Radovi u malinjaku

Ja sam par struka maline koji su posadjenei pored ograde tretirao Everestom, u fazi kad su plodovi bili veličine lesnika.
Nema ni traga od didimele ili bilo kakve bolesti...

Послато са C5503
 
Kada neko bude imao strpljenja i vremena ako moze da mi napise nesto o koriscenju koprive u malinama,ili da mi kaze gde mogu da nadjem. Hvala . i naravno,srecna berba svima!
 
Hvala ti. Znam da su neki clanovi pisali o koriscenju koprive u slucaju nedostatka gvozdja. Moram se opet vratiti na pocetak cim stignem.
 
Da li je ovo didimela na tulaminu ?
Po ovim flekama reklo bi da jeste, ovaj struk se osušio dok je drugi koji ide iz istog korena zdrav za sad.
4f2b0c9f01cba6793a772faaa9d23d4e.jpg

7e5c169ceec2f309520b9cb6414232b8.jpg
b2fb36f94cbe64c50d844650f3db5cb3.jpg
6177d4741fc593760f4ccd3ad04129f0.jpg
 
Pozdrav svima, zanima me prskanje quadris-om malinjak koji je sađen u martu da li se može prskati sada?
 
Pakovanja signuma su od 8 , 30 i 100 g ako se dobro secam tako da fb pakovanje od 8 g ide na 10 l vode ja dodam i basfoliar 20:20:20 za prehranu 20 g na 10 l i skupa sve polijem

Послато са LG-D855 уз помоћ Тапатока
 
srdjanm25

Ti stavi 20 gr. na 10 l vode a to koliko ces potrositi na 10 ari, ja ne mogu da znam. To zavisi sa cim radis,od tipa prskalice,atomizera itd... Ako zafali imas u cardaku, 100 g. oko 900 din.
 
Jel normalna visina u prvoj godini zasada preko 1m? Ne znam da li da pobadam kolje i vezujem ili ne?

Sent from my GT-I9305 using Tapatalk
 
pozdrav dragi drugari,
u toku je berba ,a ja eh,videh da mi je neka bolest napala malinu.gledajuci i citajuci po netu,videh da je u pitanju didimela ili susenje izdanaka maline,(ili obe udruzene istovremeno)kako razumem ovo su slicne bolesti po izgledu ,pa me zanima sta posle berbe da radim da bi je sprecio ili makar umanjio?
moj plan je sledeci:
-iseci i odmah izneti stare lstare nakon berbe,
-prorediti nove lastare(pitanje na koliko po metru duznom)?
-prskati preparatom,ali to je i glavno pitanje,kojim preparatom da pokrijem obe vrste bolesti?ili koji su preparati po vasim iskustvima su najbolji.
-koji preparati su najbolji po zavrsenoj berbi?
znam da ste svi u berbi i da nemate vremena,ali svaka pomoc mi je dobrodosla
 
Luna sensation i signum. A posle berbe preparati na bazi bakra. VLADO je gore rekao 20 g na 10 l signuma, ja sam išao 25. I stala je. Pomiješajte sa scudom pa čekajte rezultate. To je neka moja preporuka.
 
Nazad
Vrh