Radovi u malinjaku

Pošto njavljuju padavine sve do nedelje, kada bi se tek moglo brati to što se zadrži i ne opadne, ima li svrhe danas možda prskati kalcijumom, da se plod što duže zadrži i manje opadne?
Miker je u pitanju.
 
@NS Lav, koliko imas maline? Je l' ne mozes da je prodajes u svezem stanju? Vise ce ti se isplatiti...
 
Nakon odstranjivanja " stare " maline čime bi mogli lastari da se kroz sistem kap po kap prihrane da poteraju malo bolje?
 
Nevreme od preksinoc.
snc00516.jpg
 
Za malinare mozda smesno pitanje ali zamolio bi za odgovor,dali je moguce da vilamet rodi na ovogodosnjem letorastu ili su mi podmetnuli i neku drugu sortu maline. Posadio sam proslu jesen sadnice vilamet i svi proslogodisnji letorasti koji su imali plod ovog leta nakon berbe sam otsekao, a sada na novim letorastima opet imam plodove.
c23e440e8a0a476890fb0745586e4403.jpg
016c0b52da4c480b62b771f8f2530025.jpg
2ca0959fee5732af3241f31efe2e52b7.jpg


Sent from my SM-J530F using Tapatalk
 
Za malinare mozda smesno pitanje ali zamolio bi za odgovor,dali je moguce da vilamet rodi na ovogodosnjem letorastu ili su mi podmetnuli i neku drugu sortu maline. Posadio sam proslu jesen sadnice vilamet i svi proslogodisnji letorasti koji su imali plod ovog leta nakon berbe sam otsekao, a sada na novim letorastima opet imam plodove.
c23e440e8a0a476890fb0745586e4403.jpg
016c0b52da4c480b62b771f8f2530025.jpg
2ca0959fee5732af3241f31efe2e52b7.jpg


Sent from my SM-J530F using Tapatalk


Dogadja se kod Vilameta ta pojava,stim sto je to jako mali broj cvetova i plodova koji se obrazuju u jesen,prevashodno na lastarima koji su ranije ostavljeni i iz nekog razloga razgranati.
 
Da li je dobro sada vezati maline i podici od trave da ne skupljaju od trave i vlage iz zemlje razne bolesti.Ne mislim bas svaku da vezem za gornju zicu nego neku na prvu neku na drugu a neku samo prebacim preko.U pitanju wilamet i vec je dostigao visinu od dva metra i preko.
 
Da li je dobro sada vezati maline i podici od trave da ne skupljaju od trave i vlage iz zemlje razne bolesti.Ne mislim bas svaku da vezem za gornju zicu nego neku na prvu neku na drugu a neku samo prebacim preko.U pitanju wilamet i vec je dostigao visinu od dva metra i preko.

Ako imas volje i vremena i izbacio si stare maline,lastare dizes na gornju zicu stim da ih ne vezes klasicno vec oko direka obmotas kanap,pa dizes grupe od po nekoliko lastara i jako zatezes kanap obmotavajuvi ga oko zice i hvatajuci lastare njime i sve tako do sledeceg direka,gde ga opet obmotas,itd.itd....Kada ih dignes pokosis izmedju radova...A onda zastita od bolesti i insekata,po potrebi i od grinje.Sve ovo naravno radis,ako nemas pametnija posla...:osmeh:
 
Nazad
Vrh