Radovi u malinjaku

nema to nikakve veze, stanje u apotekama spram vremena primene.
Taj ridomil je "cudo" od fungicida, al ne sad i ne folijarno. Umem da izbesnim drugarima koji ga upotrebe u maline, jagode, paradajz dve ned pred berbu. Pravdaju se kako ne bi imali sta da beru da ga nisu upotrebili. Ljudska glupost je veca od svemira.
 
Proximus ja sam citirao,i podebljao da sam dodje do zakljucka.cipkord je insekticid jos prskanje u cvetanju:pcelac::???
 
Zdravo svima, moze li neko prepoznati o cemu se ovde radi, bukvalno je u dva dana pocelo da se pojavljuje i da zute listovi.
Da li je bolest ili sam mozda preterao sa djubrenjem, mada ga i nisam mnogo bacio
5eef5b430a52864e6a9eaacc94d847be.jpg
0ec36ded7bda21daebb484648f91d936.jpg


Samsung A5
 
Vockice, napisao kolega iznad tvog posta da je zabranjen... Vidi sa njim ;)




Zabrana primene sredstava za zaštitu bilja Član 45 Zabranjena je primena sredstava za zaštitu bilja, i to: 1) na način koji bi prouzrokovao zagađenje objekata i prostorija koje koriste ljudi ili koje služe za gajenje i držanje životinja; 2) na način koji bi prouzrokovao zagađenje voda i površina koje se graniče sa tretiranim površinama; 3) za suzbijanje neciljanih organizama, narušavanje njihovog staništa, odnosno sprečavanje njihovog širenja u smislu mera zaštite bilja; 4) u vodozaštitnim zonama za izvorišta voda i vodosnabdevanje stanovništva; 5) iz vazduhoplova koja su otrovna za pčele; 6) u vreme cvetanja bilja koja su otrovna za pčele; 7) u zaštićenim područjima; :cool: koja sadrže aktivnu supstancu, odnosno osnovnu supstancu koja je upisana u Listu zabranjenih supstanci.
 
Frygy izvuci celu biljku iz korena i pregledaj koren (slikaj ga ), zatim preseci stablo (poslaji poprecni presek na sredisnjoj strani izdanka) takodje slikaj i posalji kao i list sa druge strane mozda cemo moci preko slika da ti damo dijagnozu....najsigurnije je i to bi ti preporucio da odes do instituta u Cacak (odneses uzorak) i pitas nekog od strucnjaka . Previse je rano da ovako zuti llist.Ako ne pokazi nekom iz lokalne strucne sluzbe (nekom od zastitara bilja iz kraja)
 
Poslednja izmena:
Šta bi ovo moglo biti ?
slike.php
[/URL][/IMG]


a samo pola metra levo i desno je boja lista normalna, mislim da na ovoj drugoj slici može to da se vidi. I ova pojava mi je samo na jednom mestu u malinjaku na odprilike 1,5 metra, možda čak i manje.
slike.php
[/URL][/IMG]
 
Poslednja izmena:
Ja mislim da je u pitanju neki herbicid koji je tretiran u redu ili pored njega..ne vidim bas najbolje ovu drugu sliku...

Послато са SM-J510FN уз помоћ Тапатока
 
Herbicide uopste nisam koristio. Ovo na drugoj slici imam samo na pocetku jednog reda u duzini od nekoliko metara. Stvarno ne znam sta je u pitanju? Golim okom se nista ne vidi pa sam pretpostavio da su grinje.
 
@Aca Opel
Probaj Dioxy Activ Supra agro... Ovo mo liči na maljavost lista maline...imam je i ja u jednom delu, ali baš mi je mala lisna masa, pa ću sačekati još par dana.
 
Jel ovo sa prve slike lici na maljavost lista ili sa druge? Ovo sa druge slike kao sto sam napisao imam samo u jednom redu i to mozda 3-4 m u duzinu.
 
Šta bi ovo moglo biti ?
slike.php
[/URL][/IMG]


a samo pola metra levo i desno je boja lista normalna, mislim da na ovoj drugoj slici može to da se vidi. I ova pojava mi je samo na jednom mestu u malinjaku na odprilike 1,5 metra, možda čak i manje.
slike.php
[/URL][/IMG]

kod mene se ovako manifestovala fitoftora, prosle i ove godine
ako ti je zemlja ilovacasta, sabijena moguce da je to
 
Nazad
Vrh