Radovi u malinjaku

iJzkE2N.jpg


- - - - - - - - - -

asf6mYe.jpg
 
pomoc jel moze neko da mi kaze sta je ovo ili je to normalno i sa cime prskati
slike.php
[/URL][/IMG]
slike.php
[/URL][/IMG]
 
Trenutno stanje, wilamet, prolecni zasad, izraslo nenormalno
ac33fde408f4a7a0e3561a22fe34299b.jpg
cf22220460ad6523b3011ae5b58361f4.jpg
41c753ab425a5c2a4eff1eb6a558c25c.jpg


Mladari i dalje izbijaju
9d657bec410881d0edb3fbb58755f2e9.jpg


Nadjoh na nekoliko mesta da je list izbusen, videh i nekog skakvca, da li je moguce da je on uzrocnik?
Prskati sa necim ili ostaviti ovako
8fa7c7ebc7f9576da47dc89a3c2e553b.jpg


Sent from my GT-I9305 using Tapatalk
 
Kod mene je slična situacija, lastari su po 2 metra. Nisam planirao da udaram stubove do proleća ali sam morao jer ovako ne može da ostane. Odoše lastari u travu, zaštitu je nemoguće primeniti. Slikacu posle, to je suma od lastara.
 
Kod mene trave nema, u stvari ne dozvoljavam da je ima, kopam, plevim kad god mogu, a stubove sam ipak ostavio za jesen ili prolece.

Sent from my GT-I9305 using Tapatalk
 
Ja sam se isto zeznuo sto nisam odmah postavio stubove. Lastari su narasli na skoro 2 metra i poceli su da polezu do zemlje pa je sad dosta nezgodno za rad oko njih. Uglavnom se trudim da nema mnogo trave, ali cesto mora da se plevi i frezira.
 
Ja stubove hteo da stavim na jesen i juče udario neki vetar u Nišu, dosta mi je polomio lastara. Ono što je zajedničko za sve polomljene jeste prstenar. Lomili se na mestu ubušavanja. Plašim se da do godine neće biti ni malo roda ako je taj stvor ubuši svaki lastar
 
Msm da ima neki recep koji ukljucuje svinjsku mast, uhhhh......ne mogu da se setim kako tacno bese. Generalno, tom smesom koja se dobije se premazu vocke, stabla, ali to je u slucaju maline doooooosta nezgodno. Najbolje resenje je ograda.
 
Ljudi... berba je gotova... uklanjate li stare odmah ili cekate da prodju ove vrucine?
Ja se mislim sta da radim, jedni kazu ukloni odmah sve i radi zastitu nakon berbe, a drugi ostavi ih jos malo da mladima prave zasenu, a ipak radi i zastitu.
Dok treci kazu iseci ih i ostavi tako da prave zasenu, a na mladima radi zastitu.???
pomozite...
 
Nema pravila, neko radi ovako neko onako. Ali ces sigurno bolje zaštiti lastar od didimele i grinja kad budeš izbacio staru...

Послато са C5503 уз помоћ Тапатока
 
Ljudi... berba je gotova... uklanjate li stare odmah ili cekate da prodju ove vrucine?
Ja se mislim sta da radim, jedni kazu ukloni odmah sve i radi zastitu nakon berbe, a drugi ostavi ih jos malo da mladima prave zasenu, a ipak radi i zastitu.
Dok treci kazu iseci ih i ostavi tako da prave zasenu, a na mladima radi zastitu.???
pomozite...

Mac sa dve ostrice.. Ostavis li stare, mladi rastu brze da uhvate sunca, nedostatak toga je manji broj pupova po duznom metru stabla, iseces i uklonis odmah postoji rizik od paleza i usporenijeg rasta i mozda nesto manje visine ali sa druge strane formira vise pupova po jedinici duzine e sad, negde izmedju je optimalno sta uraditi a to po meni zavisi od podneblja gde se malina gaji pa tako i treba raditi, u nizim delovima ako se uklone odmah rizik je nesto veci nego na visim delovima, resenje je u nekom balansu a ja npr praktikujem da poskidam sve iznad prve zice a dole ih samo odsecem i ostavim da se suse postepeno, nekako mi ovaj nacin ima bolje rezultate na mom podneblju al' iziskuje nesto vise rada ali sa druge strane primena zastite mi je laksa jer se neborim toliko sa starim i iznosenim izdancima koji zatvaraju mlade letoraste a koje i stitimo na prvom mestu. Naravno preventivno zastitno delovanje se podrazumeva koji god sistem da primenis.
 
Poslednja izmena:
Stanje sad ,kao da je uragan prosao kroz nju.
8c05e0622c7df79db57fa967d8411cdf.jpg

b76095f9cca5f8cada7f8909b7aa2504.jpg


Ovako je bio u prolece

3600fef243210240fd9bcf310288273b.jpg

9e986d65743d1ff3f8be15048051e20e.jpg


Visina lastara sad oko 190 cm

8c2bc9e008a345c33c2d432da1cf1ca9.jpg


Poceo sam da udaram kolje da bih ovo malo podigao i povezao lastare medjutim sistem mi nije dobar sa dve kanape pa lastari izmedju.
Kako vi vezete ove lastare za dogodine?
 
Pa brate kad joj sve idealno, strana, sunca u izobilju, prehrana, zastita, pa kako da ne bude šuma, šta reći-svaka čast!

Sent from my GT-I9305 using Tapatalk
 
Nazad
Vrh