Vesti i obaveštenja

HOROR SE NASTAVLJA U drzavi u kojoj na jednog proizvodnog radnika ima petoro koji ne rade nista sto penzionera sto sa budzeta i umesto da to malo proizvodjaca drzava sacuva i pomogne im u subvencijama u bilo kakvim aktivnostima gde bi ljudi mogli da steknu nova saznanja u vezi poljoprivrede kao i da se upoznaju sa novim tehnologijama i novom mehanizacijom STAVLJA SE SAPA I SLEDI PORUKA AKO MISLIS DA DRZAVA PLATI SAJAM NARODNIM NOVCEM NARODU SRBIJE SAJAM MORAS DA SE UCLANIS U NAPREDNO GOVNARSKO DRUSTVO ILI NECES ICI INACE POSLACEMO LJUDE KOJI NEMAJU VEZE SA POLJOPRIVREDOM.Sve je u Srbiji POD KONTROLOM ali sve i najmanje sitnice su kontrolisane meni to malo smeta jer je sve pod prismotrom kao u velikom bratu ali za sada takve vrste kontrole i nipodastavanja sopstvenog naroda nailaze na razumevanje i odobravanje u narodu pa i sam predsednik na krilima podrske nastavlja u istom stilu
 
Danas sam čuo da je krenulo merenje pored pruge,tako da će nam otkupiti 12 metara njiva s jedne strane a šta je sa druge nisam čuo,tako da ja kupujem dr. zemlju jer od nje živim,sad moram dr. da prodajem,**greška te državo,i nemoj sad neko da mi kaže samo kukaš.
 
Danas sam čuo da je krenulo merenje pored pruge,tako da će nam otkupiti 12 metara njiva s jedne strane a šta je sa druge nisam čuo,tako da ja kupujem dr. zemlju jer od nje živim,sad moram dr. da prodajem,**greška te državo,i nemoj sad neko da mi kaže samo kukaš.
Nije to problem ali da plate tvoju cenu a ne koliko oni hoće.Biće ovo drugo.Zato i ne donose zakon o privatnom vlasništvu da mogu da rade šta hoće.Onda ako to nije tvoja njiva,kako je po našem zakonu,što se onda plaća porez.
 
Brzo bi se nesto izgradilo kada bi se placalo koliko ko hoce da trazi. Po tom za nekog nema cene za koju bi nesto prodao. Cena mora biti jednaka za sve u zavisnosti od kvaliteta zemljista, ali maksimalno fer da ljudi budu zadovoljni, a da drzava ne bude ucenjena nerealnim cenama.
 
Kod nas kopaju za gas i placaju 35e/ar gde prodju.

Je l' imate neku specifikaciju koliko se za šta daje (npr. za uništen usev prilikom izgradnje, za rekultivaciju zemljišta posle radova zbog poremećaja strukture zemljišta, za umanjenu tržišnu vrednost zemljišta zbog postavljenih cevi i izmešanosti plodne i nepolodne zemlje prilikom radova), ili samo ovako đuture 35 e/ar?

