Stipendije i drugi oblici pomoci mladima pri skolovanju.

Da li dobijate neku stipendiju?


  • Ukupno glasača
    3
Имајте на уму да се све важи,да је свако знање и усвојене вештине из тих знања касније у животу одскочна тачка са даље самообразовање.Нужно је цео живот учити,јер ће вас очас
они који су иза вас престићи,показати више знања, боље резултате.Живот не признаје незнање,неукост,лењост.Али,само знање,вештина и вредноћа воде напред у просперитет.
Није свеједно где ћете бити на хијерархији успеха,ни када стартујете ни када завршавате радну каријеру.
 
dali se prosek racuna po principu, saberes i podelis sa brojem sabranih ili se gleda KOEFICIJENT USPESNOSTI?, posto nisu svi predmeti sa istim brojem ESPB bodova i nisu podjednake tezine, primer matematika & botanika. Dali se prosek racuna u toku jedne skolske godine ,ako da sta onda sa nepolozenim predmetima??
 
Mislim da se ne racuna po godini vec na kraju skolovanja i da koeficijent uspesnosti nema veze sa tim.Po godini ti se racunaju bodovi za budzet (npr.ako preneses 12 bodova oni se racunaju u sl.god) Koeficijentt uspesnosti se gleda pri rangiranju studenata za budzet ali ne na svim fakultetima.Bar je ovako bilo prosle godine..
 
North ARMY je napisao(la):
Pozvan sam ali mi se ne ide za sad,ali do leta ako ne bude nista od faxa i ja cu vam pisati sa neke nemacke IP adrese.
Mnogo, mnogo vise stvari je potrebno do odlaska tamo nego sto je pozivnica, pogotovo od kada je kriza.
 
Draganaa je napisao(la):
Mislim da se ne racuna po godini vec na kraju skolovanja i da koeficijent uspesnosti nema veze sa tim.Po godini ti se racunaju bodovi za budzet (npr.ako preneses 12 bodova oni se racunaju u sl.god) Koeficijentt uspesnosti se gleda pri rangiranju studenata za budzet ali ne na svim fakultetima.Bar je ovako bilo prosle godine..
a ako sledece godine odnosno kad budem upisivo trecu,ako budem... Prijavim se za kredit i ako mi odobre , dali ce mi se racunati prosek iz prve posto jos nijednom nisam konkurisao??
 
Najbolje je da pitas na studenstskoj sluzbi,ja ne koristim kredit pa ne znam tacno.Mislim da prosek nije bitan kad dobijas kredit vec primanja (npr.jedna koleginica ima prosek 8.5 a druga 7.0 i ta sto ima 8.5 nije dobila a ona sto ima 7.0 je dobila) Prosek se gleda na kraju za sve 4 god..
 
Za biologiju imas 200 pitanja i od tih 200 bude 20 ako se dobro secam,pitanja su "trajna" godinama,nemojte matematiku birati mnogo je teze,biologija se moze nauciti za popodne pre ispita kao sto sam ja uspeo.
 
Trebali ste naglasiti da se radi o Banjaluckom fakultetu i pisati u odgovarajucoj temi a ne ovde.


'bes ove nase stipendije,dobio sam samo jednu za ovih 8 meseci,sta bi bilo da moram 'leba od nje da kupim....
 
Nazad
Vrh