Vesti i obaveštenja

Samo kvalitetna trgovinska saradnja sa bivsim republikama SFRJ i nema neizvesnosti

- - - - - - - - - -

Samo kvalitetna trgovinska saradnja sa bivsim republikama SFRJ i nema neizvesnosti
 
Rusija sprovodi privremeni monitoring nad voćem iz Srbije --- izvor ekapija.com

Ministar poljoprivrede Branislav Nedimović izjavio je danas da je u stalnom kontaktu sa ruskim kolegama zbog pojave gljivica na jednom kontigentu breskvi i nektarina iz Srbije, da je uveden privremeni monitoring nad tim voćem i da očekuje da će izvoz biti nastavljen po okončanju svih analiza.

On je za TV Pink rekao da se takve stvari dešavaju, posebno kada je kišna godina i ako transport duže traje.

Ministar podseća da je izvoz breskvi pri kraju, da još ima da se isporuče samo breskve, koje kasnije stižu, a da su nektarine prošle i da je u Rusiju izvezeno 40 tona tog voća dobrog kvaliteta.


... LINK
 
Danas pravljene fakture za konačnu cenu suncokreta Granexport, cena je 28,00 din + PDV. (Svaka nam čast šta mi možemo da izdržimo u ovoj Srbiji).
 
https://www.b92.net/biz/vesti/agro-biz.php?yyyy=2018&mm=08&dd=23&nav_id=1434183

- - - - - - - - - -

http://rs.n1info.com/a414687/Biznis/Ne-realno-povecanje-minimalca-za-11.000-dinara.html

Kada bi se minimalac povecao na bar 30 000,a da se neoporezivi deo podigne za 2,5 hiljada,bio bi to iole osetan rast zarada.Ne verujem da bi zaposlenost znacajnije pala zbog toga.Inace ovo bi bilo i rasterecenje za poslodavce koji vec isplacuju zarade iznad minimalca (zbog povecanja neoporezivog dela)Danas su vec plate po trafikama u Beogradu 30 000-35 000.U principu oni koji nisu u stanju da isplacuju realno niske zarade od oko 30 000 dinara,ne bi ni ttebalo da glume privatnike.Generalno nanose vise ekonomske i moralne stete zemlji nego sto su od koristi.
 
Poslednja izmena:
Jeste da se o tome pise i prica,ali je realno zarada manje bitna,nego troskovi zivota.Nebih ja imao nista protiv,da radim za 100e,ako sa tih 100e mogu normalno da zivim.Mi smo usli u trku sa rogatima,a nismo im dorasli.Garantujem da bi u ovoj napacenoj Srbiji svi pristali da rade za duplo manje platae od svabe,a da ima duplo vece cene od njega.Podignemo minimalac,povecamo akcizu na gorivo,poskupimo struju,gas,vodu,telefon,registraciju,pa da se izljubimo.Nadam se da sam bio jasan.Nije sve u statistici.Ima nesto izmedju redova.Tadzikistanci u Rusiji rade za duplo manje pare od nasih.Za isti posao.Ali,oni kad se vrate u svoju zemlju sa par hiljada evra,ili dolara su gazde na kvadrat.Mogu da zapocnu biznis iz snova,
 
Jeste da se o tome pise i prica,ali je realno zarada manje bitna,nego troskovi zivota.Nebih ja imao nista protiv,da radim za 100e,ako sa tih 100e mogu normalno da zivim.Mi smo usli u trku sa rogatima,a nismo im dorasli.Garantujem da bi u ovoj napacenoj Srbiji svi pristali da rade za duplo manje platae od svabe,a da ima duplo vece cene od njega.Podignemo minimalac,povecamo akcizu na gorivo,poskupimo struju,gas,vodu,telefon,registraciju,pa da se izljubimo.Nadam se da sam bio jasan.Nije sve u statistici.Ima nesto izmedju redova.Tadzikistanci u Rusiji rade za duplo manje pare od nasih.Za isti posao.Ali,oni kad se vrate u svoju zemlju sa par hiljada evra,ili dolara su gazde na kvadrat.Mogu da zapocnu biznis iz snova,


Sve je to tacno,ali ce cene struje,goriva,... ici bez obzira da li ce dici minimalac,ili ne.Zato je bolje da ga dignu pa makar i na 30 000.
 
Bas tako, ili u Severnoj Koreji jer ce tamo tih par hiljada evra jos vise vredeti, ako ih u medjuvremenu ne nadje njihov otac nacije. Ako ih nadje, ne gine im pobesneli pit bulovi u prepunoj areni.
Ne mogu da verujem koje se sve zemlje spominju ili sa kojima se sve uporedjujemo ili cak o kojima sve mislimo da su bolji ili zelimo da ih dostignemo!!!
 
Bas tako, ili u Severnoj Koreji jer ce tamo tih par hiljada evra jos vise vredeti, ako ih u medjuvremenu ne nadje njihov otac nacije. Ako ih nadje, ne gine im pobesneli pit bulovi u prepunoj areni.
Ne mogu da verujem koje se sve zemlje spominju ili sa kojima se sve uporedjujemo ili cak o kojima sve mislimo da su bolji ili zelimo da ih dostignemo!!!

