Limagrain suncokret Najbolji hibridi za vašu najbolju njivu - KWS
Strana 437 od 437 PrvaPrva ... 337387427435436437
Rezultati 8,721 do 8,735 od 8735

Tema: Radovi u malinjaku

Član
    Datum pristupanja
    Jan 2017
    Poruka
    1,689
    Zahvalio se
    598
    Zahvaljeno 475 puta na 324 poruka
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Ja sam isto brao dan za danom kako treba, ali nije vredelo... A pošto moja ide u svežem stanju nisam imao obraza da prodam bilo kome takve, tako da sam ja moje u prvom krugu sve bio posekao i uništio (o čemu sam i pisao letos), a u drugom krugu sam prskao preparatom "Exirel", pa onda opet sve posekao što je bilo i spalio... Zbog tog sranja od štetočine sam i rešio da smanjim zasad jer verujem da će se opet pojaviti pa ne želim da kidam živce sebi i trošim toliko vreme i pare... Msm, nije mi toliko ni do para koliko do vremena... Radije ću da dam pare za gorivo i mamce i odo' da trošim vreme na pecanje

Član
    Datum pristupanja
    Jan 2017
    Poruka
    336
    Zahvalio se
    309
    Zahvaljeno 142 puta na 84 poruka
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    [QUOTE=Proximus;1425164]Ja sam isto brao dan za danom kako treba, ali nije vredelo... A pošto moja ide u svežem stanju nisam imao obraza da prodam bilo kome takve, tako da sam ja moje u prvom krugu sve bio posekao i uništio (o čemu sam i pisao letos), a u drugom krugu sam prskao preparatom "Exirel", pa onda opet sve posekao što je bilo i spalio... Zbog tog sranja od štetočine sam i rešio da smanjim zasad jer verujem da će se opet pojaviti pa ne želim da kidam živce sebi i trošim toliko vreme i pare... Msm, nije mi toliko ni do para koliko do vremena... Radije ću da dam pare za gorivo i mamce i odo' da trošim vreme na pecanje [/QUOTE
    Znaci lose nam se pise u svakom pogledu... Nove zivuljke, novi izazovi... Klimatske promene, evo danas, grad i grmljavina ...sve ide naopako...pecanje i ja volim, pa mozda i zabacimo zajedno :-)
    Bolje da nas unuci mrtve pamte, nego da nas sinovi zive zaborave. Knez Lazar

Član
    Datum pristupanja
    Jan 2017
    Poruka
    1,689
    Zahvalio se
    598
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    @amper91: Svakako drug ;) Imam kuću na Dunavu i čamac pa kad ti se ukaže prilika ti svrati ;)

A pazi, od elementarnih nepogoda nekako i možeš da se spasiš... Za grad postaviš mreže, protiv suše postaviš sistem KPK, itd... Ali od ove štetočine nije prosto bilo načina da se zaštitiš, tj. zaštitimo i to mi nekako najteže pada :/ Zadužio sam se da iskopam bunar da me ne bi iznenadila suša k'o prošle godine (mada sam zalivao svakako i bez bunara)...

Kazao mi je jedan momak sa Novosadskog instituta za zaštitu bilja da bi valjalo da posadim bosiljak ili ruzmarin (ili oba) na svakih 5m u redu kako bi donekle sprečili najezdu Azijske mušice koju odbijaju mirisi te dve biljke (navodno), ali ono što treba da se postavi već u maju jesu klopke za mušice (vino-sirće-deterdžent) i da se nadamo da će nam zasadi biti bez tih napasti... :/

Član
    Datum pristupanja
    Jan 2017
    Poruka
    336
    Zahvalio se
    309
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Citiraj Citiram: Proximus Pogledaj Poruke
    @amper91: Svakako drug ;) Imam kuću na Dunavu i čamac pa kad ti se ukaže prilika ti svrati ;)

A pazi, od elementarnih nepogoda nekako i možeš da se spasiš... Za grad postaviš mreže, protiv suše postaviš sistem KPK, itd... Ali od ove štetočine nije prosto bilo načina da se zaštitiš, tj. zaštitimo i to mi nekako najteže pada :/ Zadužio sam se da iskopam bunar da me ne bi iznenadila suša k'o prošle godine (mada sam zalivao svakako i bez bunara)...

Kazao mi je jedan momak sa Novosadskog instituta za zaštitu bilja da bi valjalo da posadim bosiljak ili ruzmarin (ili oba) na svakih 5m u redu kako bi donekle sprečili najezdu Azijske mušice koju odbijaju mirisi te dve biljke (navodno), ali ono što treba da se postavi već u maju jesu klopke za mušice (vino-sirće-deterdžent) i da se nadamo da će nam zasadi biti bez tih napasti... :/
    Cesto sam u Bg pa ako se ukaze prilika cujemo se....
    Moramo se boriti, mislin da bi i instituti trebali malo paznje posvetiti tom problemu, videcemo sta ce se izdesavati...

Član
    Datum pristupanja
    Jan 2016
    Poruka
    155
    Zahvalio se
    74
    Zahvaljeno 89 puta na 43 poruka
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    E moj brate po muci, koliko je napasti na malinu ta musica je jos i mala maca... Od svih nepogoda sto si nabrojao pa i od musice nesto ostane, ali ima napasti od koje nema zastite al bas nikakve...
    Tako da sva borba izgleda uzaludna i izgubljena unapred!

6. Sledeći 2 korisnici su se zahvalili Hunter99 na ovoj poruci:

amper91 (15-01-19), neba933 (16-01-19)

Član
    Datum pristupanja
    Jan 2017
    Poruka
    1,689
    Zahvalio se
    598
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    @Hunter99: Kao na primer?

