Radovi u malinjaku

Odg: RADOVI U MALINJAKU 2011... FEBRUAR- JUN

Bravo Zoki covjek ce nesto extra zaradit. Za pocetak ce mu pomoci drustvo a kad proda prvi rod zasadit ce on jos ako ima zemlje. Nego jel niko ne kupuje sadnice? Posto kazes da ima bar 20000kom. ::novac::
 
Odg: RADOVI U MALINJAKU 2011... FEBRUAR- JUN

bogato mesto, ima se moze se, ima se i za baciti , nego gde je deda jel to onaj u ljubicastom odelu
 
Odg: RADOVI U MALINJAKU 2011... FEBRUAR- JUN

ibrkic

Rastojanje između redova 2.5m. Druga žica 1.7m. Maline su meeker, i razlog velikog rastojanja između pupoljaka je rast lastara u gustom sklopu malina (malo sunca). A prošle godine zbog kiša početkom berbe krenuli kao blesavi, tako da su malo preterali. Inače kada rastu u pravo vreme i osunčani budu od zemlje odlično obrasli pupoljcima. Ne aktiviraju se uvek svi zavisi od lastara do lastara, ima savega. Brojao pupoljke oko 25 i više. Ima i duplih pupoljaka, al ne puno.

Zorane
Ja u tu šumu malinovu ne bih ulazio, možda tamo ima i medveda :haha: :haha:. Ne bio u njihovoj koži, gadan je to posao, krčenje trnja :zli:

Nego da li ste počeli vezivanje, ja vezujem već.
:ppozdrav:
 
Odg: RADOVI U MALINJAKU 2011... FEBRUAR- JUN

Danas sam sredio jedan kupinjak od 20 ari a juce jedan od 10. Sutra idem da pomognem onom drugaru do podne, posle idem u treci kupinjak jer mi je u sva tri malinjaka jos sneg.... Verovatno u malinjak tek od ponedeljka jer mi dolaze likovi da montiraju plastenik u cetvrtak ili petak, a u subotu je crveno slovo a ja nikad ne radim na crveno slovo makar bilo i tona maline zrelo a kamoli tek priprema... pozzzzzzzzz
Post je spojen: [time]1297212428[/time]
_________________________________________________
cunami je napisao(la):
sve je to u redu a sta se desilo sa dedom kad je umro gde je deda
[youtube] http://www.youtube.com/watch?v=1ckpQCUh3a8[/youtube]
 
Odg: RADOVI U MALINJAKU 2011... FEBRUAR- JUN

za meeker
Zahvaljujem ne odgovoru.Inace steko sam utisak da malinu obradjujete profesionalno,a dosta toga znate pa zato vam povremeno postavljam neka pitanja koja mene interesuju.I inace ovaj forum shvatam kao mesto na kome mozemo razmeniti misljenja i pomoci jedni drugima.
 
Odg: RADOVI U MALINJAKU 2011... FEBRUAR- JUN

ibrkic
Nemoj me mnogo hvališ, pokvariću se. :ppozdrav:


Zorane, i ja orezao kupine! Do zemlje, kada krenu zaštita TOTALOM, da ih više nema :haha: :haha: :haha:
:ppozdrav:
 
Odg: RADOVI U MALINJAKU 2011... FEBRUAR- JUN

ja juce poveza neki 200 met gor zice , danas je u planu isto tako pocinjemo ja i bato u 11.30 zavrsavamo u 15.30, iskljucivo vezemo na + 10 zbog radi naseg zdravlja samo
 
Odg: RADOVI U MALINJAKU 2011... FEBRUAR- JUN

Znaci ovu temu pratim obavezno iako imam 20ak "metara" maline za kucu :D
Ali me uvek oraspoloze vasi postovi verujem da veselijih poljoprivrednika nema na ovom forumu :ppozdrav: :ppozdrav: :ppozdrav:
 
