Radovi u malinjaku

@prnjavor3

Ako su pupoljci na sadnicama krenuli sve je u redu, krenuće i izdanci. Odgrni malo zemlje sa sadnice i zagrebi koren noktom ili nekim oštrim predmetom , ako je ispod "belo", sve je u redu. U slučaju da je boja tamna, slobodno to počupaj- videćeš da je mrtvo.


Grinja

 
Vlade65 ..... kao sto je prikazao Meeker lepo se vidi napad grinje , znaci pocinje sa sitnim zutim kruzicima najcesce na mladim listovima a kasnije zahvata celu stabljiku ako se navreme nedeluje.Kod mene je pre 5 godina bilo zahvaceno oko 90% lista kao na gore navedenoj slici i ocistio sam je samo pomocu Talstara.
 
tU5oLKlC824v8k46
Danas...
 
kod pola ce da bude malinica, nas kraj katastrofa neznam kako je u ostalim delovima cuo sam da je u kopanickom kraju losa situacija sad neznam dal je istina,
pole ajde to kod tebe super izgleda , kako je kod drugih malinara u okolini
 
U mom selu mozda za 2 ha ima maline priblizno mojoj ostalo jad i tuga sutra slike. Opsta konstatacija da u celoj macvi ima jedva oko 20-ak ha solidih malinjaka ostalo je no cooment
 
ajmo dalje culi smo od pola kakva je situacija kod njega ima nas daj da napravimo mi projekciju roda u odnosu na proslu godinu da znamo na cemu smo jer najskuplja stvar trenutno u ovom savremenom svetu je informcija a to mozemo mi proizvodjaci da imamo tako sto ce mo obici svoj kraj uporediti sa proslom , pretproslom godinom i dati svoje licno misljenje, a
 
Povezana malina , baceno djubre i pola okopano. U mom kraju sigurno 30-40% manji rod. Sneg mnogo polomio.
 
Osecinac...gde si sta se radi....?

A to o ostecenju malinjaka sad pricati ......? ..... ima jos mnogo toga sto nas moze iznenaditi , rutava buba,ozegotine,beli oblak,kise u vreme branja iiiiiii LOSA CENA.
 
Poslednja izmena:
po ovome iznesenom do sada rod ce sigurno biti manji i to u iznenadjujucem procentu,a ima jos do berbe dosta sto znaci da ove godine cena od 60 dinara ne pije vodu, a i ona cena od 1,20 eura nije nesto za trenutno stanje, daj neko izvestaje iz arilja, pozege, da vidimo kakva je tamo situacija mada imam neke skrte podatke da je i tamo situacija zabrinjavajuca
 
Evo par slikica trenutnog stanja u malinjaku.Lastari se zakidaju, pola je uradeno, slike su star par dana:

 
Pozdrav svima. Kao sto vec napisah u svom predstavljanju, ja sam Vesa iz Pozege, prilicno neiskusan u uzgajanju malina. Imam malinjak na maloj povrsini, tacnije 17 ari, zasadjen u jesen 2010.g. tako da mi je ovo prva rodna godina. Radio sam analizu zemljista i rezultati su sledeci: humus 4,19%, N 0,29; P2O5 3,4 i K2O 9,4; PH 5,15. Do sada sam koristio stanadardna djubriva KAN i 3x15, ali nisam bas zadovoljan. U aprilu sam djubrio malinu sa 3x15, okopao, pokosio travu, vezao, zakinuo lastare, prskao protiv insekata, prihranio... Zanima me kada je sledece prskanje, protiv plamenjace, koje preparate da koristim, kada se i koliko puta jos zakidaju lastari, koliko sme da se okopava a da se ne uniste lastari, koa i koje djubrivo da koristim. Nesto sam gledao za NPK 8:16:24 i KAN... Svaki savet je dobrodosao...
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh