Stipendije i drugi oblici pomoci mladima pri skolovanju.

Da li dobijate neku stipendiju?


  • Ukupno glasača
    3

North ARMY

Super Moderator
Urednik
Učlanjen(a)
14 Okt 2008
Poruka
30.438
Lokacija
Adasevci-Zapadni Srem
Da li dobijate neku stipendiju za skolovanje ??
Ne mislim na socijalnu pomoc.Ima li firmi koje placaju mladima skolovanje da bi radili za te firme kasnije po zavrsetku skolovanja ??
 
Ima toga ali bez proseka 10.0 možeš samo da mašeš kao ovaj limun. :cao:
Studentske kredite nisam koristio ali mnogi na faksu jesu i ne žale se a pored državnih čak i banke imaju kredite za akademce.
 
Ja dobijam opstinsku,ali to je po meni vise kao socijalna pomoc jer opstina daje svojim malo boljim djacima.
Razlog zasto sam otvorio temu je sto sam se sad cuo sa drugaricom iz Nemacke i ona se zaposlila 2dana skola 3dana posao i dobija platu bez da je vraca kasnije,e to je posao. :cool:
 
Onda baća ni tebi ništa drugo ne preostaje nego pravac Njemačka.
I da nam pišeše odatle i internacionalizuješ forum.
 
North ARMY je napisao(la):
Ja dobijam opstinsku,ali to je po meni vise kao socijalna pomoc jer opstina daje svojim malo boljim djacima.
Razlog zasto sam otvorio temu je sto sam se sad cuo sa drugaricom iz Nemacke i ona se zaposlila 2dana skola 3dana posao i dobija platu bez da je vraca kasnije,e to je posao. :cool:

Tu si upravu, preko je druga pesma, svi koji su otišli pokupili su stipendije bez problema i bez obzira na prosek, čak nisu ni u obavezi posle da rade jer sve to ide iz nekih fondova,....
Na privatnim fakultetima ima nekih kombinacija, tipa, platiš apsolventsku godinu tek kad se zaposliš, pa te poguraju za posao, jbg., treba sve koristiti.

I država daje stipendije ali samo za desetke.
 
Pozvan sam ali mi se ne ide za sad,ali do leta ako ne bude nista od faxa i ja cu vam pisati sa neke nemacke IP adrese.
Post je spojen: [time]1296566220[/time]
_________________________________________________
Npr ona je zavrsila 10 razreda osnovne i 2 vise onako djuture,sad je upisala nesto 3 godine skola-posao po uslovima koje sam vec naveo,sto je extra.
Cak nije ni duzna da radi u toj firmi posle zavrsetka posla jer oni njoj daju platu za 3 dana koliko radi i svake godine povisica.
 
Zato nek se ne bune kad mladi odu.
Ima ovde jos jakih firmi koje bi mogle da zadrze mlade koji su voljni da rade ako im sad npr daju stipendiju od samo par hiljada mesecno cisto da mladi vide da nisu sami i da ce posao dobiti ako budu dobri radnici,nije sve ni u proseku ocena.
 
North ARMY je napisao(la):
Zato nek se ne bune kad mladi odu.
Ima ovde jos jakih firmi koje bi mogle da zadrze mlade koji su voljni da rade ako im sad npr daju stipendiju od samo par hiljada mesecno cisto da mladi vide da nisu sami i da ce posao dobiti ako budu dobri radnici,nije sve ni u proseku ocena.

Slažem se potpuno a sama stipendija je p. dim za jednu ozbiljnu firmu, dobar i savestan radnik vredi bar desetostruko.
 
futurefarming je napisao(la):
Ima toga ali bez proseka 10.0 možeš samo da mašeš kao ovaj limun. :cao:
Studentske kredite nisam koristio ali mnogi na faksu jesu i ne žale se a pored državnih čak i banke imaju kredite za akademce.

Pa nadje se i gde nije bitan prosek,par kolega dobijaju stipendiju od NIS-a..
A ove godine su svi jurili neke kredite,valjda od banke.Dobijas 5000-6000 mesecno,kad zavrsis fax imas fore 18 meseci da se zaposlis pa ti skidaju od plate,ako ti je prosek ispod 7,5 sve vracas,ako je izmedju 7,5 i 8,5 vracas pola,a ako je iznad 8,5 ne vracas nista :) Nadam se da ne gresim :)
 
To je sve kesa,ja bih to najlakse resio ako imas prosek ispod 8.5 dobijes do 50e stipendije,ako imas prosek jaci od 8.5 imas 100e i cao,da vidis kako bi svi ucili i bili zadovoljni.
 
Западни капиталисти су схватили да само запослени са квалитетним знањем и усвојеним вештинама из тих знања гарантују квалитетно урађен посао.
У земљи Србији нови "капиталисти" хоће одмах обученог радника а да у његово образовање
и обуку не уложе ништа.Још када би тај запослени хтео да ради џабе,где би им био крај.
Све док сви не будемо плаћало порез,тешко да ће бити новца за то што се ради на западу,а да при том новац од пореза буде добрим делом одвојен и за образовање и обуку.
На жалост у земљи Србији није на цени знање ,вредноћа,савесност ,поштење......итд.
Post je spojen: [time]1296674032[/time]
_________________________________________________
Западни капиталисти су схватили да само запослени са квалитетним знањем и усвојеним вештинама из тих знања гарантују квалитетно урађен посао.
У земљи Србији нови "капиталисти" хоће одмах обученог радника а да у његово образовање
и обуку не уложе ништа.Још када би тај запослени хтео да ради џабе,где би им био крај.
Све док сви не будемо плаћало порез,тешко да ће бити новца за то што се ради на западу,а да при том новац од пореза буде добрим делом одвојен и за образовање и обуку.
На жалост у земљи Србији није на цени знање ,вредноћа,савесност ,поштење......итд.
 
U tome bi svi imali koristi i ucenici/studenti a i stipendisti.
Npr oni meni daju stipendiju npr neka semenska kuca ili neko ko proizvodi hemiju(djubriva,herbicide,pesticide) oni ulazu u mene i skoluju me za sebe a ja ne samo da steknem znanje vec im vratim...vecina je nas dece sa sela i kad me komsija pita sta da seje i cim da prska,djubri ja mu posavetujem neki proizvod moje buduce firme,tako da bi i oni povecali prodaju.
Sve ostaje samo na ovom forumu,nema to ko da cita.
 
Ma da,mnogi se tu zeznu.Nemaju prosek ni 7 a racunaju da ce odjednom da ga poprave..Lakse meni ovako da kazem pisi i 6 samo da je u indexu :)
 
Draganaa je napisao(la):
Pa nadje se i gde nije bitan prosek,par kolega dobijaju stipendiju od NIS-a..
A ove godine su svi jurili neke kredite,valjda od banke.Dobijas 5000-6000 mesecno,kad zavrsis fax imas fore 18 meseci da se zaposlis pa ti skidaju od plate,ako ti je prosek ispod 7,5 sve vracas,ako je izmedju 7,5 i 8,5 vracas pola,a ako je iznad 8,5 ne vracas nista :) Nadam se da ne gresim :)
e i to je laz koju ti serviraju...kad sam zavrsio studije i to u roku, kazu nema toga da vracas pola sve se vraca, a u konkursu je lepo pisalo to isto sto si ti navela...al za naplatu stize cela suma... nazalost takva nam je drzava :zli: :udri:
 
sta ce nama seljacima skolovanje kad smo pametnjiji od onih politicara sto nam daju subvencije i lazu na svakom koraku?

nekazem da studije i visoke skole nisu dobre ali za jednog coveka koji se bavi ceo zivot stocarstvom i ratarastvom poput mene njemu netreba visoko skolovanje,dosta je srednja skola ,zar ne?
 
PA da mu treba i ne treba mu. ali ne radi se samo o diplomi, nego upoznaješ nove ljude, i različita mišljenja, i stavove, gledaš iz druge perspektive i racionalnije donosiš zaključke, jel tako? ....i još, ne postoji veća prilika u životu za upoznavanjem i druženjem raznih kolega , a i koleginica ::namigivanje:: nego što je to na nekom fakultetu :cao:
 
Svaki peti u Srbiji bez završene osnovne škole

Neophodno je da se za obrazovanje iz državnog budžeta izdvaja najmanje šest, umesto dosadašnjih 3,5 odsto bruto društvenog proizvoda, kaže Žarko Šunderić, menadžer tima potpredsednika vlade za sprovođenje strategije za smanjenje siromaštva

Jedna petina stanovnika Srbije ili 21,9 odsto ima nepotpuno osnovno obrazovanje, jedna četvrtina ili 24 odsto ima osnovno obrazovanje, četiri od deset (41,1) završilo je srednju školu, dok 6,5 odsto ima fakultetsku diplomu, podaci su republičkog Zavoda za statistiku o obrazovnoj strukturi nacije zasnovani na popisu iz 2002. godine.

Podatke da gotovo polovina stanovnika Srbije ima završenu samo osnovnu školu, a da se po broju fakultetski obrazovanih ljudi nalazimo na dnu liste Evrope, izneli su prekjuče Božidar Đelić, potpredsednik vlade, i Zoran Lončar, ministar prosvete.

Naša zemlja je na prošlogodišnjem međunarodnom „Piza” istraživanju zauzela 37. mesto od 41 zemlje.

I da,da ne bi skenuli sa teme da dodam da ne cude ovi podaci obzirom da se ne podstice dovoljno obrazovanje i ne ulaze se u mlade kardove...

izvor:http://www.politika.rs/rubrike/tema-dana/Svaki-peti-u-Srbiji-bez-zavrshene-osnovne-shkole.lt.html
 
Draganaa je napisao(la):
futurefarming je napisao(la):
Ima toga ali bez proseka 10.0 možeš samo da mašeš kao ovaj limun. :cao:
Studentske kredite nisam koristio ali mnogi na faksu jesu i ne žale se a pored državnih čak i banke imaju kredite za akademce.

Pa nadje se i gde nije bitan prosek,par kolega dobijaju stipendiju od NIS-a..
A ove godine su svi jurili neke kredite,valjda od banke.Dobijas 5000-6000 mesecno,kad zavrsis fax imas fore 18 meseci da se zaposlis pa ti skidaju od plate,ako ti je prosek ispod 7,5 sve vracas,ako je izmedju 7,5 i 8,5 vracas pola,a ako je iznad 8,5 ne vracas nista :) Nadam se da ne gresim :)

Tačno, moram da se korigujem, na visokotehničkim, ekstra teškim fakultetima je 10.0 misaona imenica pa je i lista za stipendije šarena, na mom faksu su svi na listi imali taj prosek a rangirali su ih zavisno od roka u kom su očistili godinu (prva tri u junu a ostali u septembru :haha:).

Farmer II je napisao(la):
PA da mu treba i ne treba mu. ali ne radi se samo o diplomi, nego upoznaješ nove ljude, i različita mišljenja, i stavove, gledaš iz druge perspektive i racionalnije donosiš zaključke, jel tako? ....i još, ne postoji veća prilika u životu za upoznavanjem i druženjem raznih kolega , a i koleginica ::namigivanje:: nego što je to na nekom fakultetu :cao:

Istina, a posebno je bitno što fakultet vežba moždanu masu i širi vidike (u srednjoj 5 a sada već zahvatim i 10ha jednim okom :haha:).
 
Nazad
Vrh