Radovi u malinjaku

Odg: RADOVI U MALINJAKU 2011... FEBRUAR- JUN

Dobra stvar, samo sto kod mene traktor ne moze da se vozi po malinjaku iz razloga koji se ticu nauke po imenu FIZIKA. Veliki je nagib, a vrste su popreko sadjene u odnosu na njega, tako da rucno sve izgrabuljamo... Ali vodimo racuna dok orezujemo sve ostavljamo na kamaricama tako da zacas iznesemo i popalimo...
 
Odg: RADOVI U MALINJAKU 2011... FEBRUAR- JUN

praksa je dokazala da cesta obrada traktorima,beracima skracuje vek malinjaku za 15% ,nije neki procenatveliki al sad ko ima vreme moze da zadrzi 15% ko nema i negubi mnogo a dobija na drugoj strani tako da sve je to zbog pusti novcanica nama dragi
 
Odg: RADOVI U MALINJAKU 2011... FEBRUAR- JUN

cunami je napisao(la):
praksa je dokazala da cesta obrada traktorima,beracima skracuje vek malinjaku za 15% ,nije neki procenatveliki al sad ko ima vreme moze da zadrzi 15% ko nema i negubi mnogo a dobija na drugoj strani tako da sve je to zbog pusti novcanica nama dragi
zasadit cu novi,kad se potrosi bolje da se skrati vek malinjaku nego meni :haha:
Post je spojen: [time]1296934990[/time]
_________________________________________________
Kako sidrite pocetne stubove ili kolje kolko sam skuzio da se tako kaze,jel razapirete ili ankeri?
ja najprije razupro a kasnije morao i ankere stavit al predugi mi redovi pa mi puca zica koja je od inoxa 1,3 mm
ja9dkw.jpg

ovo sam doma sklepao za busenje rupa za kolje.

mrcnpc.jpg
 
Odg: RADOVI U MALINJAKU 2011... FEBRUAR- JUN

pravilno je i jedno i drugo a zica treba da bude najmanje 2 mm . 3 mm je ok ,kod mene je 2mm ,
 
Odg: RADOVI U MALINJAKU 2011... FEBRUAR- JUN

Trenutno stanje kod mene..



Hoću da vidim i ostale :haha: :haha: :haha:

Kod mene ankeri, a daleko više ima podupirača. Žica gvozdena pocinčena, tvrđa ne mekana, prečnika 3mm. Nema potrebe za velikim zatezanjem žice.
 
Odg: RADOVI U MALINJAKU 2011... FEBRUAR- JUN

cunami je napisao(la):
pravilno je i jedno i drugo a zica treba da bude najmanje 2 mm . 3 mm je ok ,kod mene je 2mm ,
ne puca meni zbog toga sto je 1.3mm ta zica je jaca od gvozdene3mm samo j duzina u pitanju i velika tezina na njima azica je kruta i pukne tamo di sam ju slucajno presavinuo.
 
Odg: RADOVI U MALINJAKU 2011... FEBRUAR- JUN

kod mene stanje nisam ni bio u malinjaku od 14 jan, trebao bi ici u ponedeljak da pobacam vestacko djubrivo ,krec, itd , prosle godine ja doso kad ima sta i da vidim kliziste brate na 5 ari, 1,5 met dubina, 4 sirina i 30 met duzina , propast sada opet strepim
 
Odg: RADOVI U MALINJAKU 2011... FEBRUAR- JUN

cunami
Možda ovog proleća u malinjaku zatekneši izvor nafte.. :haha: :haha: :haha:

tomazi
Ne vidim razlog korišćenja skupe prohromske žice. I pocinčena traje koliko i malinjak, a onda otpad.
 
Odg: RADOVI U MALINJAKU 2011... FEBRUAR- JUN

Zoran sef, Meeker, MPopović

Najlepše hvala na savetima. Pozdrav :cao:
 
Odg: RADOVI U MALINJAKU 2011... FEBRUAR- JUN

Sa slika koje je meeker poslao vidi se da je malinjak izvrstan.Nekoliko stvari me interesuje ukoliko mozete da mi odgovorite.Koliko je medjuredno rastojanje,i na kojoj visini postavljate drugu zicu.Koja sorta maline je u pitanju.Iznosim jedno licno zapazanje ,mada se to mozda dobro i ne vidi.Cini mi se da pupoljci nisu tako cesti,odnosno da je rastojanje medju njima malo vece.Ali ako ovo nije vilamet mozda je to i osobina sorte.Da li vam se aktiviraju pupoljci od samog dna.KOliko imate pupoljaka po lastaru u proseku.
 
Odg: RADOVI U MALINJAKU 2011... FEBRUAR- JUN

nema pupoljaka od samog dna isto je kao vilameta samo mekeer ima duze rodne grane pu trebaju letvice kao na slici mada se to preporucuje i na svim vtstama malina
 
Odg: RADOVI U MALINJAKU 2011... FEBRUAR- JUN

Meeker na kojor nadmorskoj visini je tvoj malinjak i koje je ovo mesto gde su maline. Dobar malinjak svaka čast.
 
Odg: RADOVI U MALINJAKU 2011... FEBRUAR- JUN

Idemooooooooooooo, odoh u malinjak, dosta je bilo lencarenja.... Samo da se otpocne, ostalo cemo lako...
 
Odg: RADOVI U MALINJAKU 2011... FEBRUAR- JUN

Otisao u malinjak, sneg jos u njemu jer je severna strana, pa onda odem u kupinu i otrebimo jedan kupinjak od 10 ari. Sutra taman da otrebimo i orezemo drugi od 20 ari, pa tek prekosutra u malinu...
 
Odg: RADOVI U MALINJAKU 2011... FEBRUAR- JUN

Polish to Serbian translation


Цене увозних мекано воће је веома висок. Посебно су скупи вишања и малина, цене у последњих месец дана су порасле.
...
Остатак пакета доступан у "бизнис" 26 1 2011 god
 
Odg: RADOVI U MALINJAKU 2011... FEBRUAR- JUN

Zovne me danas jedan drugar da pogledam nesto... Kad ono vise nego interesantan prizor.. Njegov deda umro pre tri godine, i ostavio tad malinjak u punom rodu. Danas taj malinjak izgleda krajnje neobicno. Kolje i zica stoje kako treba, a sipki u vrsti visine oko 1,5 m ima oko 30 na 1 m duzni. Izmedju vrsta je sve sadnica do sadnice, ima po mojoj proceni oko 20.000 komada. Nikad nista slicni nisam video. Tri godine niko tu nije ulazio, a mestani kazu da je to bio jedan od najboljih malinjaka u kraju. Nalazi se na povrsini od oko 40 ari. Taj drugar nikad nije imao nikakvih dodirnih tacaka sa malinama i ja sam ga nagovorio na jednu ludu stvar. Da skupi svoje drustvo koje je mnogobrojno, da ponesu makaze za orezivanje i ja cu im pokazati sta da rade... Ne moze nista da izgubi, neka ostavi 5 na metar, ostalo neka iseku, sadnicu neka povade budacicima, posle svega baci jedno 200 kg 8-16-24 i sta mu bog da... Voleo bih da cujem vase misljenje.. Sinoc sam ga nagovorio da se uloguje na forum, mislim da jeste...
 
Odg: RADOVI U MALINJAKU 2011... FEBRUAR- JUN

sve je to u redu a sta se desilo sa dedom kad je umro gde je deda
 
Nazad
Vrh