Smokva

Dali neko zna koja je sorta naj krupnija smokve?
Dali neko moze da kaze o ovoj sa slike?
2mr7l35.jpg
 
Ja imam smokve kod dede radjaju svake godine! Misli da je najkrupnija vrsta smokve tzv."Egipatska" smokva, ali nisam siguran!
 
ja svoju sad nisam ni zastitio ovo joj je vec treca godina slabo mi raste sad je nekih metar i 20 cm u visinu pa ako prezivi vidjet cemo
 
MA grm ko grm samo buja raste mladice izlaze neke smrznu pa se odsjeku i tako nema tu nista precizno
 
Углавном смоква воли заветрину и сунчано. Код мене ове године родила одлично (за разлику од прошлих година, јер не стигне да сазри). Комшија извадио саднице испред куће од неке старе и ја пресадио.
 
Za vikend najavljuju izuzetno niske temperature u Srbiji. Ja sam svoju smokvu zaštitio kukuruzovinom, slamom i omotao najlonom preko. Šteta bi bilo da propadne, jer daje baš dosta smokava. Pre nekoliko godina ono kad je Dunav zaledio, bila je delimično izmrzla, ali je ipak preživela.
 
Evo sad se primakao kraju taj hladan talas, sasvim je sigurno će biti značajnog skraćivanja stabala smokvi.
 
Juče doneo iz Sutomora sadnicu smokve 5€ stara godinu dana ljubicasti plod daje tako mi je rekla žena koja prodaje. Takodje da je stavim sad u vecu saksiju pa na prolece na stalno mesto.
 
Ја у сутомору купио смокве а био убеђен да сам купио крушке.... Обрука се поштено али смо се поштено и најели...

Послато са GT-I9506 уз помоћ Тапатока
 
Posadio sam u rano prolece smokvu koja je oziljeni mladar ali kako sad stoje stvari izgleda da se nije primila, a imam jednu bas malu koju sam prosle godine gajio u saksiji pa je na leto presadio na stalno mesto i krenula lepo da napreduje a vidim da je sada krenula da tera znaci da je prezivela ovu blagu zimu, imao sam jos jednu koja je proslo prolece kupljena kao kontejnirana i lepo je napredovala ali sam zbog moje lose procene morao na jesen da joj promenim mesto i presadim pa do pre nedelju dana jos nije krenula videcu dali ce uopste krenuti zbog presadnje, inace sam ih stitio zimi iako nije bila jaka zima, bas mi je zelja da imam par stabala(ili grmova) u dvoristu.
 
Lakše se bere kad je žbun. I može se uviti u najlon zimi da ne izmrzne. Jer kad smrzne moraš je seći skroz do zemlje, pa onda izpočetka.
 
Nazad
Vrh