Radovi u malinjaku

Savet.
Bacio sam Kan na Wilamet pre 15 dana dali bih trebao da bacim ponovo Kan za neki dan ili nema potrebe.Inace sad za vikend sam isprskao sa Quadris i pehar ubacio prehranu calcijum organo i od fitoferta cristal bery preko kap po kap.

Zavisi koliko si bacio.Ako je se otopio,trebao bi mesec dana da intezivno deluje.Tako da bi za 10 ili 15 dana mogao baciti jos malo.

- - - - - - - - - -

Bacio jedan deo pre 10 dana, ovih dana cu drugu polovinu. Ima li nešto preko lista, ne mogu da se uzdam u ovo, nema kiše ni za lek.

Ne vredi ako se djubrivo nije otopilo.Sem toga deo azota se gubi vetrenjem (isparavanjem) ako lezi na njivi neotopljeno,

Yara ferticare(KristaFlex) 20-20-20 je dobra za prihranu preko lista.Licno je cesto koristim.Rec je o pakovanju od 2kg u praskastom stanju.1 kg ide na oko 150 l vode.Nije puno skupo,ako uspes da nadjes u prodaji.
 
Poslednja izmena:
Ok potražiću to već sutra, hvala!
A reci mi Fertileader Vital da li može da se odradi sada negde, videh da ima dosta mikroelemenata, a makroelementi su u nekom umerenom balansu.
 
Ok potražiću to već sutra, hvala!
A reci mi Fertileader Vital da li može da se odradi sada negde, videh da ima dosta mikroelemenata, a makroelementi su u nekom umerenom balansu.


Dobar je,ali i skup...previse.Ne treba ocekivati cudo od prihrane preko lista.To su samo fina podesavanja.Djubrenje preko korena je daleko vaznije.Za mikroelemente stajnjak je glavni.
 
Ljudi treba mala pomoć.
Može li neko da mi kaže šta da preprskam da mi list povrati boju malo (bled je i male veličine) i šta je dobro za povećanje dužine rodnih grana, malo su kraće pve godine?
Neka aminokiselina, preparat, nešto. Odradio sam Trainer pre 7 dana.
Neko mi je spomenuo da je dobro da preprskam sa Ureom, u koncentraciji 1kg na 100 litara vode, e sad ja se malo plašim, pošto mi je inače zemljište malo kiselije, pa ne znam da li prskanje sa Ureom može da izazove dodatni problem sa kiselošću?
Unapred hvala na odgovoru!
Sad si malo zakasnio sa tim operacija a, što se tiče lista, ako je bled i žut možda fali neki mikroelement. Rodne grane sad ne možeš izforsirati, biljka je vec počela da gura plod i lastare tako da se više ona ne razvija do te mere.
A mozda si imao bolesti od prošle godine, pa sad se iskazuje na rodnicama.
Sad samo guraj vodotopiva djubriva ako imaš sistem ili zalivas ručno. Kan i bilo koje drugo granulirano djubrivo teško i kasno stiže do korena.
Nemoj bacati pare na folijrna djubriva jer je učinak minimalan.
Eventualno možeš neke aminokiseline i to je to.
 
@AcA Opel
Kako ti se pokazao Slavol vvl?
Ja sam njega trazio na Ubu,Koceljevi i Valjevu i nisam nasao imaju samo obican Slavol, tako da sam njega uzeo i pred sam mrak sam poprskao malinu tako da narednih dana ocekujem rezultate.
 
Ja sam prskao i ove i prošle sezone običnim i bio je odličan. Onaj VVL sam našao tek na kraju prošle sezone kad mi nije trebao tako da ga nisam koristio... Onu bočicu malog izvrneš u 10L vode i udri ;)
 
Uvek bi trebalo napraviti test sa par redova ili delom reda ako se ima manje maline. Ne isprskati taj deo i pratiti da li ima razlike i ako da, kolika je i u čemu.
Bez te provere je sve relativno jer znamo kakve su nam maline, ali ne znamo kakve bi bile, bolje ili iste .?
Neka od ovih folijarnih đubriva pomognu u jednoj ograničenoj meri, ali samo ako se koriste u predviđenom periodu, pre ili kasnije mogu biti propala investicija.
Za pojedine preparate sam ubeđen da su gotovo pa "šećerna vodica", a čija prodaja najbolje ide u lošim klimatskim godinama, kada se ljudi nažalost hvataju za sve i svašta, ne bi li "izvukli" malinu.
Neki dan sam imao priliku da pogledam fertileader vital, koji se ovde spominjao. Sadržaj je apsolutno sličan rastvoru koji se dobija fermentacijom koprive. U tom slučaju proizvod se ne može smatrati prevarom, ali bi se trebalo zapitati da li nam je potreban tako skup, odnosno zašto mi nešto slično ne napravimo mnogo jeftinije, da ne kažem besplatno .?
... :ppozdrav: ...
 
