Radovi u malinjaku

..da li neko zna koja je cena sadnica vilameta u Institutu u Čačku??..hvala puno unapred na odgovorima..
 
Rekli su mi da Polana ima najduzi berbeni period. Dali je to tacno, covek mi tvrdi da je poceo Juna meseca i sad je zavrsio. Moram to proveriti na forumu :sta::osmeh:
 
Pozdrav malinari .

Podigao sam zasad 30 ari malina sorta vilamet.

20 dana od sadnje svaka sadnica se primila. Nakon nekog vremena mlade maline su pocele da se suse, i sada se to polako siri.

Da li sa necim moze da se prska to ?
 
Rekli su mi da Polana ima najduzi berbeni period. Dali je to tacno, covek mi tvrdi da je poceo Juna meseca i sad je zavrsio. Moram to proveriti na forumu :sta::osmeh:
tacno tako, kod mene je jos uvek berba a poceo sam oko polovine Juna, a gde mi je mlad zasad tu tek nadolazi rod. Za mene je Polana vrh od maline, i zbog same obrade oko nje i daje odlicne rezultate u berbi kad joj se posvetis kako treba.
image0051.jpg
 
Poslednja izmena:
Буп,с неба па у ребра.
Симо,ајд` из почетка.Њива се налази ту и ту педолошка ситуација таква и таква,анализа оваква,припрема земљишта оваква,саднице овакве,време садње...,поступак обраде и припреме земљишта и начин садње биљака,претходно се на њиви сејало то и то,које биљне врсте су биле пре и током припреме тла за садњу,да ли је коришћена каква и која хемија,како су и у којој биолошкој кондицији биле пресаднице,.

Ух уморио сам се куцајући по тастатури.
 
@Pole, poslao sam ti na pp poruku.Unapred zahvalan na odgovoru.



Kod mene u malinjaku,posledice nedavne poplave konacno dostigli vrhunac,posusilo se dosta stabljinki a mladari zarazeni didimelom u jakoj meri.

Sto se tice hemijske zastite posle poplave prskao sam svim i svacim uglavnom poznatim i skupim preparatima ali ova kisna god. i poplava su na kraju uzele svoj danak.Ipak je malina provela 48 sati potopljena nekih 60-tak cm.

Sta reci,borba se nastavlja podizem novi zasad a u starom probati da spasim preostalo.
 
Koren malina koje su pocele da zute,venu se naravno predao,ostale koje se bore su zarazene u velikoj meri didimelom,ubih se prskajuci raznim sredstvima naravno uz preporuku,svog agro-inz.
 
covece nisam poorao,kisa,kisa hteo sam jedno 15 ari maline jesenas da posadim,nije kasno da je posadim do 15 oktobra?
i li,kada se inace sadi malina?
 
vidim da nema odgovora,planiram oko 15 ari,kod druga sam nabavio dva traktorske prikolice ovcijeg djubreta,i to cu u redove.
Razmak redova,2,2m ili 2,5m?sta je bolje?
DA nije kasno da sve zavrsim do 15 oktobra?
hteo sam pola parcele Vilamet,a pola Miker,jer mi se cini da je za pocetnika to najbolja podela.
Vode imam dosta,nabavicu kap po kap,ja sam za trake,tako sam navikao.
moj malinjak je na severu Kosova i Metohije,pa sam hteo da pitam ima li gde blizu,Brus ili Aleksandrovac, dobartj.zdrav sadni materijal.
Molim vas, kontaktirajte me na mejl.
Hvala puno sto ste procitali,pomozite ako mozete,kod mene nije razvijeno gajenje malinee,ali promenicemo to ,zar ne?
 
Nazad
Vrh