Vesti i obaveštenja

Ајде да чујем шта вам то сви ти "полицајци" траже када вас аматере возаче хоће да оглобе?? Наравно набројите ми све оно што вам "траже" осим да имате важећу возачку дозволу за ту категорију возила, да је возило регистровано и технички исправно и испуњава услове за учешће у саобраћају, да сте ви психофизички способни за управљање возилом........за почетак само то треба испунити и мирно возиш, бити мало љубазан уколико је и он љубазан и знати докле ићи и шта смеш а шта не смеш.....нема ту баука.
А наш менталитет је да се све решава роговима а не главом
Професионалци су богами баш на удару.
Не причам о онима који хоће да подмите или да буду подмићени да нешто учине или не учине, те лично и ја мрзим.

Послато са Леново К6 Ноте уз помоћ плуга
Evo jedan primer koji mi je u nedoumici,drugara su zaustavili saobraćajci kada se vraćao iz susedne opštine(mi smo opština Alibunar) sa pumpe ,pošto nam je tamo NIS i čovek išao zbog popusta od 15 din.Pored sve opreme koju zahteva novi (stari ) zakon ,traktor i prikolica ko čaša jednostavno nisu imali šta mu nađu kao falinku pa su mu rekli da mu sleduje prijava zato što nema obeležje da prevozi opasane (zapaljive) materije,nije pisana prijava na kraju ali baš me zanima da li je ok da se iživljava neko na taj način.
 
Evo jedan primer koji mi je u nedoumici,drugara su zaustavili saobraćajci kada se vraćao iz susedne opštine(mi smo opština Alibunar) sa pumpe ,pošto nam je tamo NIS i čovek išao zbog popusta od 15 din.Pored sve opreme koju zahteva novi (stari ) zakon ,traktor i prikolica ko čaša jednostavno nisu imali šta mu nađu kao falinku pa su mu rekli da mu sleduje prijava zato što nema obeležje da prevozi opasane (zapaljive) materije,nije pisana prijava na kraju ali baš me zanima da li je ok da se iživljava neko na taj način.
mislim da moze da ga pobije,jer on nije strucan da oceni jel taj vozi vodu ili opasne materije :ppozdrav:
 
@talianu
Колико дуго је временски трајало то иживљавање и на који начин? Има лека за све, само треба бити смирен.
А да има неких да једу говна, има....имао и ја сукоб са једним, на крају је спустио нос и стриктно водио рачуна шта прича(имам додуше и ја дугачак језик).......на његово питање где радим сам одговорио да то није његова брига и да се стриктно држи саобраћаја који је његов посао а моје приватне ствари да нису његове. Тако да није имао ту част да зна да сам му колега, јер такво понашање не заслужује дa ме зове колегом.

Послато са Леново К6 Ноте уз помоћ плуга
 
Po EU me je samo jednom policija zaustavila jer sam napravio polukruzno gde ne sme (bio znak i ja ga video, ali kontam nema niko) i pojavili se niotkuda. Platio 35e kazne. U Srbiji idem od kuce do Baca zaustave me 2x jer idem sa autoprikolicom. Cim vide prikolicu u sebi vec racuna koja mu je to crvena. Kada iskontrolise sve redom, onda krene da dam zmigavac levi, desni itd jer jasno je da na autoprikolici uvek to moze da zakaze kako te uticnice su lose i malo malo se razdrmaju. Kada i to bude dobro onda me pusti ali ljut i besan sto nije zaradio crvenu jer ce svako mu ponuditi crvenu umesto da pise kaznu od 5-10k. Imao sam situaciju takodje sa prikolicom da me voze na vagu da provere da li sam u pretovaru a ocigledno je da nisam, ali naravno u pozadini je da mu dam crvenu i da ne gubim vreme. Sve u svemu 10% je korektnih ljudi, ostalo je kao i cela drzava korupcija i licna korist.
 
Imao sam prilike pre oko 10 godina kada se uvodile nove prve pomoci. Hteo je da pise kaznu za prekrsaj da nisam imao novu prvu pomoc, iako sam bio ubedjen da sam imao fore. To je bilo u blizini Apatina, subota, a išao na svadbu. Ja sam dao dokumenta i pristao da mi pise kaznu, a ja sam hteo da proverim od nedelje jel sam stvarnou krivu. Posto je vise puta napomenuo da je kazna 3000 i da mogu kupiti dve prve pomoci, ja se nisam libio da kazem da je moja greska. Na kraju mi je dokumenta vratio i ,,oprostio", a na svadbi su mi ,,otvorili" oči i rekli da su čekali crvenu. Normalno ja sam bio u pravu i imao fore za kupovinu prve pomoci.
 
