine:haha:


E to je sahrana za pamcenje.....:haha::haha::haha:

A sta su komandiru prijavili???"Sefe,sto bi lepa sa'ranica....."
 
Ne tu ide ona prica u starTu napravili ste dva prekrsaja ne vezivanje pojasa i neupaljena svetla ALI CEMO DA VAM UCINIMO pisacemo samo jedan AKO UPLATITE ODMA UMESTO 10000 BICE 5000 KAO AKCIJA DA BUDES SRECAN DA SI DOBRO PROSAO a i ovakvi tehnicki pregledi neznam koja je svrha ove lakrdije osim bespotrebno zagorcavanje zivota sirotinji
 
Upaljena svjetla danju znače mnogo , to zna svaki vozač koji prelazi malo više km . Nije to bezveze uvedeno , na magistralnim putevima i brzim cestama , naravno da to netreba lično tebi na autu ali drugima , mnogo jeuočljivije auto koje dolazi ususret u daljini , i pogotovo u momentu kada se odlučuješ dali da prestižeš a auto ide u makazice ususret u daljini taman tolko presudjuje kad vidiš auto sa upaljenim svjetlima iz suprotnog smjera da ne kreneš u prestizanje . Non stop upaljena svjetla tokom cijele godine podržavam 1000% , a prelazim dodišnje 50 do 100 hiljda km.
 
Momo mene mnogo vise zanima od toga koliko prelazis godisnje kilometara DALI SI SKORO KONTROLISAO VID I DALI DOBRO VIDIS NA DALJINU i drugo posto znam da si veliki Evropejac JESI LI TI TO ZAKLJUCIO SA SVETLIMA ILI SU TI REKLI DA TAKO TREBA JER JE TO STGLO IZ EVROPSKIH ZEMALJA
 
Upaljena svjetla danju znače mnogo , to zna svaki vozač koji prelazi malo više km . Nije to bezveze uvedeno , na magistralnim putevima i brzim cestama , naravno da to netreba lično tebi na autu ali drugima , mnogo jeuočljivije auto koje dolazi ususret u daljini , i pogotovo u momentu kada se odlučuješ dali da prestižeš a auto ide u makazice ususret u daljini taman tolko presudjuje kad vidiš auto sa upaljenim svjetlima iz suprotnog smjera da ne kreneš u prestizanje . Non stop upaljena svjetla tokom cijele godine podržavam 1000% , a prelazim dodišnje 50 do 100 hiljda km.

Verovatno nisam merodavan jer pralazim samo dvadesetak hiljada godisnje,ali se podrazumeva da se svetla pale u uslovima smanjene vidljivosti,magla,kisa....Ali svrhe nema paliti svetla pri suncanom vremenu,farovi se greju,sijalice crkavaju,svako malo je potrebno poliranje farova,sto slabo ko radi i eto odmah smanjene vidljivosti nocu.

- - - - - - - - - -

Jos malo vesti:


https://www.bizlife.rs/biznis/poslovne-vesti/stizu-nam-gmo-pilici/



A tu su i Rusi,da li su jeli GM pilice ili bunike,ne znam,ali po obicaju u poslednje vreme,trabunjaju neke nebuloze....Obavestite rusko drzavno rukovodstvo da ECB vec par godina stampa od 40 do 60 milijardi evra mesecno,koje ubrizgava u finansijski sistem.Tako da ovih tricavih 100 milijardi ne predstavljaju problem za EU.Mother Russia ima ozbiljan problem sa ekonomijom a ne EU,pa bi ruskim rukovodiocima bilo bolje da brinu o svojoj zemlji nego o EU.



https://www.bizlife.rs/biznis/poslo...opskoj-uniji-izgubili-ste-100-milijardi-evra/
 
[video]https://www.blic.rs/vesti/srbija/policajci-zaustavili-taksistu-i-sokirali-se-kad-su-videli-koliko-promila-alkohola-ima/v0v98tv[/video] Sto si bre Boki nepoverljiv a ovo jel verujes ovo ovde je javni prevoz u pitanju
Ово знам, човек сваки дан пије и та количина за њега је као за неког две ракијице......присуствовао сам кад је човек надувао 5,03 и возио бицикл сасвим нормално али је човек алкохоличар.
Наука овде није узела у обзир свакодневни тренинг као што врхунски спринтер претрчи 100 метара док обичан човек 50-60 метара, тако и овај вероватно дуплу количину алкохола му подноси организам

