Radovi u malinjaku

Da, da, naravno, nisam ni mislio bukvalno do vrha.
Imam izvorsku, a možda uspem da skupim i nešto kišnice ako se ostvare vremenske prognoze.
Sipaću već sutra izvorsku da odstoji, a ako u međuvremenu bude dovoljno kiše skupljaću i nju, pa šta se pre uklopi.
 
У посуду ставити и шаку две раставића,камилицу и незаобилазну хајдучку траву .
Ботаничка хигијена и комунална хигијена око гајених биљака се подразумева.
Наметницима било које феле нужно је понудити лажне посластице.
 
Ja sam danas iso koprivom, koja je odstajala 3 nedelje, ljudi da zaudara zaudara, takav smrad osetili niste.

Послато са CUBOT_NOTE_S уз помоћ Тапатока
 
Folijarno trainer i kopriva 1:40, jedan red sam propustio namerno da vidim dal ce biti razlike.

Послато са CUBOT_NOTE_S уз помоћ Тапатока
 
Kod mene pocela

e49f1f6decd78164211ae82ce86098b0.jpg
8f580ea4a69eb371cc2b944bb29c64ed.jpg


Samsung A5
 
Ja moje danas presao sa Quadris i Decis... Mada ima jos gomila novih koje izbijaju pa cu za 2 nedelje ici opet... A ovih dana ce ici Slavol i sprema se kpk za koji dan, mada najavljuju jos kise pa ce mozda da se priceka za to.
 
Danas prskana sa kalcijum-magnezijum, sutra aminokiseline pa prekosutra zastita i onda svaki dan prehrana..
 
Dobar dan dobri ljudi. Vidim pisete o duzini bocnih grana pa me zanima da li je normalno da grana bude max 5-6cm a da se pojavljuju cvetovi. I tako je u vecini malinjaka.
Zanima me i sta znaci crvenkast list, jel manjak nekog elementa ili visak vode.
 
Ova godina je po svemu sudeci dosta cudna kod svih su se pojavili cvasti prerano iz kog razloga niko nezna, crvenkast list po obodu je od hladnoce, sad ide lepse vreme pa ce se normalizovati na kojoj si ndm.

Послато са CUBOT_NOTE_S уз помоћ Тапатока
 
Meni je na 560m pre 20 dana prvi cvetovi krenuli a danas je ovako

1_67866694_24042017116.jpg


A pre neki dan ovako:


1_59722696_21042017094.jpg



i ovako:


1_248844604_21042017101.jpg


Na prvi pogled se ne vide stete od mraza,vise je sneg izlomio.
Povezuj sve sto mozes i pre kisa sto su najavili aminokiseline.
Ako ti treba pomoc oko vezivanja ja mogu za 40-ak min kolima da dodjem do stare autobuske stanice pa da se nadjemo,nemam nesto iskustva sa Vilametom ali dobre volje imam.
 
Makoviste,Kosjeric danas oko podne.Nema puno stete od snega ali je zato mraz odradio svoje.Nadmorska visina izmedju 850 i 900m.Izgleda da je sve sad u bozijim rukama.Namerno nije forsirana zbog ovakve situacije ali protiv ovakvog mraza nema spasa.Juce preko noci od -6 do -9,zavisi kako gde.







Strašno!Nadam se da će neki od preparata malo ublažiti štetu.
 
Ova godina je po svemu sudeci dosta cudna kod svih su se pojavili cvasti prerano iz kog razloga niko nezna, crvenkast list po obodu je od hladnoce, sad ide lepse vreme pa ce se normalizovati na kojoj si ndm.

Послато са CUBOT_NOTE_S уз помоћ Тапатока
Zanimljivo je sto u malinjaku iznad mene 50m rodne grane 20-30cm. Ndm je 485m
 
Makoviste,Kosjeric danas oko podne.Nema puno stete od snega ali je zato mraz odradio svoje.Nadmorska visina izmedju 850 i 900m.Izgleda da je sve sad u bozijim rukama.Namerno nije forsirana zbog ovakve situacije ali protiv ovakvog mraza nema spasa.Juce preko noci od -6 do -9,zavisi kako gde.




Strašno!Nadam se da će neki od preparata malo ublažiti štetu.
Bas strasno,probaj neki pupoljak ocenuti noktom(neki na vrhu sto ces orezivati kasnije da ne pravimo vecu stetu)ako je zelen unutra samo pojacaj prihranu da se oporavi,ako je pupoljak crn-mrtav nazalost nema tih preparata i hemije koja ga moze vratiti u zivot.
 
Nazad
Vrh