Radovi u malinjaku

A ne izgleda lose... al ipak ima ona: "Nema leba bez motike" :) Moglo bi to da se prodje 1-2 puta al ipak mislim da motika ima svoj ucinak i nebi ju trebalo izbaciti bar u jednom navratu.
 


Evo mog malog malinjaka,posadio sam ga 2015 godine u jesen.
Sorta je Vilamet
Djubrenje ove jeseni nagorelim pilecim stajnjakom
Organska proizvodnja za sopstvene potrebe
Jos jedan redic sada na prolece ili na jesen.
 
u sustini moze, cesto sam ga zbog neravnina zabijao u zemlju. taj sve razbuca, ali msm da ce se brzo potrositi, ne znam od kog je materijala. mozda da mu se uradi neki zastitni sloj na ostricama i naravno zastitni obruc svakako inace za*ebana situacija kad uhvati neko kamence
 
Ja to imam u planu za ovu godinu. Verujem da nije losa stvar. Samo planiram na onom nozu sa doljnje strane da navarim par malih siljaka da ceprkaju zemlju. Posto ovo samo oguli odozgo.
 
slike
[/URL][/IMG]
slike
[/URL][/IMG]
slike
[/URL][/IMG]
slike
[/URL][/IMG]
Mozda nije bas za ovu temu ali tice se maline,imao sam vremena i spremicu za jesen 2017 par hiljada komada sadnica mikera iz korenovih reznica.Uzeo sam dve vrste casa za rasad,okrugle i cetvrtaste i ove druge su dosta kvalitetnije.Bice jos koja slika malo kasnije...
 
Nadao sam se da će možda neko sa foruma da podeli svoje iskustvo sa nama, ali izgleda da ovo medju našim forumašima niko ne koristi.

Imam ja ovaj tarup za trimer ali nisam puno koristio. Ukoliko ti je kao i meni zemlja puna gline moze da se radi samo po suvom. Za peskovitu zemlju je idealan i trsi korove iz korena. Imas na kupujem prodajem za 20 e pravi covek. Obavezno poruci rezervni noz jer se brzo trosi.
 
Pitanje za Djordja Antonijevica, druze sta se nalazi na dnu tvojih stubova. Ko da su nataknuti u nesto... Profil od debelog lima?
 
pozdrav drugari , ja sam skoro kupio, Tarup Kopacica,.. gledao sam na you tube i primetio da lepo radi i otklanja korov, takodje kako mi je covek objasnio da se ne daje pun gas na trimeru dok se radi tarupom,pomalo se daje gas i to je. medjutim noz je tup nije ostar,. jer nije namenjen za kosenje vec za otklanjanje korova ,,, ostaje da prolece da se to proba,... pozzzz
 
AcA Opel , nisam siguran ali mislim da je noz od gibanj, i zagledao sam noz bas iz tog razloga,zbog trosenja i mislim da nemoze bas tako brzo da se potrosi, a i sve ima svoj vek ;)
meni licno je bitniji trimer da on izdrzi napor , da se trimer stedi da se ne pregreje .. pozzz
 
Nazad
Vrh