Radovi u malinjaku

svaka cast Gale .T,nego ja danas zakidao lastare,pa se pitam da li cu do branja morati jo jedanput\?
kod mene branje krece negde oko 15 juna
Kod nas branje krece oko 1. juna.
Ja vise ne zakidam lastare.

Послато са Lenovo K10a40 уз помоћ Тапатока
 
Okopavaj,plevi,kosi,prskaj,orezuj,povezuj,prihranjuj...

[video=youtube_share;GhiEsEAGQBo]https://youtu.be/GhiEsEAGQBo[/video]:osmeh:
 
Da li neko može da mi kaže šta može da prouzrokuje to što su mi listovi u malinjaku crvenkasti (prošarani crvenkastom bojom, kao zebra :)
Da li je nedostatak nečega?
Takođe pošto planiram da podižem PH zemljišta na jesen, da li je dovoljno da pospem kreč u 2 trake pored svakog reda i isfreziram, ili mora da se posipa i po prostoru između malina i da se frezira?
Hvala unapred.
 
Da li neko može da mi kaže šta može da prouzrokuje to što su mi listovi u malinjaku crvenkasti (prošarani crvenkastom bojom, kao zebra :)
Da li je nedostatak nečega?
Takođe pošto planiram da podižem PH zemljišta na jesen, da li je dovoljno da pospem kreč u 2 trake pored svakog reda i isfreziram, ili mora da se posipa i po prostoru između malina i da se frezira?
Hvala unapred.

Verovatno nedostatak fosfora... Tako je bilo i kod mene... (tj. analiza pokazala) Tamno crveni do ljubicasti. Ali sam dodao kasnije sve sta treba i eno ih ok su.

A koliki ti je PH? Ako ti je preko 5.5-6 mislim da ti nije potrebno dodavati krec. A ako pak treba da dodas, stavljas ga samo u trake i isfreziras. Nema potrebe okolo (nek' me ispravi neko ako treba drugacije). Isto kao i prihranu... Ne razbacujes na sve strane, nego samo tamo gde treba :)

Ne znam da li si radio analizu, oni bi trebalo da ti napisu/razloze sta-gde-kako i koliko...
 
Ako je od profesora da mu se veruje.Dosta toga od njegovih predavanja sam gledao na youtube , a mozda bude i ovo drugo mislim fosfor , pricase mi to ovi iz pss prosle god kad sam pocinjao i od svega se "plasio" da budem iskren.Pokazace vreme tj malo sunca pozdrav...:osmeh:
 
kod mene nema sanse da se zakinu. u toku nedelje sam nakon posla po 2-3sata cistio redove ali se vecina mladara lomila jer su poprilicno jaki i debeli, a i visoki. I svi redom izlazili iz panja. Kako to resavate? Pretpostavljam da se prilikom vezivanja do godine samo odstrane te panjcuge dubinskom rezidbom? U Nisu je bilo dugo kisovito te se nije moglo uci u maline na vreme. Za max 10dana, a vrv jos sledeceg vikenda, prvo zrenje.
 
Gledam ove jadne malinjake na šta liče, nema nigde 2 ara zdravog da nađeš... Isto i kod mene i kod mojih komšija. Na sve strane sušenje, grinja i one žute fleke što liče na grinjua nisu grinja. Ja prosto mislim da ovi današnji preparati nisu dobri. Pa svi oko mene toliko poštuju kalendar zaštite a opet pun malinjak bolesti. Šta li nam samo uvaljuju nije mi jasno. Kada se reklamiraju svi su fantastični, a u malinjaku katastrofa.
 
Čime se sve prska pravo je pitanje i koliko ima efekta, a u najmanju ruku da nema i onog kontra.
Zaštitar, trgovac, fizički radnik, vlasnik ili njegova supruga, u zavisnosti na koga budete imali sreće da naletite u gužvom prepunoj poljoprivrednoj apoteci, prodaće vam sve što vam je potrebno po nekom programu koji pratite, ali ne baš uvek i ne samo to. U velikom broju slučajeva nema nekog preparata, nestalo, prodalo se, pa će vam preporučiti zamenski, ništa lošiji, po mnogo čemu i bolji. Da li se on može mešati sa ostalima kao i onaj potrebni, ko ima vremena da još i o tome razmišlja.? A kad već prskate i mučite se, zašto da ne uzmete i aminokiseline zbog kod nas uvek stresnih situacija, pa neko brendirano mikrobiološko đubrivo, pa npk vodotopivu prihranu, pa u fazi pred i u toku cvetanja nešto sa naglaskom na bor, pa ako ste ne daj Bože primetili neku promenu boje lista, onda obavezno još nešto sa određenim mikroelementima, itd, itd ... Kad svemu tome dodate insekticid, akaricid i fungicid (neretko dva) zbog kojih ste i došli, onda se napiljaju pune dve kese koje ćete bez nečije pomoći teško izneti iz radnje.
Pojedinačno sve ovo opravdava svoju namenu, ali zajedno u istoj prskalici, nisam baš siguran.
Ne mislim da ovo rade svi, ali svakako velika većina kojoj priznajem i ja neretko pripadam.
 





Danasnji rad u malinjaku malo smo isetvospremacili medjuredove krenula sitna travica posle kisa i da razbijemo pokoricu.
 
Izgleda super Tomo :)

Samo jedna sugestija za slike... Smanjis ih u Paint-u malo jer kad otvorim na monitoru ne mogu da ih pokupim toliko kolike su, a imam 26" monitor :D hehehe

800x600 ili 1066x600 (zavisno od rezolucije) namestis u paint-u i sve se vidi super :) (a i brze se ucitava) ;)
 
ja se slazem sa kolegama i kod mene u kraju svaki malinjak neku boljku ima a ljudi ne skidaju prskalice sa ledja isti sam . ubi me didimela a i rodne grane su mi skroz male i list mi nekako hrapav nije onako ljep i gladak ne znam cim poprskari vise da ih malo pokrenem . prsko i epinom i biopleksom i vuksal top ne znam ni sam kolko puta prihranom i slabog ucinka i postavljam pitanje dal nam prodaju samo reklamu kad su u pitanju ti razni preparati .
 
Ne skidaju prskalice jer pojma nemaju o niocemu, moj komsija danas prska calypso i armada u 3 sata ne zanimaju ga pcele vec ga muce smrdibube, a plod samo sto se ne zacrveni, ni ne raspravljam se vise sa njima, takvi novi proizvodjaci a nisu u malom broju ima da uniste nase malinarstvo. Kod mene na jugu je povrtarski kraj i naviklo to da prska ledja da otpadaju.

Послато са CUBOT_NOTE_S уз помоћ Тапатока
 
ja od sledece godine bacam samo stajnjak i ne prscem nikakvim njihovim amino kiselinama i bio stimulatorima . samo laz i prevara . komsija bacio traktor stajnjakka na dulum i eno malina ko gora ja se zezni nisam bacio i ubi se prskajuci bio stimulatorima da je malo pokrenem al slabo. samo stajnjak . provjeren stimulator
 
Nazad
Vrh