Radovi u malinjaku

ima li ko ljubazan da mi odgovori na pitanje!!!!!!!!!

Sadnja malina obavljena u jesen 2010god.

Posto novi izdanci sporo izlaze iz zemlje (verovatno su maline dubje zasadjene), a trava raste kao luda pa poginuh od plevljenja, da li bi mi sta znacilo da u cilju brzeg nicanja i rasta izdanaka nesta ucinim sa sadnicama!!!! Npr... da ih isecem ili da sa njih pokidam listove ili slicno (ima ih da su dobro olistale a ima i osusenih na mestima gde su vec uveliko izbili novi izdanci).
 
Dobro vece svima na forumu,evo zena i ja danima u malini,zakidamo nove lastare i plevimo travu,da poludi covek od nje.Jos jednom cemo preci sve oko 15.maja,i vec tada ostavljati po nekoliko najmanjih lastara u duznom metru,a one najdeblje pokidati.....cvetovi su polako poceli da se otvaraju,jos malo,pa novo prskanje....posto je kod nas mlada malina,ocekujemo pocetak branja vec za oko mesec dana,mozda koji dan vise.Samo da nas vreme posluzi,dace Bog!Mogu reci da sam ovde na forumu pokupio dosta korisnih saveta,misljenja,i svima se zato zahvaljujem.
 
@SStevan
Pa mislim da nije preporucljivo azotno djubrivo bacati u samu kucicu, ja sam imao negativna iskustva...
@ Ljujke
Ma isterace posle ovih kisa, ja to ne bih nista dirao....
 
@Zoran sef
Hvala,da mislio sam na KAN . Proslo je tek 20 dana od prvog kopanja a od ovih kisa trava je poludela bar kod mene pa cu morati od sutra vec u drugu fazu freziranja i kopanja! Sto se tice insekta za sada nema ,osim ove musice koja se javlja iznova par dana nakon prskanja duze zadrzati,(probacu da ubacim sliku)nadam se da cu je sada nakon prskanja sa abastate malo duze oterati sa mojih polja!
 
Danas dok sam plevio maline videh na nekoliko novih izdanaka po liscu <c r n e b u b e>!!!!!!!!!

Sta mi je ciniti, sa cime prskati i u kojoj kolicini s obzirom da je malo izdanaka izaslo iz zemlje!!!!!!!!!!!
 
Meeker malina ti izgleda bas lepo da je ne ureknem , citao sam na nekoj od prethodnih stranica cini mi se da si rekao da cesce vezujes zbog kolicine roda pa me interesuje da li ti se to pokazalo kao opravdano imajuci u vidu da u kisnim godinama kao sto je bila prosla zna biti dosta trulog roda , ja inace imam obicaj da cesce vezujem pa onda obicno jednom u sedam dana prodjem sa makazama i isecem sve ono sto mi izgleda sumnjivo ili sporije napreduje . I pored tog sedmicnog proredjivanja prosle godine mi je malina ostala precesto vezana pa sam imao dosta trule , sad razmisljam da je malo bolje razredim zbog kvaliteta pa makar i smanjio kolicinu , inace moj stric vezuje duplo redje nego ja i prosle godine je imao super kvalitet neverovatne krupnoce ! pozz
 
Pozdrav za sve malinare , imam neki gadan osecaj da cemo se ove godine morati tuci i na ulici boriti za postenu cenu lopovska drzava je sebe zastitila novom uredbom , punice kao isvake godine budzet nasim znojem !
 
E,ljudi moji, ovde svako radi na svoj nacin, i sve vise imam utisak da je oko maline 30% sreca sa vremenskim uslovima, 30% znanje a ostalo cisto eksperimentisanje pa sta bog da. Ajde demantujte me ako nisam u pravu!
 
Mislim da sam ukapirao za slanje!!!!!

23toao2.jpg

Kada li ce ova malla mucenica doci na rod
 
@ljujke01

Ne brini bude stigla na rod. Koliko vidim primile su se ::super:: Vidim teren je kamenit i blizu šume. Poslao sam ti tel. broj na PP, a dobio sam tvoj broj pa ti se javim ovih dana. :ppozdrav:

@IgorMilovanovic

Možda bi probao sa nekim sistemikom.... Chess 50 WG ( prva je godina pa ne bereš). Inače prskam sa perfektionom, nurell d itd. Ne navodnjavam za sada, inače KPK je sjajna stvar u sušnim godinama. Treba biti oprezan s navodnjavanjem malina ne podnosi višak vode.
 
Poslednja izmena:
Ona prethodna slika je iz prvoga reda i pri vrhu malinjaka kde ima malo kamena, a sadnice su iz Arilja!!!

2vdpsfk.jpg

Ove sadnice su iz Rasadnika!!!!!! U sredini su malinjaka

Da li ovim Arijskim da pocupam lisce ili da ih posecem ako bi novi izdanci bolje napredovali!!
 
Danas dok sam plevio maline videh na 5 novih izdanaka po liscu <c r n e b u b e>!!!!!!!!!

24yzt79.jpg

Sta mi je ciniti, sa cime prskati i u kojoj kolicini s obzirom da je malo izdanaka izaslo iz zemlje!!!!!!!!!!!
 
Pozdrav za sve malinare , imam neki gadan osecaj da cemo se ove godine morati tuci i na ulici boriti za postenu cenu lopovska drzava je sebe zastitila novom uredbom , punice kao isvake godine budzet nasim znojem !

Danas sam razgovarao sa hladnjacarom iz Arilja ..To.. tvrdi da ce cena biti od 80 do 120 din i da ima dosta ne izvezene maline od prosle god . 25000 t citiram njega ...pitao on neku zenu u arilju ( koliko ces ove godine placati berace ---a ona mu odgovara .pa ko i prosle godine a on njoj odgovara e neces moci jer se neces uklopiti u tu cenu) A ja mu odgovorih gospodine dragi ako je tako onda nam niko nece ni brati maline ostace neobrane avi onda necete ni otkupljivati ni imati problem sa proslogodisnjom zalihom .....i ista prica nekoliko god unazad ....(otrcana)
@ tomazu ... gde si kako nam je u komsiluku
@ malinar ... sta je stobom jesil ocistio travu pusti fotke
@DULE MAJSTORE ucutao si se
@ cunami gde su forumi malinara iz nemacke i svedske
svima :ppozdrav:::novac::
 
Ništa ne kidaj i ne seci dok novi izdanci ne budu 20cm-30cm. Onda iseci stare. Možeš prihraniti sa KAN-om da ih malo pospešiš u porastu. Samo borba protiv trave, krenule su dobro. Biće sve u redu. Koliko vidim na slici nešto je obrstilo list izdanka poprilično, odmah prskaj insekticidom ne vidim kakve su to bube neoštra fotka.

Boban Požega
Nema te odavno:ppozdrav: Vezivao sam dosta izdanaka, pa ćemo videti rezultate.
 
Nazad
Vrh