Odg: RADOVI U MALINJAKU 2011... FEBRUAR- JUN

malinar nemoze da bude olos od coveka , to rade mirni stalozeni ljudi koji znaju sta , kako i u koje vreme treba nesto da odrade , moraju da budu veoma optimisticni svake godine,a ne preki i neodmereni jer svesni su svog posla koji nije nesto narocito fizicki tezak ali iziskuje dosta vremena ,truda i rada i znaju da se ulozen novac nemoze vratiti preko noci vec kroz 5, 10 god ali se isplati . kada sam ja posadio 2001 god maline rece mi jedan stariji covek da niko jos nije izvadio pare iz ostruge mislim da se grdno prevario ,iako su mi u mislima bile njegove reci jedno 2,3 god
 
Odg: RADOVI U MALINJAKU 2011... FEBRUAR- JUN

Ja i danas u kupinama a maline su i dalje na STAND BAJ-u zbog snega u njima...
 
Odg: RADOVI U MALINJAKU 2011... FEBRUAR- JUN

Zoki , odlicna je tema .

Nije me bilo neko vreme jer mi ne radi net na kompu . Sad udjo preko telefona i primetio sam da ima puno novosti na forumu .

Ja sam poceo da izvlacim stajnjak , a nesto kasnije cu da bacim 15-ticu . 

U velikoj sam guzvi sad . Moram i stubove da pobijam na proslogodisnjem zasadu . Krece sezona uveliko .

Sto se vremenskih prilika tice bice mozda jos nesto malo snega za vikend u subotu i nedelju . A cim to prodje i otopi se onda pokret na vezanje i rezanje .
 
Odg: RADOVI U MALINJAKU 2011... FEBRUAR- JUN

kod mene jos sneg u malinjaku,bicu zadovoljan da bacim vestacko djubrivo do kraja meseca,inace koristim rusko16/16/16 dobro je
 
Odg: RADOVI U MALINJAKU 2011... FEBRUAR- JUN

ja polovinu vec povezao snega nema i netreba dosta je bilo zimskog sna
 
Odg: RADOVI U MALINJAKU 2011... FEBRUAR- JUN

Vezujem sam, povezao oko 700m špalira za prvu žicu. Ima još puno posla. Vreme idealno.
:ppozdrav:
 
Odg: RADOVI U MALINJAKU 2011... FEBRUAR- JUN

kod mene kliziste proradilo u malinama odnelo sume i 5 ari malinjaka
 
Odg: RADOVI U MALINJAKU 2011... FEBRUAR- JUN

Danas sam prošetao do malinjaka, razmišljam se da sutra bacim veštačko đubrivo, a neću da vezujem do početka marta plašim se da ponovo ne padne sneg... Sutra treba da mi čovek oreže šljive po malinama....
 
Odg: RADOVI U MALINJAKU 2011... FEBRUAR- JUN

Uf Dukanac! Kakav si ti vrag :haha:
Združene voćke malina&šljiva, to mora da je ŠLJIVOMALINJAK.
Daj bre sliku ...
:ppozdrav:
 
Odg: RADOVI U MALINJAKU 2011... FEBRUAR- JUN

E jbg, nemam ni jednu sliku u računaru, ali slikaću ŠLJIVOMALINJAK obavezno :haha:

To ti je dve muve jednim udarcem.... Šalim se, šljive sam posadio između redova pre tri godine pošto mi je u planu da uništim ovaj zasad maline, onda posle njih ostaje šljiva, RAKIJE MORA IMATI :haha: :ppozdrav:
 
Odg: RADOVI U MALINJAKU 2011... FEBRUAR- JUN

Da li je neko imao iskustva sa onim busacem rupa rucnim,treba da postavljam stubove 8x10x250cm.za malinjak.. Azn.Imam dosta direka,ne mogu rucno,koju burgiju da kupim8cm ili 10cm.precnika... :sta:Koliko to razvaljuje rupu u sirinu,trebalo bi verovatno da bude uska da direk bolje legne.....hvala unapred
 
Nazad
Vrh