Radovi u malinjaku

Ako bi zalivao tu bi tek nahebo finansijski.
Ovako preko lista deluje ali dosta slabije. Za trulez korena ima nešto bolje i efikasnije. Ali najbolje brazde na red i bankovi.

Poslato sa HUAWEI GRA-L09 uz pomoć Tapatoka
 
Reci ti nama koja je to doza isla folijarno, nije valjda ona 65 gr u 10 l vode.

Послато са Mi A2 Lite уз помоћ Тапатока
 
A ridomil dosta pomaze kad je gradovitno vreme, rece ova gospodja
448da3f95828fa55b76e8f93a9abeda4.jpg


Послато са Mi A2 Lite уз помоћ Тапатока
 
Ako bi zalivao tu bi tek nahebo finansijski.
Ovako preko lista deluje ali dosta slabije. Za trulez korena ima nešto bolje i efikasnije. Ali najbolje brazde na red i bankovi.

Poslato sa HUAWEI GRA-L09 uz pomoć Tapatoka
Ima plavi kamen, sad i zupa krenula opet da pravi, gram dva po biljci pre berbe.

Послато са Mi A2 Lite уз помоћ Тапатока
 
Neko je Alijansu očigledno uvrstio u program zaštite i to:
"Nepospredno pred cvetanje - početak cvetanja"

Ali sa oznakom ** tj namenom "Potapanje korena sadnica pre sadnje u rastvor 65 g preparata/10 l vode, ili zalivanjem 1 litra navedenog rastvora na 1 dužni metar zasada tretiranje pre ostvarivanja zaraze ili najkasnije u vreme pojave prvih simptoma".

Verovatno zbog ne(tumačenja) dolazi do problema.
 
Sada od prihrane koristim koprivu i mortonik 20:20:20 otprilike na 5-6-7 dana kako vreme dozvoli

Poslato sa ALE-L21 uz pomoć Tapatoka
 
Kako razblazijes koprivu? I ja sam ubacio jedno bure da se krcka?
Ako hoces da je koristis kao insekticid stavis dvadesetak kg u bure od 100 litara i sipas vodu da ogrezne.Odstoji 24h i procedis recimo kroz zensku najlon carau i prskas.
Ako hoces da koristis kao prihranu i fungicid, stavis iste kolicine, ali da odstoji 15 do 21 dan, u odredjenom trenutku pocece da previre, i ima dosta neprijatan miris.Tako dobijenu kolicinu razblazujes jedan litar na 5 litara vode.
 
Ja imam bure od 120L i stavim 3 mrezasta dzaka puna koprive taman toliko otprilike stane i napunim ga vode, tako mi stoji dok ne prestane da peni kada se zavrsi vrenje i onda na 10 litara vode sipam 2 litre koprive i daje rezultate

Poslato sa ALE-L21 uz pomoć Tapatoka
 
Poslednja izmena:
Evo vidi se kakve je boje list, mada uvek uz koprivu sam isao mortonik 20:20:20 ili neke aminokiseline ali ipak mislim da je najveci udeo koprive
81e7c37d8cbb6a5179c01568d7b80ed0.jpg
ace0bcef8dea5f2157ff38be30fd87f2.jpg


Poslato sa ALE-L21 uz pomoć Tapatoka
 
Ima li kakvog efekta kao insekticid? Ja bih koristio kao prihranu, nisam koristio nikad pa rekoh da probam, bar nista ne kosta! Inace radim organsku pa ne mogu nista vestacko preko lista... Prosle sezone sam isao slavol i trainer, al na otkupne cene skupa varijanta...
 
A sada to ne mogu da ti kazem, jer ja radim konvencijalnu, tako da sam uz nju koristio redovno i insekticide ali kao prihrana vidno pomaze, list je modriji i izgleda zdravije

Poslato sa ALE-L21 uz pomoć Tapatoka
 
Nazad
Vrh