Radovi u malinjaku

Ja cekam kisu da malo omeksa zemlju pa da izfreziram, kazite mi ljudi kako se borite sa korovom oko malina, plevite ili prskate necim?
 
Ne znam iz kog razloga ali u mom kraju se masovno posusili malinjaci i to samo oni koji sad ulaze u drugu berbu, bas sam danas obilazio vise lici na didimelu lastari bele ispucale kore, ovde onde pupoljak.

Послато са CUBOT_NOTE_S уз помоћ Тапатока
 
Ne znam iz kog razloga ali u mom kraju se masovno posusili malinjaci i to samo oni koji sad ulaze u drugu berbu, bas sam danas obilazio vise lici na didimelu lastari bele ispucale kore, ovde onde pupoljak.

Послато са CUBOT_NOTE_S уз помоћ Тапатока

Los sadni materijal na prvom mestu. Nacupano sadnica iz starih malinjaka pogotovu ako je vilamet.
 
S obzirom da sam maline posadila u novembru, a slušajući i gledajući druge kako se bore s korovom, ja sam se odmah upustila u borbu s istim. Znam da mi motika ne gine i godišnji odmori i vile na njivi :osmeh: ali pre sadnje,(u grupi podizanje) sejala sam heljdu, a sada sam u medjurednu sadnju posadila faceliju pa ću videti. Dobila sam savet da faceliju pokosim pre cvetanja i istu isfreziram. Javljam rezultate, a zanima me i vaše mišljenje.
 
Zakida li neko od vas one donje pupoljke da se omoguci bolja provetrenost i zastita, do koje visine idete i kad zakidate.

Послато са CUBOT_NOTE_S уз помоћ Тапатока
 
S obzirom da sam maline posadila u novembru, a slušajući i gledajući druge kako se bore s korovom, ja sam se odmah upustila u borbu s istim. Znam da mi motika ne gine i godišnji odmori i vile na njivi :osmeh: ali pre sadnje,(u grupi podizanje) sejala sam heljdu, a sada sam u medjurednu sadnju posadila faceliju pa ću videti. Dobila sam savet da faceliju pokosim pre cvetanja i istu isfreziram. Javljam rezultate, a zanima me i vaše mišljenje.
Sta je facelija :osmeh:?
 
pozdrav, recite mi koji je najbolji i najefikasniji nacin vezivanja malina, dal to radite sa kanapom , plasticnim vezicama, ili sa makazama za vezivanje .
 
Jedno pitanje za iskusne malinare. Pošto planiram da sredinu zatravim, razmišljam nešto koliko je potrebno frezovati široku traku pored maline, da li 60 cm ili je dosta i 40 cm, jer nešto računam, pošto se odmičem od njih 15-tak cm sa obe strane, deo koji se ručno kapa onda dolazim do otprilike 60-tak cm sa po obe strane obrađene trake. Da li može tako ili da se ide na 60 cm plus deo koji ručno obrađujem?
 
Oće li skoro ta kiša ili da počnemo sa zalivanjem,ja presadio oko 500 korena pa da se ne osuši
 
Ja kopao danas kad pogledam rodne grančice i vidim da na jedno 20% otprilike spremilo pupoljke.Bio sam u više malinjaka i nižih i višljih nego moj i svuda su rodne grančice od 2-3 cm do 6-7 cm.Kod mene od 12-15 cm a malinjak je na 580m nadmorske.Reko danas zaštitaru ona mi ne veruje kaže nemoguće.Ubaciću sliku mada je malo mutna


b32423d9359aa2d8ba01e531d4c995cb.jpg
 
Poslednja izmena:
Nakon friziranja i okopavanja, spremam se da poprskam kompletnu parcelu preparatom Stompaqua, takođe u nedelju planiram da postvim novi sistem za navodnjavanje ali sad ona skuplja viseća creva jer su mi vrane i miševi uništili kpk trake.

Послато са E2003 уз помоћ Тапатока
 
Nazad
Vrh