Radovi u malinjaku

Odrvenjava stablo, ja posto mi je prva godina sam mislio da je didimela, pa sam poseko trecinu lastara.
 
Ideja za zasenu. Vilamet, ekspozicija jug, međuredni razmak 2m, visina stubova 3m, razmak stubova u redu 3,5m, trouglovi 160x100x100, mreža širine 2m 40% zasene, stubove na vrhu povezuje sajla 5mm, mrežu bočno sajla 1mm.
mreza-196e9e.jpg
Koliko metara duznih imate maline i koliko vas je kostala ova zasena odprilike? Interesuje me da li ova mreza moze ga posluzi i kao zastita od grada?
 
Ovo je prva godina,i ovo su prvi mladari sto su izbili iz zemlje,izbijaju jos novi.
Pitanje;
Dali sada ove sto su kao ispucale treba poseci do zemlje?
 
Jesu ovo grinje ili vasi pomagajte,osusice mi se ceo malinjak kako je krenula.Polana je u pitanju.Jesu sitne skroz ali se vide golim okom,tretirane pre tri dana Ortusom ali evo treci dan i jos ih ima.
 
Da, dobar je sistem ! Sve sam proračunao na osnovu međurednog rastojanja, oprašivanja, cirkulacije vazduha, pozicije parcele, a i zbog grada su trouglovi sa većim nagibom za ublažavanje udara. Mreža je mobilna i u 10 mesecu je skidam, da bi ponovo bila postavljena na proleće.

- - - - - - - - - -

Koliko metara duznih imate maline i koliko vas je kostala ova zasena odprilike? Interesuje me da li ova mreza moze ga posluzi i kao zastita od grada?
Zasad ima 700 dužnih metara. Mreža je 1400 m2 po 22 din. Letve za trouglove 38 din. metar. Sajle i stubove sam imao od ranije.
 
34dec460690807aa87416e9fa09d3a12.jpg
cb7d29e0fa5afeddff2d8ad1bab3a4e6.jpg
8e4cb0232d208c2565b4df0fef72ccab.jpg


послато са p01y уз помоћ тапатока
типичан пример пламењаче, пала је киша и сунце пржило, један део једногодишњег засада, само су листови-страна биљке окренута ка југу, део њиве. пре 7-8дана пала је киша кратак пљусак из облака и ово направио.
koliko metara duznih imate maline i koliko vas je kostala ova zasena odprilike? Interesuje me da li ova mreza moze ga posluzi i kao zastita od grada?


послато са p01y уз помоћ тапатока
 
Jedno pitanje za vas iskusne malinare. Radi se o malinjaku koji je u prvoj godini,80% mladara je iscepilo po 4-5 cepki na jednom mladaru.Da li treba nepotrebne orezati da ostane samo jedna ili im ne smeta?
 
Hvala.
A dali treba odseci ove lastare koji su izbili prvi od pocetka godine? Jel stvarno su porasli i poceli svi od zemlje kako kazu forumasi da se drvene.
Inace su sadjene u novembar prosle godine.
Potam zato sto mi jedan covek iz sela reko da sve posecem do zemlje i da ce izaci novi koji se ostavljaju za sledecu godinu da radjaju.
Voleo bih cuti misljenje iskusnih malinara radi mog daljeg postupanja u malinjaku.
 
Hvala.
A dali treba odseci ove lastare koji su izbili prvi od pocetka godine? Jel stvarno su porasli i poceli svi od zemlje kako kazu forumasi da se drvene.
Inace su sadjene u novembar prosle godine.
Potam zato sto mi jedan covek iz sela reko da sve posecem do zemlje i da ce izaci novi koji se ostavljaju za sledecu godinu da radjaju.
Voleo bih cuti misljenje iskusnih malinara radi mog daljeg postupanja u malinjaku.

Nista nediraj, to je nov zasad. Lako ces prilikom vezivanja da ih skratis ili proredis po potrebi. Lako je skratiti kad ima sta nego da je produzis za vezivanje :) Pa normalno je da krecu da odrvenjavaju polako, tako i treba.
 
A dali bih trebalo da ih proredim malo posto ima negde po 3/4/5 i udaraju jedna o drugu?
 
Licno to nikad nisam radio u novom zasadu, ostavljam sve kad treba vezivati, tada odlucim koji je bolji/zdraviji i njega vezem a ostale posecem, imas jos mnogo vremena do vezivanja a u medjuvremenu svasta moze da se desi. Treba i zimu da izguraju. Lako je krciti i seci kad imas sta.
 
Nazad
Vrh