Radovi u malinjaku

acobolec kreni sa citanjem teme od prve strane u bices uspesan malinar, imas dosta pametni stvari ovde na forumu , sto se tice komposta unazad 3, 4 posta imas sliku pa vidi kako treba da se radi a sto se tice sadnica na vreme si postavio pitanje i nadam se da ces ih naci,
 
Covek je pitao koje dubrivo ja sam mu rekao,a to koliki sam ja strucnjak govori moj malinjak u kome sam sa 10 ari nabrao 2760kg a pri tom kvalitet zemljista je ocajan,ali to nemoram tebi da prcam posto ti vec znas gde mi je malina a znam i ja gde je tvoja,kakav je kvalitet zemljista gde je tvoja malina a isto tako vrlo dobro znam koliko ubiras malina po aru.E to je za mene merilo moje strucnosti a ne ti.
Jos nesto da te pitam ka si me vec naceo.Taj tvoj nick Vilamet 2012 cemu sluzi,jel to neka nova sorta maline ili kopiranje Acovo.Cudno mi je to posto si simpatizer Unije,Terzica i njegove nove stranke a trazis pristupnicu druge stranke i ides na sastanke VILAMETA na koje kukas pa me interesuje kako sve to postizes
Ja konkretno izlazim taj prinos na mlogo vecoj povrsini. Ime Vilamet 2012 sam vec rekao da sam sasvim slucajno izabrao a sad se kajem i licno bi ga promenio kad bi znao kako. A prisustvovao sam i sastanku Vilameta ne da bih bojkotovao nego da bi podrzao svaki vid borbe za bolju cenu maline ali tamo nisam video nista konkretno.
 
Kako vezete malinu?Da li kanap namotate na klupko ili ima neki drugi nacin?
Cini mi se da je neko jednom postavio neke slike nekog ''uredaja'' za motanje konopca i lakse vezanje u malinjaku.
 
Vezivanje u toku.....


---------- Poruka napisana u 19:57 ---------- Prethodna poruka je at 19:56 ----------

 
Poslednja izmena od urednika:
Kad planirate da orežete malinu? Dali nije rano da se to uradi sad za vikend? Pozdrav svim malinarima.
 
Dali neko od vas sto orezujete ovih dana i vezujete imate malo lastara za rasadjivanje bar 500 komada ja sam za svaki dogovor unapred hvala greota da stoji praznina pozdrav
 
:ppozdrav:Svaka čast! Ima baš vrednih što izuzetno cenim i poštujem.

Sutra počinjem sa raščišćavanjem krša u malinama.
 
Kod mene jos pola metra snega, a ovi sto su nize od mene i gde je okopnilo kazu da je sneg pola polomio, katastrofa, cak ima malinjaka gde ljudi nece uopste ove godine imati sta da vezu. Uzas!!
 
Kod nas ova dva dana vreme izmisljeno pogotovo danas od sutra krecem u freziranje. Polako krece i trava pa da je preduhitrim , malo kroz malinjak malo na drugom delu placa
 
Poceo sam sa vezivanjem...kada to zavrsim planiram da bacim djubrivo 15icu...Zanima me sta je potrebno od prskanja sada?ako mozete da mi preporucite proverene preparate sa kojima ste imali iskustva?Inace malinjak je zasadjen proslog proleca...tako da ja nemam iskustva...
 
zamolio me komsija da mu poprskam sutra malinu plavim uljem.On je novi proizvodjac i nema pojma kad se sta radi,slusa ko mu sta kaze,neko kaze da ne sme da koristi sad ,neko kaze da sme,ali da smanji dozu,a neki da prska slobodno sa 2 %.Moze li neko da pomogne ko zna kako da uradimo.Malina je poterala pupoljak.
 
Plavo ulje da isprskas...
Plavo ulje je za malinu dosta bolje od crvenog zbog vece koncentracije nekog elementa, zaboravio sam sad kojeg tacno...

Meni je jos sneg u malinjaku, neznam kad cu poceti sa sredjivanjem... Uglavnom na jednom panju koji se vidi su polomljenih svih 8 lastara. Nijedna se ne vidi od snega, sluti na katastrofu, ne znam dal cu uopste imati sta da vezem ove godine... Takodje cu da bacam djubrivo 15-15-15...

@xsale

Sipas flasu plavog ulja na 100l vode...
 
cuj jos snjeg?
Kod mene veci nikli novi lastari, malina pocela da otvara pupove.Nisam jos sve stigao povezati, nadam se za dan, dva najvise.PRebrzo mi je krenilaa malina se razvija.Ja imam brigu da ne bude mraza pa da ne smrzne.
 
Nazad
Vrh