Poenta je bila u troskovima zivota.Naravno da 100 dolara daleko vise vredi u Tadzikistanu nego u Srbiji.Ipak ne treba azijske zemlje tek tako "po difoltu" smatrati zaostalim.Juzna Koreja je razvijena,Malezija,Singapur.Cak i Kazahstan ima vecu prosecnu platu od 1000 dolara mesecno.
 
U principu oni koji nisu u stanju da isplacuju realno niske zarade od oko 30 000 dinara,ne bi ni ttebalo da glume privatnike.Generalno nanose vise ekonomske i moralne stete zemlji nego sto su od koristi.


Jaa...


U skladu sa ovim stavom molim da uđe u zapisnik i zahtev za minimalnim posedom poljoprivrednog zemljišta od 50 ha kao uslov za pravo bavljenja poljoprivredom.

* 50 hektara nije proizvoljna brojka, uzete u obzir i najnovije cene ratarskih i stočarskih proizvoda.
** a što se ovogodišnjih cena tiče, sa ove strane Dunava i Save, sad vam je jasno zašto se "Tenisu", ako ikada dođe, mora obezbediti onolika zemlja.


Isuse Hriste sine Božiji pomiluj ih grešne i spasi !!!


Ujedno zahtevam i da se klubovima na začelju tabela zabrani borba za opstanak u ligama !


Sveti Marxu i Sveti Kejnsu prosvetlite stado svoje zabludelo.


Aj u zdravlju
 
Imali smo mi mnooogo vece plate od Rumuna,Bugara,Madjara,Slovaka,Ceha,Albanaca,Rusa,Moldavaca,Ukrainaca... pa smo se zadovoljavali IMT traktorima i ficama.Radilo se mnogo manje zemlje,pa su isti traktori postizavali.Ipak,bilo je vise slobodnog vremena i lepse se zivelo.Sad nam zinulo **greška,za zapadom,Mercedesom i Dzon Dereom.:osmeh:.Lepo je to,ali kad bi bilo realno.To je ono,sto sam napisao,da smo poceli da se bodemo s rogatim.To niko nije komentarisao.Postali smo robovi svoje pohlepe i teznje za necim nedostiznim.Ulazimo u kredite da toboz glumimo zapad.Nismo ni svesni,ili bar mnogi nisu,koliko robuju.Nekad se moglo ziveti od 3 krave,a danas tesko sa 33.Mozda neko uspe da kupi Mercedesa,koji je Svaba bacio i srecan je,a zivi pod stalnim stresom.Sve je stvar percepcije.Verujte,da su neki ljudi srecniji u tom Tadzikistanu,nego mnogi ovde.Tu smo gde smo,a i ni za to nismo.To nam je realnost,svidjalo se to nekom,ili ne."sreca u nesreci" nam je problem sa papirima.Kad iste resimo,cela drzava ce nam biti kao sad neka napustena sela sa juga.Nece biti strucnjaka,lekara,svi ce otici.Ostace matorci i par gazda sa po vise hiljada hektara zemlje.Ostali sa ovog foruma cemo biti kolateralna steta,sto mi je jedan politicar rekao posle 5 oktobra.Bem ti drzavu,u kojoj je 95% stanovnika kolaterala.Toliko o zapadnom snu i ostvarivanju Hitlerovog sna,da mi odavde budemo jeftina radna snaga.Samo sto pomenuti to nije ostvario cizmom,a ovi ostvaruju evrom,za kojim nam je zinulo **greška.E sad jedemo onio sto smo sami zakuvali.Ja bih se ipak vratio na 3 krave i fergusona,pa da imam vremena za vikendicu,pecanje,decu,rodbinu i prijatelje.:ppozdrav:
 
Kolega Putin je u pravu,05. oktobra je propustena ogromna sansa,tog dana je trebalo javno streljati pola skupstine,predsednika i njegovu krvolocnu zenu,Njegovo Carsko Velicanstvo Vaginoustog u nastajanju da ne bi postao ovo sto je danas,njegovog mentora i bar pola ovih sto su vodili revoluciju.Ukratko,malo ostriji rumunski scenario.Posle toga nikom ne bi pala na pamet korupcija,pljacka naroda i partijsko zaposljavanje.Na zalost nista se nije desilo,ista ekipa fasista je samo presvukla dresove i prezivela,tako da ponovo vladaju isti kao i pre 25 godina sa razlikom da je trenutno na snazi nevidjeno jednoumlje i obozavanje svemoguceg Cara inace dokazanog lazova,kriminalca,lopova i psihickog bolesnika...
 
Nije taj 5 oktobar bio nikakva revolucija.To je bio obican prevrat nesto slicno Majskom prevratu iz 1903,samo bez krvi.Nije imao ko da povede u 6 oktobar,a nije to ni odgovaralo organizatorima sa strane.
 
Nazad
Vrh