Послато са Леново К6 Ноте уз помоћ плуга
 
Moja vozacka je proljetos bila mjesec dana na hladenju...A uzeta je na totalno podmukao nacin...
Kod nas se radi autoput i ljudi su postavili na jednom dijelu puta ogranicenje 40 zbog radova i kad su zavrsili dionicu oni su otisli al je znak ostao.Krenem prema Banjaluci i ispred mene tri auta i svi idemo oko 60 kilometar na sat a iz suprotnog smjera nam ljudi blicaju al ja prvi nisam ni pomislio da je tu radar vec malo dalje ima ogranicenje od 60 (mozda momo zna...prije otpada...CETO..).Naletim na radar sa 61 i ode vozacka i 50 maraka.Nakon par dana vise tih znakova nema...Ko zna koliko su ih opeljesili taj dan

Ja se izvinjavam ako je nesto nejasno napisato..ja neznam drugcije :ppozdrav:
 
Stize konkurencija i za Lidl :haha:
[h=2]U SRBIJU STIŽU PILIĆI HRANJENI GMO?[/h]
Beograd, 22. oktobar 2018.
Izvor: Večernje novosti

  • Ukrajinski Tajkun Jurij Kosjuk, vlasnik kompanije MHP, preko "Perutnine Ptuj" poslovaće i u našoj zemlji. Stočna hrana u Ukrajini najvećim delom potiče od GM zrna soje i kukuruza, pa je jeftinija
Ukrajinska kompanija MHP, u vlasništvu tajkuna Jurija Kosjuka, "teškog" 1,16 milijardi evra, na korak je do preuzimanja slovenačkog prehrambenog giganta "Perutnina Ptuj", koja je vlasnik i srpskog "Topika" iz Bačke Topole. Iako su Ukrajinci već objavili i zvanično da su pazarili ovu kompaniju, čekaju se reakcije slovenačke države, ali i regulatornog tela koje se bavi monopolima. Ukrajinska grupacija predala je zahtev za odobrenjem i kod srpske Komisije za zaštitu konkurencije.Od "Perutnine", koja je u našoj zemlji vlasnik fabrike "Topiko", živi oko 700 porodica u Srbiji. Čak 70 odsto "Perutninine" proizvodnje u Srbiji čine lokalni dobavljači. Dolaskom novog vlasnika moguće je da će se ta politika promeniti, naročito ako se zna da se poslovni model MHP grupacije bazira isključivo na jeftinoj proizvodnji pilića u Ukrajini.Problem genetički modifikovane hrane u Ukrajini nije najbolje regulisan, pa stočna hrana najvećim delom potiče od GM zrna soje i kukuruza.- Proizvođači su dužni da obaveste kako je nešto i čime hranjeno, ali životinje koje su jele GM hranu, a mi to kao "druga ruka" konzumirali, ni po kojoj regulativi EU se ne računa kao GM proizvod - kaže profesor Miša Dimitrijević, genetičar sa Poljoprivrednog fakulteta u Novom Sadu. - To bi trebalo da se stavlja na deklaraciju, ali mislim da u mnogim zemljama EU nije zabranjeno hraniti životinje GM hranom. Teško je i da se kontroliše takvo meso, da se otkrije šta je životinja jela, teorijski je moguće ali to se ne radi. Generalno, ne možemo da znamo šta je životinja jela, a sumnjam da iko to i kontroliše.I dok je proizvođačima pilića u Srbiji glavni adut to što je u Srbiji zabranjen promet, prodaja i sve što ima veze sa GMO, stručnjaci objašnjavaju da je nije isključeno da dobar deo mesa, koje se uvozi u našu zemlju, potiče od životinja hranjenih GM stočnom hranom. A, to je gotovo nedokazivo.- Prema zvaničnom godišnjem izveštaju ove ukrajinske kompanije, u 2017. cena proizvodnje po kilogramu pilećeg mesa iznosila je 1,07 evra, dok "Perutninu" taj isti kilogram košta tri evra - objašnjava izvor "Novosti". - Samo u prošloj godini izvoz ukrajinskih pilića u EU je porastao za 67 odsto. Inače, ova ukrajinska kompanija već je imala aferu u EU, gde su je lokalni farmeri optuživali da zloupotrebljava trgovinski sporazum između Brisela i Kijeva. Kako su tvrdili, evropsko tržište bilo je preplavljeno ukrajinskim pilićima, koji su bili upakovani pod oznakom EU.ČEKAJU KOMISIJUPrivredno društvo MHP, sa sedištem u Ukrajini, podnelo je prijavu koncentracije radi sticanja kontrole nad društvom "Perutnina Ptuj" - kažu u Komisiji za zaštitu konkurencije. - Postupak je u toku i tek po njegovom okončanju, rešenje će biti objavljeno.
 
Nazad
Vrh