Radovi u malinjaku

[h=1]Frambuesas/Serbia: sorpresiva tormenta de nieve daña cosecha[/h]Martes, 22 Abril 2014 Freak snowstorms in mid-April have surprised Serbian raspberry producers in central and west Serbia and caused losses initially projected at around EUR15 million (USD20.71 mln). “For now, clearly the biggest damage has been seen in the raspberry crop, where we can expect losses to reach 50% of the production in certain ...


Fuente : Foodnews

 
Juce sam bio u Ivanjici, pa zar je moguce da onolicna reka,tj. Moravica napravi tolike jade ljudima to je strasno. Ja samo mislim da lokalne samouprave po tom pitanju nerade nista, a onda kad ispadne zijan pomagaj drzavo, ovi daju lovu pare se usmere na drugu stranu, voda se povuce i skoro svake godine ista prica.Strasno, gledao sam malinjake i njive koje se ne mogu za 5 godina oporaviti, akesa plasticnih, dzakova, djubreta, mulja, drveca, pa ono dobar puk vojske ne moze da ocisti.Jadna si ti drzavo kad tebi jedan potok napravi milionske stete!!
 
i sta ce sad taj narod u tim krajevima ,katastrofa u pravom smislu reci,ti ljudi tamo zive celu godinu od novaca maline , kupine.
nit valja malina u nizim predelima dostupnim za navodnjavanje, nit valja u ovim visim krajevima tamo sneg sve polomio , a ja opet mislim da ce se malina koja je bila pod snegom bolje obnoviti nego ova sto ju je zaplavila voda,
 
Beery:zasto bih se ljutio,uredu je.

Voda se povukla zagazim medju redove,propada se u zivom blatu koje je ostalo nekih 20-tak cm,kad dodam na ledja atomizer u blatu sam do kolena ,parcela prepuna malih pijavica zmijica,i kojekakvih otpada. prva zapazanja ,pune ruke posla .

Necu i nezelim nikom da se ljutim ,vec zelim da svi koji su u slicnim situacijama sto pre oporave svoje zasade i kulture.

Treba reagovati ,obratiti se opstini,kriznim stabovima i nakraju angazovati ponajvise samog sebe.

Nemora neko da zivi od maline ,neko jednostavno zivi sa njom.

pozz
 
i sta ce sad taj narod u tim krajevima ,katastrofa u pravom smislu reci,ti ljudi tamo zive celu godinu od novaca maline , kupine.
nit valja malina u nizim predelima dostupnim za navodnjavanje, nit valja u ovim visim krajevima tamo sneg sve polomio , a ja opet mislim da ce se malina koja je bila pod snegom bolje obnoviti nego ova sto ju je zaplavila voda,

Ko te to slagao ?
 
jos jednom se izvinjavam sto sam negativnu energiju prenosio ovde.
mnogo boli dusa kada nekom mnogo pomognes a on te sutne ko poslednjeg bedika.
mozete videti u mom postovima od pre par meseci da sam reko da ce ova godina biti kisna kada su svi trubii o susi I napisaoam da ce malina imati cenu kome dodje kvalitet do ruke.nisam neki prorok ali znam da sam se u staroj jugoslaviji duzio sa svojim vrsnjacima koji su imali stimpediju za nadarenu decu.
koristim I priliku da posaljem polu ogroman pozdrav.docekao nas je ko kumove I neverovatno ispostovao I akoje bio u velikoj guzvi I to je za ogoromno postvanje.
imas ljudi koji znaju I za postovanjei kulturu ali ima I mnogo bezobraznih I losih I neka Bozija sila tek ce to uskoro regulisati.
http://www.youtube.com/watch?v=LwD9Mpr4Pu0
 
Bice ti to ok,ako ne ostane dugo pod vodom

- - - - - - - - - -

- - - - - - - - - -

i sta ce sad taj narod u tim krajevima ,katastrofa u pravom smislu reci,ti ljudi tamo zive celu godinu od novaca maline , kupine.
nit valja malina u nizim predelima dostupnim za navodnjavanje, nit valja u ovim visim krajevima tamo sneg sve polomio , a ja opet mislim da ce se malina koja je bila pod snegom bolje obnoviti nego ova sto ju je zaplavila voda,
To ti mislis da je tako.. kako to mislis,da ce se obnoviti slomljene grana?
 
Poslednja izmena:
To ti mislis da je tako.. kako to mislis,da ce se obnoviti slomljene grana?[/QUOTE]
voda je najveci neprijatelj maline, steta koja je nanesena snegom ima za posledicu umanjen rod , a steta nacinjena poplavom je veoma ozbiljan problem i ima za posledicu susenja malinjaka u narednim godinama
 
Juce sam bio u Ivanjici, pa zar je moguce da onolicna reka,tj. Moravica napravi tolike jade ljudima to je strasno. Ja samo mislim da lokalne samouprave po tom pitanju nerade nista, a onda kad ispadne zijan pomagaj drzavo, ovi daju lovu pare se usmere na drugu stranu, voda se povuce i skoro svake godine ista prica.Strasno, gledao sam malinjake i njive koje se ne mogu za 5 godina oporaviti, akesa plasticnih, dzakova, djubreta, mulja, drveca, pa ono dobar puk vojske ne moze da ocisti.Jadna si ti drzavo kad tebi jedan potok napravi milionske stete!!

Stevane steta je velika, naravno, ali tebi je problem u lokalnoj samouparavi... u redu to nije u redu tu se ne radi nista... ali ko nam je kriv za kese djubre djakove stare sporete... i ostalo sto bacamo u reke... e dragi moj Stevane mi sami i nasa kultura ponasanja smo cudo.... bacamo u reku u susnim godinama kao u djubriste-i deponiju a kad reka u kisnim danima kaze svoju prirodnu istinu i "ispljuje sto smo u nju svi mi bacili" -jer zaista nemoze vise da trpi svo to smece.... mi se onda se cudimo...i odmah su nam drugi krivi a ne izvucemo zakljucak koliko smo primitivni... cena koju placamo je tacno ona koju zasluzujemo... to je tako od vajkada i bice...
 
Nazad
Vrh