Radovi u malinjaku

JA mojih 1000 m/d istarupao pre 40 dana po iskustvu od prosle god istarupao 200 m/d u oktombru pros.god. ..i nisam imao problema,cini mi se da je bolje napredovala od ostatka sto je tarupana marta ove god.

Ja sam nešto razređivao, da uhvatim još malo roda... i ima nešto roda, ali ću ovih dana pokositi i ja.
Imam dosta potražnje za sadnicama od drugara i komšiluka, pa mi treba savet kada da počnem da ih vadim i razdeljujem .
I da li one stare ,koje sam posekao ili samo mlade koje izbijaju? A da ostane nešto i meni...jebiga, hvalio se da jedem maline cele godine, i onda: ostavi meni-ostavi meni...a ja svima obećavao...
Hvala za savete!!!
 
Sadnice se vade kad opadne list nije kasno ni do aprila...pozeljno je sa sto boljim korenovim sistemom...bez guka ..(ako je polka u pitanju)

Novi mladari kod polke nisu problem bice ih i oko Bozica a i vise kola u narednoj god...
Problem je ceeena sta raditi...ulagati ili ne??????????????/////
 
Jel koristio neko tarup za trimer, kako se to pokazalo? Gledao sam snimke, ne izgleda lose, ne moze kao motika uraditi to je sigurno, al motikaner je skupa opcija
.. Imam tarup za traktor i njime mogu relativno blizu reda da pridjem, ostaje mi mala povrsina da se resi...

- - - - - - - - - -

Sadnice se vade kad opadne list nije kasno ni do aprila...pozeljno je sa sto boljim korenovim sistemom...bez guka ..(ako je polka u pitanju)

Novi mladari kod polke nisu problem bice ih i oko Bozica a i vise kola u narednoj god...
Problem je ceeena sta raditi...ulagati ili ne??????????????/////

Ulaganje svesti na minimum, polako se prebacivati na organsku proizvodnju, jer to postaje trend i mislim da ima buducnosti u tome, manji prinosi ali skuplji proizvod... Ali opet ne treba se samo na vocarstvo oslanjati, ja prvi nisam pristalica svastarenja ali izgleda da tako mora...
 
Odma da kazem ovo je prica amaterska ili bolje reci hobi.
Danas sam u selu u Backoj gledao oko onoga sto mi je prijem malina bio los.
Tjulamen mi se najlosio primio oko 25% samo
miker oko 40% a vilamet se dosta dobro primio oko 70 %.
Sve sam podjubrio dobro zgorelim stajnjakom.
 
Sadnice se vade kad opadne list nije kasno ni do aprila...pozeljno je sa sto boljim korenovim sistemom...bez guka ..(ako je polka u pitanju)

Novi mladari kod polke nisu problem bice ih i oko Bozica a i vise kola u narednoj god...
Problem je ceeena sta raditi...ulagati ili ne??????????????/////

Šta je guk?
 
Daaaaa ...zadebljanja ,gljive na korenovom sistemu,....
Uvek ih se nadje....nalazili smo ih i u sadnicama uvezenim iz ..? Belgije...

To nam je poklon... Mada kod polke i ne pravi veliki problem sad zasad, jer koren joj stalno regenerise i prosiruje... Zasadi su u principu mladi i tek cemo videto koliki ce im biti vek... E sad ja sam kod mene ove god nasao i kupinu sa rakonjom, ta koja je obolela tu vise ni trava ne raste
 
Danas mi u selu u backoj bio covek koji me umirio.
Zalio sam se kako su mi se maline slabo primile I
on mi je rekao da I njemu I mnogim drugim da se
dosta malina posusilo.
Tako da izglada da nije bilo
mnogo gresaka kod mene, mozda malo sadni materijal
I losa godana ....
 
Sta je pozitivno bilo ove godine, nista osim sto se redukovala proizvodnja za narednu godinu na pola, ono sto nije unistila prvo kisa, cena i na kraju susa, zavrsila je volja kod ljudi da se izadje iz ovog posla. Po prvi put ne marim uopste za plavo prskanje i ostale mere.

Послато са CUBOT_NOTE_S уз помоћ Тапатока
 
Ja nisam prskao bakrom , u malinjaku je haos sto od trave sto od izrasli i razgranati malina , stablo je crno bice neka bolestinja al ne marim mnogo do proljeca nista ne radim pa sta bog da . Slucajno sam u jednom stablu maline nasao zutog crva koji je izbusio skroz stablo pa et cisto me zanima ako ko zna sta bi moglo biti i sto je stabljika crnkasta
 
Jel potpisivao neko ugovor za sledecu sezonu - 2019. god? Cuo sam da neki potpisuju kao 85 din za kg? Zna neko nesto?
 
Koliko ja znam, bar kod mene u hladnjaci, ugovori se potpisuju mesec dana pre pocetka berbe vilameta

Sent from my SM-A520F using Tapatalk
 
Pa koja je to budala da potpise taj ugovor,jel se mi to polako pretvaramo u neko moderno robovlasnicko drustvo,potpises ugovor da radis za dzabe,boze sacuvaj!
 
Citam juce clanak povodom ovog izivljavanja albanaca sa taksom na nase proizvode, i nabrajaju sta najvise uvozimo sa kosova, pa kaze: cevi, elektricna energija pa zaledjene maline i kupine. Nase "patriote" seme im **greška izdajnicko!!!
 
Nazad
Vrh