Radovi u malinjaku

Danasnje stanje
9683d77c0807405bf8b4fcfb38dda496.jpg


Послато са SM-J510FN уз помоћ Тапатока
 
Savic 83 Pozzzzzzz... Imas li neku sliku od prosle god iz aprila ,maja i juna ....pa da nesto probamo analizirati...unapred HVALA!
 
Malinjak okrenut oko 7" jugo-zapad severo-istok...ako je i mlad malinjak ..i ??preko pruge u Majuru..? zemlja mi izgleda kao druge dobre klase...odlican je i za ovu god..
 
Malinjak okrenut oko 7" jugo-zapad severo-istok...ako je i mlad malinjak ..i ??preko pruge u Majuru..? zemlja mi izgleda kao druge dobre klase...odlican je i za ovu god..
4. rod ove godine..ovo je u Ribarima..a zemlja ne inace 4te klase bila kada je posadjena malina..

Послато са SM-J510FN уз помоћ Тапатока
 
U razgovorima sa kolegama malinarima došao sam do zaključka da do sporog kretanja i sušenja dolazi u onim malinjacima gde nije korišćen Quadris / Promesa /. Da li sam u pravu ?
 
U razgovorima sa kolegama malinarima došao sam do zaključka da do sporog kretanja i sušenja dolazi u onim malinjacima gde nije korišćen Quadris / Promesa /. Da li sam u pravu ?

U jednom mom malinjaku ni tragova od didimele nije bilo a u jednom samo u tragovima..>osusili se . Miker i fertodi vise no vilamet..?

- - - - - - - - - -

Voleo bih da se oglasi Postovani Deda Lala !.
Ubedjenja sam da sa svojom ekipom su odgonetnuli uzrok susenja...Pozzzz
 
Vidim danas polepljena obavestenja, svi koji imaju malinu da se jave u MZ, dostave, broj gazdinstva, parcela, sorte maline i starost zasada, razlog, otkrivanje susenja maline ... Pa ce to biti dalje prosledjeno psss ...dal se stvarno brinu i hoce da pomognu, ili ih interesuje dal ce o koliko potencijalnog roda biti, ostaje da vidimo...
 
I kod mene se suši malina.Svu propisanu zaštitu uradio na vrijeme tako da teorija o neadekvatnoj zaštiti ne pije vodu. Mislim da se suši jer je usljed svakodnevnih kiša prošlog ljeta korjena stradao, tj. došlo je do gušenja .
 
Nisi upravu za kvadris kod mene u okruzenju ubise se prskati kvadris i kod svih malina katastrofa a ja nisam nikad ga htjeo koristiti jer je preskup a vidim da slabo radi posao . Kod mene malina nikad bolja ove godine a radim galenikine proizvode i lunu pred branje i evo vec trecu godinu malina super . Samo galenika i sa cjenom i sa kvalitetom su provjereni. Ja mislim da je taj kvadris samo navikan a ko zna ko to kopira pakuje i prodaje .

- - - - - - - - - -

Mislim da korjen nema nikakve veze sa kretanjem pupoljaka i sa razvojem isti . Jedan od razloga ne kretanja pupoljaka jeste didimela drugi od razloga usle u zimu zelene pa ih opalio minus treci jeste prilikom vezanja dosta ljudi ih vuku pa im popucaju provodni sudovi tako da hrana i voda ne dospjevaju u sve djelove biljke . Ako je korjen unisten citava stabljika odumire a mladi iz zemlje ne krecu ako se probudio po neki pupoljak a mladi krecu nije do korjena
 
Kolega@Savic83 Ne izgleda malinjak loše, osim što bi verovatno u tvom kraju rodne grane u ovom periodu trebalo da budu nešto duže. Primećujem i nešto više žute boje na listu što je pretpostavljam posledica kišnih dana, tj nekog vida hloroze.
---------------------------------

Što se sušenja tiče, kod mene nisam primetio ništa što bi se razlikovalo od prethodnih godina, iako zaštitu posle berbe uopšte nisam radio.
 
Poslednja izmena:
Kolega@Savic83 Ne izgleda malinjak loše, osim što bi verovatno u tvom kraju rodne grane u ovom periodu trebalo da budu nešto duže. Primećujem i nešto više žute boje na listu što je pretpostavljam posledica kišnih dana, tj nekog vida hloroze.
---------------------------------

Što se sušenja tiče, kod mene nisam primetio ništa što bi se razlikovalo od prethodnih godina, iako zaštitu posle berbe uopšte nisam radio.
Prošle godine su bile nesto duže u ovo vreme ali ne žalim se ni na ovu dužinu,ima poneki list bledji ali sve je to posledica hladnog vremena...

Послато са SM-J510FN уз помоћ Тапатока
 
Nisam expert ali sam se uvjerio kad sam vadio korjen gdje je bila suha komplet ili djelimično i vidjeo da to ne liči na normalan i zdrav korijen.
 
Nazad
Vrh