Radovi u malinjaku

http://www.novosti.rs/vesti/srbija....-pada-dva-dana-naneta-velika-steta-vocnjacima
vilamet2012 sta mislis o upotrebi simazina kada je ova tema vec otorena

Simazin je kod nas veoma teško naći jer je zabranjen i ne proizvodi se koliko ja znam već tri ili četiri godine . Korišćen je za travu po mladom zasadu maline i nije bilo problema . Trenutno nema zamene . Koliko mi je poznato prestalo se sa korišćenjem zbog ostataka u zemlji koi se javljaju u plodu i koi se prilikom vršenja analize maline otkriva a štetan je.

https://www.facebook.com/photo.php?fbid=626512377471003&set=pcb.626512427470998&type=1 16 04 2014
 
ma nikad nismo ni koristili herbicide,uvek sa kultivatorom frezirali na dubinu 5 do max 8 cm,i uvek lepo okopavali,sta je tu je,hvala svima
 
Dobre sale nikad dosta...
zoki to je neka iole realna cena znam koliko sam se samo ja zadnjih 10 godina cepao tu jer sam dobro znao sta se radi I posto se prodaje iko koliko zaradjuje a I danas ima hladnjacara koji ce iskreno reci,mada vecina laze.secam se I 2006 ne ponovila se u malini a I mnogo tog I 40 goina dalje....ali ko sto mi rece jedan lik ovde kojiima najveci kupinjak u svom kraju da njega ne zanima ni tradicija ni iskstvo vec njegov interes.nemgu zato vise pisati

- - - - - - - - - -

Simazin je kod nas veoma teško naći jer je zabranjen i ne proizvodi se koliko ja znam već tri ili četiri godine . Korišćen je za travu po mladom zasadu maline i nije bilo problema . Trenutno nema zamene . Koliko mi je poznato prestalo se sa korišćenjem zbog ostataka u zemlji koi se javljaju u plodu i koi se prilikom vršenja analize maline otkriva a štetan je.

https://www.facebook.com/photo.php?fbid=626512377471003&set=pcb.626512427470998&type=1 16 04 2014
pa imas galencin rezon koji je simazin
 
@doca1982
Ja sam imao takvu kupinu 2009, celu vrstu dugacku 140m, jer je idiot koji se granici sa mojim kupinjakom prskao korov u medji okrenut prema kupini. rodile mikroskopske kupine iz tih ruza. dusa me bolela, a kupina bolovala do 2011 u toj vrsti. Te 2009 sam nekako se smirio, 2010 kad sam video da su ostale posledice morao sam da ga prebijem. Nekako mi se cini da je od tad kupina sve bolja i bolja...::vadjenje_repe::.
@cunami
zalosni ovi malinjaci pod snegom. Nego, reci mi hocemo praviti dil za kutijice od 160-200 g ove godine, video sam da si prosle godine davao "mandarini2013" i " Kajatrejdu", preko onog svalera Mila. Samo jeftino si davao, imam ja bolji dil, javi se na PP, da ti dam moj telefon da pravimo posao...

- - - - - - - - - -

A i malinari, mogao sam i ja okaciti koju fotku posle tri godine.
 
Zimske "čarolije"... Nadam se da nam neće naneti mnogo štete!? Pozz svima iz belog Užica, a posebno za crveno-belog zorana sefa.
 
Kod mene U Ivanjici 20cm snega sad mi javili.Ici ce moji do malinjaka pa mi javljaju sta se desava.Daj boze da nije mnogo polomilo ipak kazu da se brzo topi i trenutno ne pada


BILI moji u malinama kazu nije strasno po neki lastar polomljen.DOBRO JE.......Jos veceras moguc sneg kod nas tamo za 5 dana preko 20 ce da bude
 
Poslednja izmena:
Ja mislim da mi sto imamo malinu preko 1000m/nv za ovu godinu smo zavrsili? Kod mene preko 60 cm snega.
 
I u mom kraju je tesko, sreca kod mene nema snega.....Nego da se vratimo na posao, koristi li neko folijarno djubrivo, koje i kako?
 
Kod mene slično kao kod vlamet2012, sve duže rodne grane uglavnom polomljene... Trenutno pada kiša, samo da opet ne pređe u ovo belo, daleko bilo
 
I kod nas ista situacija...iznad 700 metara nadmorske visine osteceno tj unisteno vise od polovine rodnih grancica...tuga...snega jos uvek ima,a ne daj Boze da se razvedri izmrzlo bi sve komplet...drzava da reaguje
 
Nazad
Vrh