Radovi u malinjaku

Sve se promenilo u odnosu na samo par godina unazad.Ostaje da se malinarstvom bave ljudi sa dvadesetak ari kao dopunsko zanimanje.Platiti radnike ,osiguranje za njih, uz ovu cenu je iluzija.
 
Evo sta kaze ministar poljoprivrede o malinama, krompiru i jos po nesto. Kada Nemci uskoro otvore granice za oko milion ljudi sveze radne snage, videcemo ko ce se uopste u Srbiji zamlacivati sa poljoprivredom.

https://www.youtube.com/watch?v=28HD6XYM48U


...Javite ministru da ovi sto nisu culi da je drug Tito umro,su culi da je predsednik Tramp u Beloj kuci,i ne samo to,oni su i rado vidjeni gosti u Trampovoj administraciji,sto se ne bi moglo reci za ove napredne i "obavestene".
Kad budem imao vremena napisacu jedan tekst u blogu u vezi mera "Kosovo Republjik" i koliko su u stvari te mere ekonomski opravdane,cak i na liniji novog ekonomskog diskursa koji se danas javlja u svetu."
 
IMG-7163.jpg
[/URL][/IMG] jel ova braon tecka u pupoljku obolio pupoljak
 
Све што не бисте волели да Вама раде немојте ни Ви радити другима.

Velika vecina nije u tom fazonu, vec je u fazonu "da komsiji crkne krava"
U poljoprivredi se tone sve dublje i dublje, i drzava umesto da pomogne i smanji namete ona ih prosiruje i povecava...Da li od kg maline od 80din ima mesta za novi izdatak, ili kupine od 36 din, jagode od 60din itd... Zalosno je ovo sto se radi, i jos zalosnije sta ja u mojih 30 leta ne vidim izlaz iz situacije, mogu samo da trazim izlaz iz drzave...
 
Poslednja izmena:
Zalosno je ovo sto se radi, i jos zalosnije sta ja u mojih 30 leta ne vidim izlaz iz situacije, mogu samo da trazim izlaz iz drzave...
Ja sam sad u šezdesetim, a pre trideset god. sam isto to mislio , pa ipak ostao...
A mom "klincu" tvojih godina savetujem: "Beži odavde što dalje i što pre..."
No, ne znam da li će me poslušati???



P. S. Obično kad Otac savatuje...a Deca u kontru...
Ja to iz iskustva...
 
Kod nas na jugu, koliko znam, osim Maser Friga, niko još nije platio ni obranu ovogodišnju malinu, pa ne verujem da će se iko pojaviti sa takvim predlogom.
Osim ako dođe neki novi prevarant koji do sada nije radio kod nas, pa počne da obećava.......
 
Nazad
Vrh