Poslednja izmena:
Slažem se sa Đađom :ppozdrav: Ja sam kod sebe radio upravo tako. Doduše, poučen iskustvom sa drugih strana, uvek ostavim jedan deo bez tretiranja kako bi se uverio u neku eventualnu razliku.
 
@AcA Opel
Kako ti se pokazao Slavol vvl?
Ja sam njega trazio na Ubu,Koceljevi i Valjevu i nisam nasao imaju samo obican Slavol, tako da sam njega uzeo i pred sam mrak sam poprskao malinu tako da narednih dana ocekujem rezultate.

Ja neki ogled nisam radio da bi mogo da tvrdim da je se slavol vvl dobro pokazao i da je malina tretirana s njim bolja. Misljenja sam da nije lose prskati sa njim i da deluje. Ja od hemije i raznih djubriva dosta zazirem i ne upotrebljavam ih mnogo, samo nesto osnovno. Tako da ako nije od njega onda nema od cega drugo da bude rodna, lepa i kvalitetna malina. Postavljao sam slike prosle godine iz berbe i videlo se koji je to kvalitet.

Evo i neka slicica od juce:
 
Poslednja izmena:
slikano pre 7 dana...
51d0380ebb93a4cbb73cf518b4a3c846.jpg
c66ec18dd03063362be50766038061b1.jpg


Послато са SM-J510FN уз помоћ Тапатока
 
Kolegama bih obratio paznju da ne bacaju pare na zvucna imena preparata i proizvodjaca.Koliko godina imam malinu,nikada je nisam poprskao sa Swich-om,ili nikada nisam upotrebio ni grama Fertileader prihrana a kvalitet mi je bio uvek u samom vrhu od predatih hladnjaci.Gledajte aktivne materije preparata.Koristite praskaste prihrane sa visokim sadrzajem mikroelemenata.Pravite plan prskanja prema svojim potrebama...
 
Kod mene se Wuxsal super pokazao odlično.
Slavol je cista glupost od preparata.
Inače juče nadjem jednu zrelu malinu .
 
Pozdrav malinari, imam jedno malo složenije pitanje u vezi doziranja preparata: ako je preporučena doza nekog preparata 100 gr na 10 ari, i malinjak je 10 ari, da li se pri prskanju iskoristi svih 100 gr? Jer u 10 ari malinjaka je dosta manje od 10 ari pod malinom, oko 2 ara (ako sam dobro izračunao), ostalo je medjuredni prostor. Interesuju me vaša mišljenja. Hvala!
 
Kolegama bih obratio paznju da ne bacaju pare na zvucna imena preparata i proizvodjaca.Koliko godina imam malinu,nikada je nisam poprskao sa Swich-om,ili nikada nisam upotrebio ni grama Fertileader prihrana a kvalitet mi je bio uvek u samom vrhu od predatih hladnjaci.Gledajte aktivne materije preparata.Koristite praskaste prihrane sa visokim sadrzajem mikroelemenata.Pravite plan prskanja prema svojim potrebama...

Ajde Ero, malo konkretnije i jednostavnije.
U redu je ovo sta ne treba.

A konkretnije sta treba :
kad i koju prihranu
i kada i koje prskanja kao glavna ti primenjujes.
 
Sve aminokiseline su placebo efekat i jedno obicno bacanje para.
Nista ne moze da doprinese kao zdrava zemlja, dobra hrana i motika.

Ne bih se složio za Slavol. Nemam nešto previše iskustva sa njim, ali mogu reći da kada sam ga god radio, par dana nakon tretiranja sa njim biljka je izgledala nekako srećnija, raspoloženija... Ne znam kako da objasnim, ali jednostavno se vidi da joj je prijalo tretiranje.
 
Nazad
Vrh