@amper91: No frks, samo se javi

Član neba933 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2009
    Poruka
    296
    Zahvalio se
    212
    Zahvaljeno 90 puta na 61 poruka
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    @Hunter99: Kao na primer?
    Hmmm, Čvorovića ima svuda, ti napasnici se ne pominju javno.......
    idemo dalje.....

9. Sledeći 2 korisnici su se zahvalili neba933 na ovoj poruci:

Hunter99 (16-01-19), Srb1n (17-01-19)

Član
    Datum pristupanja
    Jan 2017
    Poruka
    336
    Zahvalio se
    309
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Citiraj Citiram: neba933 Pogledaj Poruke
    Hmmm, Čvorovića ima svuda, ti napasnici se ne pominju javno.......
    Javna je tajna ko posle prirode "vedri i oblaci nad poljoprivrednim proizvodima"

11. Sledeći 3 korisnici su se zahvalili amper91 na ovoj poruci:

Hunter99 (16-01-19), neba933 (17-01-19), Srb1n (17-01-19)

Član
    Datum pristupanja
    Jan 2016
    Poruka
    155
    Zahvalio se
    74
    Zahvaljeno 89 puta na 43 poruka
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    [QUOTE=Proximus;1425652]@Hunter99: Kao na primer?

Ma jasno je tebi... valjda

Član
    Datum pristupanja
    Jan 2017
    Poruka
    1,689
    Zahvalio se
    598
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Aaaaa... Tooo...

Pa to da, na žalost :/

Član ljubo-exyu avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2016
    Poruka
    52
    Zahvalio se
    12
    Zahvaljeno 61 puta na 28 poruka
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ... Ali od ove štetočine nije prosto bilo načina da se zaštitiš, tj. zaštitimo i to mi nekako najteže pada :/ Zadužio sam se da iskopam bunar da me ne bi iznenadila suša k'o prošle godine (mada sam zalivao svakako i bez bunara)... Kazao mi je jedan momak sa Novosadskog instituta za zaštitu bilja da bi valjalo da posadim bosiljak ili ruzmarin (ili oba) na svakih 5m u redu kako bi donekle sprečili najezdu Azijske mušice koju odbijaju mirisi te dve biljke (navodno), ali ono što treba da se postavi već u maju jesu klopke za mušice (vino-sirće-deterdžent) i da se nadamo da će nam zasadi biti bez tih napasti... :/
    Proleće će brzo. Ja sam muku mučio sa ovim insektima. Ako neko ima koristan savet, hajde na vreme da ga podeli, da dočekamo spremni koliko toliko... u plodu kasnije nema prskanja.

Član
    Datum pristupanja
    Jan 2017
    Poruka
    1,689
    Zahvalio se
    598
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Kao što napisah gore meni je drugar sa Novosadskog instituta za zaštitu bilja rekao da posadim bosiljak ili ruzmarin na svakih 5 metara u redu i na vreme da postavim one klopke sa vinom i sirćetom i to je to...

Nadam se da ih je ova zima ubila što više :/
    Poslednji uredio Proximus; 11-02-19 u 15:26.

Član
    Datum pristupanja
    Dec 2013
    Poruka
    254
    Zahvalio se
    25
    Zahvaljeno 63 puta na 49 poruka
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Nista njemu zima ne moze jer prezimljava u stadijumu lutke u zemlji

Član Srb1n avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2017
    Poruka
    624
    Zahvalio se
    443
    Zahvaljeno 1,277 puta na 398 poruka
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Citiraj Citiram: ljubo-exyu Pogledaj Poruke
    Proleće će brzo. Ja sam muku mučio sa ovim insektima. Ako neko ima koristan savet, hajde na vreme da ga podeli, da dočekamo spremni koliko toliko... u plodu kasnije nema prskanja.
    Ovo na slici je Cikada-americki cvrcak i on ne pravi totalnu stetu na malinjaku kao Suzuki musica sa kojom je @Proximus imao problema.
    Cikada "napada" stablo maline, odnosno rilicom napravi mali rez i u njeda polozi jaja dok Suzuki polaze jaja u plod koji postaje neupotrebljiv.
    Mesto gde je Cikada polozila jaja je nemoguce videti na stablu(osim ako je ne zateknes na delu ili imas vid nekog superheroja ) ali ono sto se desi kad se jaja izlegu i larve krenu kroz stablo ka korenu je da se stablo prelomi na mestu gde su se jaja izlegla i takve maline rezi do zemlje i spali.
    Znaci unisti larve pre nego dodju do korena i zemlje.
    Mozes da probas i sa nekim zemljisnim insekticidom tipa Radar koji bacis i plitko zafreziras mada nisam siguran koliko ce biti efikasan kod Cikade ali nije skup, ne skodi jer je dozvoljen u organskoj proizvodnji pa ako se odlucis da probas barem nece mnogo da te kosta.
    Kad odseces stablo koje se prelomilo mozes i da dobro natopis zemlju kod korena bakrom za slucaj da su larve vec stigle u zonu korena pa uzmi Nordox koji je takodje dozvoljen u organskoj proizvodnji pa nema opasnosti od prisustva teskih metala kao kod "plavog kamena" tako da je plod potpuno bezbedan za upotrebu.
    This time next year, we'll be Millionaires!

18. Sledeći korisnici su se zahvalili korisniku Srb1n na ovoj poruci:

ljubo-exyu (12-02-19)

Član Majstor Gera avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2011
    Poruka
    550
    Zahvalio se
    414
    Zahvaljeno 529 puta na 218 poruka
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Ovako se u Meksiku bore protiv Azijske mušice.

https://journals.plos.org/plosone/ar...e-0188350-g002

Strana 437 od 437 PrvaPrva ... 337387427435436437