Radovi u malinjaku

Slikaj i postavi ovde tako je najbolje...

Послато са C5503 уз помоћ Тапатока
 
Posle berbe funguran ili neki drugi preparat na bazi bakra. Ja sam mislio da ćeš sad da djeluješ pa sam ti rekao za signum i lunu. Meni je bila krenula didimela, prešao signumom 25 g na 10 l, i stala je. Moj predlog je da probaš da je zaustavis sad, ako je na početku.
 
marko994,hvala ti na odgovorima, ja sada berem,a karenca za lunu i signum je sedam dana?ja bih cim zavrsim berbu da prskam sa tim preparatima,a onda da ponovim za 15 dana,pa onda nesto na bazi bakra.
plasim se da necu moci da berem zbog karence?sta mislis?ili mislite?
 
Moze da ti se desi da udari jak vetar i da ih polomi, kod mene su vec na metar ipo, posto sam vec postavio stubove, oko njih sam pustio veyivo, lastare ne mozes sad da vezujes jer rastu, samo da ih usmeris i da imaju naslon.
 
Da li neko zna sta je u pitanju, krajem maja sam prskao ridomil gold
0a7b5e59aef3f126a1d64cf7b0e2c79b.jpg
, pre mesec dana promesa i prosle nedelje promesa jer su listovi bili sreni
8334d44acf2dba1eb4b326cbb6e9a572.jpg


Послато са Lenovo A6000 уз помоћ Тапатока
 
Ima ovoga I kod mene, na bas jakim lastarima, ja sam sumnjao na didimelu, pa sam isao signumom, sad ne znam sta je.




8effeb015b57cf253bd945d39018f703.jpg


Poslato sa P6-U06 uz pomoć Tapatoka
 
ja koliko sam shvatio Vladu, rekao je da je to normalna,uobicajena pojava... "odrvenjava" stablo :)

Sent from my K013 using Tapatalk
 
Nije malina drvenast zbun, vec najnormalnije stablo, ito su u pitanju najbolji izdanci od svih, tj oni koji su najvisi. Iskreno ne pratim karencu, nego kada vidim da su listovi sareni ja ih poprskam sa onim sti sam naveo

Послато са Lenovo A6000 уз помоћ Тапатока
 
Imam i malina koje su kao zbun, ali nisam obracao paznju kod njih. Primetio sam da ih je sve vise(tih sto se granaju, tj koje su se orodile) od poslednjeg bacanja Kan-a, a to je pre nekih 10 dana( drugo bacanje- ukupno 25 kg na 10 ari). I ne znam da li treba da zakidam te sto se granaju?

Послато са Lenovo A6000 уз помоћ Тапатока
 
ne razumemo se. kao što je,generalno, jabuka "drvenasto" drvo tako je malina drvenast žbun...

Sent from my K013 using Tapatalk
 
I ja imam isti problem počele su masovno da mi izbijaju bočne grane a malina posadjena u Martu da li je to normalno i da li treba nesto poduzimati?
 
Pa ne mozes ništa, osim da proredis lastare ako ih ima bas dosta u sklopu...

Послато са C5503 уз помоћ Тапатока
 
Nazad
Vrh