Prilikom razbojnistva ili silovanja jedan deo populacije [normalni] ce biti ogorceni ,ponizeni,besni ,razdrazeni a drugi deo populacije ce reci mozda je problem u nama mozda smo mi krivi ,trebalo bi da budemo jos bolji i da radimo na tome da ne bi ponovo bili opljackani i silovani a treci deo ce opravdavati to razbojnistvo i pokusace da objasni da je razbojnik sa carapom na glavi i pistoljem morao da opljacka zrtvu do gole koze jer su oni culi na televiziji gde su im rekli da se tako radi na zapadu pa nailazimo da se svim penzionerima skine penzija i da prva trecina nije ljuta druga trecina razume pljackase a treca trecina je ljuta sa pravom a ovde pricamo o prekoracenju brzine koje kosta 25000 ili 200 eura u gradu gde pola grada radi za 25000 mesecno a to je kao kada bi u Americi naplatio Amerikancu koji ima platu 3000 dolara kaznu 3000 dolara ali kako ti to da promenis kada uvek ima masa gradjana koji opravdavaju najbrutalniji oblik pljacke nad sopstvenim narodom nicim izazvan ali je i suvisna bilo kakva polemika na ovu temu jer jedan deo ljudi ili ne vidi ili ne zeli da vidi i da prizna neke stvari i ide neka nebulozna prica ali vise verujem da je ovim ljudima tako prezentovano a oni sami nemaju svoj stav i svoje misljenje nego im drugi servira sta je zuto sta je belo sta je plavo
 
Морнар, које прекорачење брзине "кошта" 25000 рсд? Буди мало, само мало прецизнији.

Послато са Леново К6 Ноте уз помоћ плуга
 
Мени су мачвани тражили 300е за пролаз на жуто светло у селу.А прошао сам кроз трептајуће зелено.И после сат времена натезања и пристанка да се иде на суд,тражили су 10е за пиће.Добили су ону ствар.
 
Na izlazu iz grada imaju 4 kamere i jedna u centru grada ako je ogranicenje 30 sa 62 odlazi dozvola i kazna je 25000 moj komsija je imao 91 a ogranicenje na ravnom putu je bilo 50 i dovidjenja a tu kaznu od 200 eura nije platio ni Sumaher u Gracu kada su mu oduzeli dozvolu zbog prekoracenja a desi se da covek vozi nekoga u hitnu pomoc a desi se i da covek pravi svadbu i da gosti iz unutrasnjosti neznaju gde su kamere i zamisli da mu stignu dve razglednice od po 200 eura i da mu prisedne i veselje i svadba i zivot i da dize kredit dali treba ovde bilo kakav komentar
 
То је у зони школе онда та брзина.....такве бих директ у затвор, ал ја се не питам.

Послато са Леново К6 Ноте уз помоћ плуга
 
Putine
jel to u Bogaticu ili Gluscima bilo
Бадовинци,још да видиш сцена те крећемо ка судији да их пратим па пређу сто метара па се скреће опет,као ајд људи смо дај да се реши,а један глуми доброг полицајца,а други лошег,комедија.Дефинитвно рат и санкције су их покварили те пограничне као труле зубе,са обе стране само гледају где да узму.У Лаћарку ме зауставио недеља била,био вашар у Руми и ишао сам крај школе 50 на сат и успоравао,кад ме зауставио каже брзо возиш ово је школа.после пола сата расправе,он мени безобразан си срећа ниси одавде сад би те судији водио да није недеља.Онда смо се још горе посвађали,објаснио сам му неке ствари колико је глуп и наставио даље.А мрцварио ме само да му дам 10е.Да сам возио 100,реч му неби рекао пиши колико иде ил вози судији,сам сам сјебао јебига.
 
U zoni skole je bilo 3 lezeca policajca toliko visoka da ako ne usporis puca karter i tog momenta kada je stavljena kamera skinuli su sva tri lezeca policajca i to dovoljno govori da vlast ne zanima bezbednost djaka nego samo pljacka gradjana i nista drugo osim pljacke, trenutno je 5 kamera a saobracajna policija radi danonocno sto nikada nije bilo ali je mnogo jaka medijska kampanja da tako mora da bude a taj prekrsaj moze da bude i 75000 jer u parlamentu sedi 95 posto naprednjaka i oni sve izglasavaju i nem nikoga da se protivi i da negoduje a onda jakim marketingom za naivne gradjane ispiranje mozga nekim umnobolnim objasnjenjima
 
Mene je u Nemackoj zaustavio saobracajac odmah po iskljucenju sa auto puta uz pitanje"da li se dobro osecam"jer sam tri puta ukljucio dugo svetlo pre iskljucenja sa autoputa.Mislio je da sam umoran ili pospan pa da zato ne vidim dobro i palim dugo svetlo.Komplikovano je bilo da mu objasnim da u Srbiji nemamo tako jako reflektujuće obaveštavajuće table na autoputu.Sa oborenim svetlom nisam video sta pise na tabli a sa dugim me je zablesnula refleksija table pa opet nisam mogao procitati natpis grada kod iskljucenja.Uz prikaz pasoša objasnio sam mu gde idemo i čovek mi je ljubazno objasnio da sam na dobrom putu i da cu nakon 10-ak km stici na svoje odrediste.To se zbilo oko 01h posle ponoci.
 
@mornar
Чекај, стани, ти оправдаваш такву вожњу крај школе да би неко пунио буџет а не ради безбедности деце. На тај начин онда и треба да се пуни буџет, ко тако вози поред школе, ако му је споро да тих 200-300 метара прође са 30 на сат.

Послато са Леново К6 Ноте уз помоћ плуга
 
Nazad
Vrh