Radovi u malinjaku

da pa neko posle ovog kaze kako je cena 2e ne realno po kg maline.
ove godine je I ranije izasla malina u brdskim krajevima I ko sto neko rece ciimi se da je preko 700 m n.v.stradala,a posebno tjulmin koji je bujni I krtiji.
vilamet 2012 mosesi mi reci zasto si stvljo te plasicne flase na kolje?
 
da pa neko posle ovog kaze kako je cena 2e ne realno po kg maline.
ove godine je I ranije izasla malina u brdskim krajevima I ko sto neko rece ciimi se da je preko 700 m n.v.stradala,a posebno tjulmin koji je bujni I krtiji.
vilamet 2012 mosesi mi reci zasto si stvljo te plasicne flase na kolje?


Verovatno zbog mreze, da je ne cepa...Bar mislim...
 
I kod mene je bilo danas snjega ali nisam se usudio jos da odem do malinjaka da vidim je li sta polomljeno.Gledao sam sa 50tak m, nisam se usudio uci.
Iskreno se nadam da nije puno polomljeno.
 
da pa neko posle ovog kaze kako je cena 2e ne realno po kg maline.
ove godine je I ranije izasla malina u brdskim krajevima I ko sto neko rece ciimi se da je preko 700 m n.v.stradala,a posebno tjulmin koji je bujni I krtiji.
vilamet 2012 mosesi mi reci zasto si stvljo te plasicne flase na kolje?

Žalosno je što je stradala samo jaka malina sa dužim bočnim granama.

Flaše sam stavljao zbog mreže jer su orginalne kape mlogo skupe a ovo imam džabe.

http://www.arilje.org.rs/aktuelnosti/vesti/1238-pomor-pcela-u-arilju-.html
Pa nek neko kaže da je lako seljaku.
 
Postovaaanii @ miker....! Nisam u mogucnosti da Vas nazovem... sanduce pono za p.p. . Vidim da povremeno ste na forumu.
Stoga zaista zelim da se oglasite, kakvo je stanje trenutno kod VAS i u Vasem kraju ....??? Puno pitanja bih imao. Za sad toliko... i primi PUNO Pozdrava..:ppozdrav::ppozdrav:::vino::
 
Ljudi jel može neka preporuka oko prskanja posle ovih stresnih situacija? Oštećenja su negde oko 20-30% kod mene mada treba sačekati prolepšanje vremena da se vidi prava situacija. Malina je malo dobila žute boje, pretpostavljam da je to moguće sanirati donekle nekim fungicidom pa bih voleo da čujem vaše mišljenje. Hvala unapred.
 
Ljudi jel može neka preporuka oko prskanja posle ovih stresnih situacija? Oštećenja su negde oko 20-30% kod mene mada treba sačekati prolepšanje vremena da se vidi prava situacija. Malina je malo dobila žute boje, pretpostavljam da je to moguće sanirati donekle nekim fungicidom pa bih voleo da čujem vaše mišljenje. Hvala unapred.
molim da onaj ko se brine o ovom forumu izbaci poruke iz 2012 koje strce ispod
 
Pozdrav prijatelji kako se borite sa ovim losim vremenom. kod mene je zadovoljavajuca situacija. Evo danasnje situacije. Da hoce ovo sranje da prestane da pada bar.

fotografija0390.jpg


fotografija0391.jpg
 

Prezivece malina to ne brini samo da nije neka zemlja da drzi vodu dugo.Malini je vecina korena plitko kao sto znas a taj deo ce se osusiti samo da ovo stane vise. Plavili su moji nekad malinu i nije joj falilo nista.Dobro je i sto nece biti posle nekih visokih temperatura da ne isparava mnogo.
Pozdrav i drzite se ljudi sta da vam kazem kad je ovo vreme nenormalno

- - - - - - - - - -

Ljudi jel može neka preporuka oko prskanja posle ovih stresnih situacija? Oštećenja su negde oko 20-30% kod mene mada treba sačekati prolepšanje vremena da se vidi prava situacija. Malina je malo dobila žute boje, pretpostavljam da je to moguće sanirati donekle nekim fungicidom pa bih voleo da čujem vaše mišljenje. Hvala unapred.

Pokusacu da saznam naziv preparata,ima nesto sto preporucuju posle grada ili zestokih vrucina ali sam zaboravio naziv.Sto se tice prskanja samo prati standardni tok sad ide prskanje u fazi formiranja cveta fungicid insekticid i insekticid za grinju. Ili pocetak cveta ne znam kakvo je stanje kod tebe.
 
prskati sa DRIN-om ako tog sredstva nema u Srbiji onda nesto sa aminokiselinama. Možda od italpoline TREENER. uglavno sad malinama trebaju esencijalne kiseline i amino kiseline da biljka prebrodi šok. uglavno drin se koristi nakon neceg sokantnog tuce(grad) poplave lomovi od vjetra. skup je al na ocigled vraca biljke u zivot ko da se nista nije dogodilo. govorim iz iskustva. probano nakon grada.
 
Evo moje Maline u Njemačkoj, prošle godine posadio u Mart i jesenas sam imao par plodova i davala je plodove do Novembra




- - - - - - - - - -

Joj Aca ovo je katastrofalno Molim Boga da ti ovo prezivi.

- - - - - - - - - -

I kod nas ista situacija...iznad 700 metara nadmorske visine osteceno tj unisteno vise od polovine rodnih grancica...tuga...snega jos uvek ima,a ne daj Boze da se razvedri izmrzlo bi sve komplet...drzava da reaguje

Uzdaj se use i u svoje kljuse. Od Države nema vajde, oni samo gledaju kako da ogule ovaj napaćeni narod. Kojeg su oni doveli u Bijedu i očaj
 
Ne vredi,sto se vise trudis i bolje radis,opet nesto mora da te sjebe.. bilo da je to sneg u aprilu,grad u maju,junu,drzava sa porezima.. ma strasno.. kod mene u brdu steta oko 35-40 %. Malina je krenula extra i jedna je od boljih bila,sad je neki lom. Ima li neko ideju sa cim bi valjalo poprskati,ne bi li se sta oporavila,sta raditi sa zalomljenim madjarima,skidati ih ili ostaviti(jedva se drze,jos uvek imaju vezu sa biljkom)? I mislim da su mnogo bolje prosli ovi kojima je samo poplavljena,nije mi drago,da se razumemo,samo mislim da sam ja ovde najdeblji kraj izvukao...
 
Sta reci dosta pati od sve ove vode ,koja se sada povukla ali za sobom ostavila i drugu stetu kap po kap delimicno ali i cesto ostecen ,na pojedinim mestima gde je zahvatila bujica odnesena zemlja vidno korenje,a tek preostaje borba. Planiram da poprskam ,nekim biostimulatorima i aminokiselinama pa cu pustiti koju sliku. Malina je borac veliki pa samim tim i ja kao Malinar.
 
Sta reci dosta pati od sve ove vode ,koja se sada povukla ali za sobom ostavila i drugu stetu kap po kap delimicno ali i cesto ostecen ,na pojedinim mestima gde je zahvatila bujica odnesena zemlja vidno korenje,a tek preostaje borba. Planiram da poprskam ,nekim biostimulatorima i aminokiselinama pa cu pustiti koju sliku. Malina je borac veliki pa samim tim i ja kao Malinar.

http://www.zaslike.com/files/tczoxgih5oqgejz70dow.jpg

Ovakvih malinjaka je u Arilju na stotine
 
Nazad
Vrh