Radovi u malinjaku

I kod mene u Prijepolju sneg......taman se istopio stari sneg, juče počeh sa vezanjem izdanaka, kad ne lezi vraže.....jutros opet obelelo..gledam ovu dugorocnu prognozu vremena za april.....mnogo bre kise.....sta je ovo..kao prosle godine...
 
Sve odradjeno na vreme,vezano,ocisceno,poprskano,podjubreno,isfrezerirano
http://www.dodaj.rs/?1O/12p/4bYkuvy9/25032012511.jpg
2503
 
Poslednja izmena od urednika:
od ove godine je i Galenika Fitofarmacija izbacila svoj proizvod '' Promesa'' koja ima identican sastav kao i Qvadris, a i takodje ide ista koncentracija i pretpostavljma da je dosta jeftiniji jer se ne placa porez na uvoz preparata. kod mene malina kilava strasno. ponegde izlistala, ponegde tek krece da lista,a bas dosta lastara kod kojih su zdravi pupoljci, svezi i zeleni, ali koji i ne pomisljaju da krenu. pretpostavljam da od njih i nema nista. bem ti i malinu...
 
sve je katastrofalno ove godine.... bez rjeci sam. zelim vam svima vise srece nego sam je ja imao
@ joseva uzmi skare koje imaju jednostranu ostricu i zasjeci vrlo lagano iznad pupa koji je zeleni a ne krece to bi trebalo sve sokove usmjerit u taj pup heben posao pa ono kolko te to volja radit, ja prosle godine probao to radit na vrlo debelim stabiljkama maline i pokazalo se dobrim. sreca nije bilo puno tih debelih....
 
:ppozdrav:pole

Puno krivih i grbavih lastara. Kod mene slično + granati, polomljeni od snega ... svega i svačega ....
 
tomazu kakva je tebe muka zadesila zasto je katastrofa kod tebe
maline su krenule samo do visine jedan metar ostalo je suho(vecina tako),pola polomljeno razgranato ponegdje niceg.. sve zalit benzinom i nek izgori. lud sam,biće katastrofalna godina,nadam se da da će cjena bit realna jer malina će bit rjetka pojava u HR
 
kod mene je u solidnom stanju, ali u mom selu isto propast,posusilo se od suse a sto se nije posusilo to je izmrzlo, a sto nije izmrzlo sneg polomio ,a sto je malo ostalo to ce bube da pojedu,
 
pozdrav svima vidi se da se radi , nesto je manje postova . uskoro stizu i slike samo da usavrsim ovu tehniku , nego ne mogu od dece doci na red do kompa . imam i jedno pitanje pre neki dan sam naisao na rutavu bubu na jednoj vocki , dali je malina u opasnosti . za rutavu bubu sam saznao citajuci postove iz drugih tema
 
Nazad
Vrh