Radovi u malinjaku

lastar

Novajlija
Učlanjen(a)
28 Jun 2010
Poruka
1
Sta je bolje u malinjaku kositi ili frezovati izmedju vrsta, i jel neko pokušao da zaštiti malinjak od prevelike kiše stavljanjem folije širine 1.2 m po stubovima duž redova.

malina.jpg
 
Evo ovako, posto vec od subote javljaju meteorolozi dnevne temperature iznad 10 stepeni sa tendencijom stabilizacije na tom nivou, verujem da ce mnogi od vas kao i ja krenuti sa radovima u malinjaku. Ja konkretno u subotu spremam kolje za novi malinjak prosle godine posadjen.. Voleo bih da u ovoj temi iznosimo sta smo radili danas u malinjaku ( mogao je i tako biti naslov teme) ali svejedno... Mislim da je dobro da razmenjujemo iskustva kad ko baca i koje djubrivo, kad ko orezuje, vezuje, prska (kojim preparatom), kida lastare.... Neka nam bog da lepo vreme a za rad ne sumljam ni u sebe ni u vas... Molio bih vas da za pocetak ozivimo ovu temu, posebno Meekera, cunamija, Dula majstora,,,
 
Odg: RADOVI U MALINJAKU 2011... FEBRUAR- JUN

Zorane pa valjda i posle juna radiš nešto u malinama :haha: :haha: :haha:

Ako vremenska prognoza bude tačna kreće vezivanje.
:ppozdrav:
 
Odg: RADOVI U MALINJAKU 2011... FEBRUAR- JUN

Posle juna cemo napraviti temu berba 2011 malina, a posle berbe temu: Uzeli smo ::novac:: i sta sad... :haha:
Post je spojen: [time]1296725243[/time]
_________________________________________________
Salu na stranu, voleo bih da ova tema bude jedna vrsta dnevnika sa pomogucstvu pokojom slicicom iz malinjaka kako teku radovi....
 
Odg: RADOVI U MALINJAKU 2011... FEBRUAR- JUN

Interesuje me da li je neko koristio đubrivo ENTEC, plavi ili zeleni, i kakva su zapažanja?
Da li ste koristili u vreme cvetanja BM 86 E i štamislite o tom preparatu?
 
Odg: RADOVI U MALINJAKU 2011... FEBRUAR- JUN

niti sam ja koristio niti ko u mojoj blizini...
 
Odg: RADOVI U MALINJAKU 2011... FEBRUAR- JUN

Ako bude lepo vreme onda ću da bacim veštačko đubrivo, a u planu mi je da izvucem i stajsko... Da li neko od vas baca kreč po malinama? :sta:
 
Odg: RADOVI U MALINJAKU 2011... FEBRUAR- JUN

Ja necu bacati vestak sigurno do 20-25 februara i to 8-16-24.. Za stajnjak se dvoumim jer ne mogu da ga razvucem sad po ovom krsu, a kad sve sredim krajem marta plasim se da ne bude kasno...Ne znam mozda stajnjak posle kopanja...
 
Odg: RADOVI U MALINJAKU 2011... FEBRUAR- JUN

@ Majstor Gera
Nisam koristio đubriva COMPO ENTEC. Mnogo skupo bre.Kvalitet je verovatno odličan posebno je dobro njihovo sporo razlaganje. A ni stimulator oplodnje GOEMAR BM86 . Možda ove sezone.

Dukanac
Koristio sam mleveni krečnjak, zemljište kiselo, nisam kreč.
:ppozdrav: :ppozdrav:
 
Odg: RADOVI U MALINJAKU 2011... FEBRUAR- JUN

krec koristim jer mi je zemljiste kiselo,a stimulator oplodnje su komsijine pcele ima ihi kolko oces zadzba odrade lepo meni lepo njima
 
Odg: RADOVI U MALINJAKU 2011... FEBRUAR- JUN

Kolege malinari, nov sam u ovom poslu a iz vaših postova vidim da se veštačko đubrivo baca narednih dana. Imam oko 26 ari pod malinom, pa ako možete da mi odgovorite koja količina je potrebna, (na pr. 16-ice,znam da ima boljih đubriva ali... ), na 10 ari i da li se sva količina baca odjednom ili iz 2-3 puta?

Pozdrav
 
Odg: RADOVI U MALINJAKU 2011... FEBRUAR- JUN

Ja recimo bi na 26 ari bacio 150 kg petnestice ( valjda si na nju mislio), ili jabukan ( 8-16-24).
Post je spojen: [time]1296857126[/time]
_________________________________________________
Ja bacam odjednom, posle bacim KAN i prskam...
 
Odg: RADOVI U MALINJAKU 2011... FEBRUAR- JUN

Pa rekao bih da je 150-200kg NPK 16:16:16 dovoljno za 26ari. Možda treba sačekati kraj februara zbog ispiranja azota. A kasnije u dva tri navrata prihraniti KAN-om.

Još bolje je NPK 8:16:24 u istoj količini, može odmah, a kasnije KAN.

Zorane šefe :D
 
Odg: RADOVI U MALINJAKU 2011... FEBRUAR- JUN

Ja u martu bacim 50kg 16:16:16 na 18 ari, nakon toga to ponovim jos 2 puta na 20 dana. Pred branje bacim jos jedan dzak KAN-a, i to je otprilike to. Inace, svake 2-3 godine izvlacim i stajnjak. Mislim da je rano bacanje djubriva isto sto i bacanje novca.
 
Odg: RADOVI U MALINJAKU 2011... FEBRUAR- JUN

Inace ovime nagrubo izvucem siblje van iz redova mogu rec da ide odlicno ostje tu i tamo koja grana.
8x789k.jpg

nakon sto pokupim siblje pustam te spice u zemlju da malo prorahlim zemlju ako me razumijete.
dg487c.jpg
 
Odg: RADOVI U MALINJAKU 2011... FEBRUAR- JUN

Dobra sprava i lepo odradi posao ::svaka cast::
 
Odg: RADOVI U MALINJAKU 2011... FEBRUAR- JUN

a to je vise muku mučim,al meni odlicno sluzi, preporod s obzirom da su redovi 250m i da to treba nosit ili vozit vani pa mi je to trajalo i 7 dana posto sam zaposlen.
 
Nazad
Vrh