Evo zbog čega te to pitam, kod mene Vode Vojvodine trebaju da postavljaju cevovod preko dve moje njive. Zauzimaju za radove 15m širine, kopaju rov širine 1.9m i postavljaju cev prečnika 1.2m. Za učinjenu štetu mi plaćaju ukupno otprilike kao i kod tebe, s tim da mi usred njive ostavljaju i nadzemni objekat (5x5m) i to sve ulazi u tu cifru. Manje više sad za pare (mada se i tu možemo sporiti jer mi ne računaju umanjenost vrednosti parcele zbog objekta od 5x5m usred njive koja je široka svega 18m), ja sam im tražio da mi nakon okončanja radova podriju to zemljište jer će po njemu kamionima odvoziti višak zemlje (1.2 kubika zemlje po dužnom metru a ima oko 500m dužine), gaziti bagerima i drugim mašinama, kamionima dovoziti cevi... Nisu pristali! Kažu, mi smo ti platili štetu pa ti to uradi od tih novaca. Ja im kažem da ja ne mogu da nađem nikog ko hoće da podriva tako zbijeno zemljište, niti ko ima kod nas takav podrivač, niti bi to uradio po ceni koju oni daju za taj posao, neka mi ne daju novce za rekultivaciju nego neka oni rekultivišu zemlju, ne treba sve - samo podrivanje, ostalo ću ja uraditi (stajnjak, oranje ...). Kažem im da NIS kad prelaži preko njiva angažuje traktor sa podrivačem i podrije to gde su gazili... Ne vredi, neće ništa ni da čuju. Kažu mi se ne pogađamo, potpiši ili nemoj ovo što ti nudimo, nema nikakvog dogovora iako su mi poslali poziv naslovljen kao dogovor oko utvrđivanja štete. Kad sam tražio da mi daju napismeno da će višak neplodne iskopane zemlje biti odnet sa parcele a ne raširen po njoj (i tako mi napraviti još veću štetu), ne pristaju - neće ništa napismeno da mi daju jer kažu da je odnošenje zemlje predviđeno planom izgradnje i to treba da uradi izvođač radova, tj. to se podrazumeva. Ja sam pitao šta ako izvođač radova (Vode Vojvodine će za taj posao angažovati nekog drugog izvođača radova, neće oni to raditi) iz nekog razloga (npr. zbog smanjenja troškova) umesto da odveze višak zemlje, taj višak bagerima raširi po parceli, oni su mi odgovorili da to ne može da se desi. Od mojih poznanika preko čije zemlje takođe treba da prođe cevovod i koji su isto to pitali, sam čuo da su im rekli da u tom slučaju mi tužimo izvođača radova. Pa gde je tu logika, ko plaća tog izvođača radova, ko ga bira i angažuje? Zašto ja da se vijam sa izvođačem kad ja sa njim nemam nikakve veze, nisam ga ni birao ni dogovarao posao sa njim, niti imam dokumentaciju i plan izgradnje... Ma briga ih, oni su država i može im se tako, a ja sam govno koje se ništa ne pita. I onda kad im nisam potpisao su bili ljuti jer će sad morati da idu na sud i vanparnički postupak, pa će zbog toga da kasne radovi a tolika investicija ceo projekat izgradnje akumulacije. Ispada da sam sad ja krivac a ne oni jer im je problem jedno jebeno podrivanje 500m dužine i 15m širine...
 
Poslednja izmena:
Dukej-nisi trebao da ih pustiš u njivu dok ne plate.Imaš na to pravo.I iimaš pravo da ti odrediš cenu na koju oni mogu da pristanu ili ne.Ja imam jednu parcelu koja ide uz naftaški put i razrovali su kopajuči i nisu mi platili ni dinar (uz put).Navodno to nije moje nego državno.Samo ih čekam da uđu u njivu pa će da plate retroaktivno.
Za to malo oni ti zajebu celu njivu.Nisam godinama mogao da izravnam taj deo do puta.
 
Legle pare 18 din x kvadrati metar,nisu oni bas najgori,bitce jos mnogo gladnijih, samo dace Bog da docekamo zetvu...
 
Poslednja izmena:
Nisu ni ušli, ne mogu da počnu sa radovima dok nemaju sve imovinsko pravne stvari čiste i rešene. Ali oni nisu privatna kompanija koja bi nešto da radi pa traže da ih ti pustiš u tvoju parcelu. Ovde postoji odluka opštine o eksproprijaciji prava nadležnosti (pravo na postavljanje cevovoda), i ja ne mogu da ne dozvolim kopanje moje njive zbog tog cevovoda. Jedino što mogu je da se ne složim sa visinom njihove nadoknade za učinjenu štetu, ali to ne znači da time mogu da ih blokiram jer onda sud presuđuje o visini štete i potom oni ulaze u njivu...
 
Nazad
Vrh