Radovi u malinjaku

pozdrav malinari , treba mi pomoc , isao sam sa zastitom sve kako treba prskao sa abastate i nu filmom ridomilom protiv plamenjace folijarno murtonik . kod mene su uveliko plodovi , nego opet imam problema sa grinjom plus mi se na lastarima na krunicama skupljaju listovi danas sam i izvadio u obliku gusenice iz krune tu stetocinu da li je to mozda vrsta nekog smotavca . posto sam zadnje prskanje uradio 27. 4 a plodovi su vec uveliko spemio sam antrakol i murtonik folijarno sta da radim posto nesmem insekticid zbog karence . strah me zbog lastara taman se oporavila . slike ovih dana, danas sam bacio kana pred kisu

---------- Poruka napisana u 13:04 ---------- Prethodna poruka je at 12:53 ----------

jos pitanja nisu imaki ridomila ili mankogala pa su mi dali ovaj antrakol fungicid protiv plamenjace dali je neko od vas to koristio posto i on ima karencu , strah me da nesto ne pogresim u zastiti ove lepe vocke pozdrav
 


---------- Poruka napisana u 14:14 ---------- Prethodna poruka je at 14:11 ----------

Pozdrav svim malinarima... Imam poponac u malinjako da li smem sad necim da prskam i cime .... hvala u napred...:ppozdrav:
 
za milanka
taj poponac je opasnosta za maline, ja ga motikan susbijam, a u berbi zakidam , verovatno d moze i hemija da uradi nesto, ali treba biti pzljiv, samo savet nekoga ko je to koristio u praksi je dobro dosao
za acu boleca
kupi neki insekticid sa malom karencom za te gusenice, sto se tice grinja ja to nisam nikada stitio, a taj antrcol mi nije neki preparat bar se kod mene lose pokazao
 
Za Acabolec , jedino mi na pamet pada Cipkord od insekticida za one koi su zakasnili sa tretiranjem protiv stetocina jer ima veoma malu karencu , Talstar se moze koristiti samo do faze 3% otvorenog cveta. Za Milanko mogu da preporucim Starane ali samo pazljivo sa njim ako postujete uputstva necete naneti nikakvu stetu na malini ;morate zakinuti sve zaperke u redu a i izmedju redova jer postoi mogucnost da su zaperci izmedju reda nikli iz glavnog korena tj da su povezani sa redom, ali da nekidate poponac jer je to preparat koi deluje na list i uvlaci se u koren .Na ovaj nacin poprskan poponac nema stetnih delovanja na malini .Prskao sam sa ovim preparatom i rezultati su odmah vidljivi , poponac vene ali nemoze se unistiti u potpunosti odmah vec ostaje nekih 30% koje treba ponoviti prskanje sledece godine. Nalazio sam koren posle tretiranja ovim preparatom sasusen oko 25 cm duzine ali ostaje jos jedan deo koi nice sledece godine znaci ponoviti.
 
Jedno pitanje: Da li Talstar koju prskam protiv grinje treba mešati sa nečim u kombinaciji ili samo Talstar? I jel može Talstar sa nekom prihranom da se meša? Ovo su ustvari dva pitanja :osmeh:
 
Sta je ovo ljudi, na Povlenu nocas sneg obeleo?

---------- Poruka napisana u 07:34 ---------- Prethodna poruka je at 07:14 ----------

Gotovo, malina obrana sneg sve polomio.
 
U BOsni na nekim mjestima napadalo 27cm snjega.Kod mene samo kisa i hladno, tem oko 3 stepena.
Bit ce veselo.
 
Jedno pitanje: Da li Talstar koju prskam protiv grinje treba mešati sa nečim u kombinaciji ili samo Talstar? I jel može Talstar sa nekom prihranom da se meša? Ovo su ustvari dva pitanja :osmeh:
Naravno da ga mozes mesati,on je insekticid,ali obicno se koristi pred otvaranjem cvetova i ide u kombinaciji sa preparatima na bazi bakra (F - Bakarni oksihlorid, Bakrocid, Bakarni kreč, Kupragrin, Blauvit) ili quadrisom.A sto se prihrane tice, ja u toj fazi ne pocinjem sa prihranom osim vestackog djubriva.
 
Nijedan strucnjak i nijedna knjiga nemoze opisati ono sto sam proizvodjac izmisli,odnosno ono sto ga muka natera.Bravo Ljuljke,odlicno je.
 
Nazad
Vrh