Radovi u malinjaku

Ja cujem i neka druga tumacenja , kao boli je KALK, krec navodno vezuje mikro elemente te ih nema biljci?
 
Poslednja izmena:
Danas oprskao krecnom corbom.....idealno vreme posluzilooo.
Sve spremno za vezanje lastara bas se namucih sa stubovima,ankrima i zicom... Od nove god do danas 28 dana se radilo sa sinom sto je oko 25 dnevnica utroseno.
 
Pitanje za iskusne malinare...
Da li netko ima iskustva sa herbicidom Fusilade forte? Navodno da je jako selektivan i suzbija samo korov bez učinka na malinu...
 
koliko ja znam nista u malinu osim kontaktnih herbicida. Ceo problem sa malinom i herbicidima je sto je i malina korov i jos niko nije uspeo da napravi selektivni herbicid koji nece imati uticaja na nju.Makar koliko ja znam,ako gresim neka me neko ispravi.
 
Mene zanima osobno iskustvo ako netko ima, na službenim stranicama navode primjenu u malinama i da nije fitotokičan....
 
Fusilade forte je selektivni herbicid u smislu sto unistava samo uskolisne korove.Moze slobodno da se koristi u malini,u zasadima starijim od tri godine.Do tri godine samo kopanje i plevljenje.Sve ostalo u vezi primene preparata imate u uputstvu koje dobijate uz preparat.
 
Postovane kolege , interesuje me koliko bacite granulisanog djubriva (raznih formulacija,nebitno.. npk, kan-a...itd) od jeseni pa do berbe, racunajuci po duznom metru .
Znaci tezina/duzni metar.
 
Fusilade forte je selektivni herbicid u smislu sto unistava samo uskolisne korove.Moze slobodno da se koristi u malini,u zasadima starijim od tri godine.Do tri godine samo kopanje i plevljenje.Sve ostalo u vezi primene preparata imate u uputstvu koje dobijate uz preparat.

Problem je u tome što sam novi zasad sadio na alternativnoj parceli jer je prvotna koja je bila očišćena od korova stradala u poplavi. Ima baš ekstra puno pirike i ne može se suzbiti plijevljenjem. Meni je agronom iz savjetodavne rekao da ga slobodno koristim i u prvoj godini kada je pirika visine od 10-15 cm.... Budem na nekoliko kvadrata napravio pokus pa što Bog dade.
 
Uglavnom su preporuke da se u zasadima maline starosti do tri godine herbicidi ne koriste.To je opsti stav.Vi probajte na delu malinjaka na maloj povrsini pa cete videti.Dobro je cuti razna misljenja ,ali sami odlucite.
 
Nazad
Vrh