Radovi u malinjaku

@ Joseva
XAXAXAXA, moja zena sad ode da vadi murecep iz redova, podivljao nacisto, a bio skoro iskorenjen. Verovao ili ne , ona koji ima veci koren i ne moze da ga izvadi zakine i posoli odozgo... Od sutra cu joj i ja u pomoc sa budakanom...
 
Kakve su moje sanse da zasadim malo malina i kupina u vojvodjanskoj ravnici gde vetar stalno duva,?? Neznam nista o tome a volela bih da imam bar malo.
 
to sa motikom nevazi jer zelje ima koren sa perivernim zilama 1,5 met jedina stvarkoju sam ja radio je asov i izvadim oko 0,5 met korena i bio sam miran 2 godine a evo ga opet pcinje, sad sam ga prehranio preko lista gramoxonom , a posto ga ima u manjim kolcinama prihranjivacu ga kad god budem mogao pa pametniji ima da popusti
 
@zoran sef
stvarno je proklet murecep.imam po neki struk murecepa, ali vidim komsije da se ubise oko njega i svake godine ga vade, ali ono se jos vise siri.to je strasno pogledati kolike su ziletine.mislim da je lakse dzanariku izvaditi iz reda nego murecep. kod mene u kupini naglo poceo hmelj da raste. i to je pogana biljka, raste bas brzo i hvata se kao cicak.nije mi samo jasno odakle hmelj.sta ga donese u kupinu...
 
bogami ovo vreme varljivo a i hladno. kod mene se na obodu lista i na cvetnica pojavljuje braon boja, negde i tamno crvena zbog ovih naglih promena temperature. slusao sam skoro Muminovica iz Galenike fitofarmacije i bas je pricao o tome da zbog naglih temperaturnih promena, kisa mozemo ocekivati tu pomenutu pojavu, ali da ona nije nista ozbiljna i strasna i da ce cim se vreme stabilizuje i to crvenilo nestati. sneg moze samo da pokida rodnice od tereta, ali ne moze mnogo stete da nanese. jedino mraz, ali javljaju od sutra toplije vreme tako da ne bi trebalo da bude vecih problema..
 
U mom kraju je nocas pao sneg,vec se otopio ali se bojim da mi ne nanese stetu. Jedino me tesi sto maline jos uvek nisu olistale potpuno, posto ove godine vegetacija kasni toliko da jos ni suma nije ozelenila.
Pozdrav s Vlasinskog jezera..
 
Danas sam bio u starom malinjaku. Lastar pola metra od silnog azota, treba nam dva dana da ga pokidamo...Rodnice extra, oko 60 cm...
 
@MPopovic
Smam li sad prskati to zelje vu međurednom prostoru Monosanom jer u redovima sa malinama ga nema. To svake godine motikam?Sutra ću ići u taj malinjak pa ću slikati.
@zoran sef
Šta je to *murecep*?Kako to izgleda?
 
2m3qqg5.jpg
 
Ko prvi bude piso knjigu o malinama nece moci da je napise a da ne pomene jokisica, i majstor Geru.Njihovi malinjaci su za svaku pohvalu.Tu je i Pole sa novim zasadom.Sve na najvisem nivou.Ali meeker je stari as.Ovo su moji licni utisci,nece niko zameriti.
 
Sta je ovo komsija , ciji je ovo malinjak sunce ti zarko ? Dobro je sto ja nisam stavljao slike iz mog malinjaka sad bi me bilo sramota ! Auu , e ovo cu da stavim kao background na komp !
 
Ovo sam vec stavljo na forum,pa sam mislio da je poznato.Nije u pitanju moj malinjak ,vec su ovo slike nekog ariljskog malinjaka.
 
Nazad
Vrh