Radovi u malinjaku

Odg: RADOVI U MALINJAKU 2011... FEBRUAR- JUN

Hteo bi jedan savet. Imam kuci nesto malcice malina al mi smetaju pa bi da ih presadim. E samo neznam dal je pozeljno da to odradim sad ili sam trebao jesenas? :cao:
 
Odg: RADOVI U MALINJAKU 2011... FEBRUAR- JUN

Možeš ih i sada prsaditi, prošle godine u martu sam presadio oko 10 ari maline, sve sa korenom, a ovih dana sam navadio oko 10 000 sadnica i zarovio ih da posadim malo kasnije....
 
Odg: RADOVI U MALINJAKU 2011... FEBRUAR- JUN

Pozdrav svima! I ja sam juce bacila djubrivo po malinama..16:16:16 ovde kosta 52 din.po kilogramu.ove nedelje bi trebalo da postavim kolje u novom zasadu maline i tek cu onda poceti sa vezivanjem u oba malinjaka. ovde se sneg nije bas svuda otopio a evo i veceras pada i sneg sa kisom.da li je neko od vas iz okoline ue vec poceo sa vezivanjem?
 
Odg: RADOVI U MALINJAKU 2011... FEBRUAR- JUN

Kod nas 16:16:16 moze da se nadje i po 47 din. 52 je stvarno mnogo.
 
Odg: RADOVI U MALINJAKU 2011... FEBRUAR- JUN

To jeste prilicno mnogo.

Kod mene otkupljivaci daju djubrivo , ali posle si obavezan da im predajes malinu.

Jos se nisam odlucio izmedju 15-tice i nekog nemackog vockala .
 
Odg: RADOVI U MALINJAKU 2011... FEBRUAR- JUN

ja posadio maline prosle jeseni...prvi put se bavim ovim poslom......

1.kad da podjubrim i kojim djubrivom,obzirom da su sadnice jos pod sneznim pokrivacem(otprilike kao na slikama koje je postavio Meeker)
 
Odg: RADOVI U MALINJAKU 2011... FEBRUAR- JUN

djubri sada ovih dana 8-16-24 ja bacam 10 kg na 100 met duzni malina
 
Odg: RADOVI U MALINJAKU 2011... FEBRUAR- JUN

ne koristim gasoron vec 3 godine bas zato sto misle da imaju oni jedini preparat, ja prskam sa gramoxon 2 x godisnje i jeftiniji je 5 puta
 
Odg: RADOVI U MALINJAKU 2011... FEBRUAR- JUN

Ni ja ne koristim casoron, već gramoxone i zadovoljan sam. Jel neko googlao šta o berbi malina u Chileu. :ppozdrav:
 
Odg: RADOVI U MALINJAKU 2011... FEBRUAR- JUN

Pa valjda čileanski... :haha: :haha: :haha:

Ja nikako da odem po đubrivo, izgleda da ću moradi da uzmem za keš, ovde se više ne zna ko će uzimati malinu, otislo sve u propast...
 
Odg: RADOVI U MALINJAKU 2011... FEBRUAR- JUN

eo kako je stanjedanas u cileu nema dogovora u ceni izgleda eo ga link
http://www.freshplaza.es/news_detail.asp?id=48713
Post je spojen: [time]1297710946[/time]
_________________________________________________
cunami majstor si ovo me savetovao kolega meeker da malo spijuniram tj googlam po netu i ja to naucio
 
Nazad
Vrh