kunicarstvo za pocetnike

U NS kostale su 210 dinara sa racvom, zemlja porekla Slovenija, evo kako izgledaju i sajt njihov je www.clair.si, broj telefona zastupnika je 021-651-99-65 pozovi i pitaj.
20z32pz.jpg

Post je spojen: [time]1296816262[/time]
_________________________________________________
Evo i linka http://www.clair.si/napzajc.htm
 
Hvala na informacijama i na kojoj visini od poda kaveza se montiraju te sisice
 
Jeste preko puta reno centra na izlazu iz NS-a prema Rumenci sa leve strane inace su specijalizovani za konje, imaju svasta i za svinje i tako, vredi videti.
 
Ja sam narucio iz jomapeksa 80 din sam platio 1 kom,uzeo sam 7.
Ali naisao sam na jedan problem,hteo sam svaku da montiram na flasu od 1,5l ali se ispostavilo da voda nece da curi tj potreban je veci pritisak,probao sam i sa kantom od 5l ali i tu skoro da voda ne izlazi.Jos uvek koristim konzerve od pastete kao poilice.Ako neko ima resenje puno bi mi pomoglo.
ndefk.jpg
 
Ja sam ih zavrnuo na flasu od litre i curi dobro netreba nikakav pritisak samo mora flasa biti probusena od gore da udje vazduh unutra da se nestvara vakum porbusi flasu i nece biti problema :D
 
Kod mene su montirane takve na tri nivoa i na svakoj curi voda kada se onaj trn na sisici gurne prema gore.Posuda iz koje izlazi voda je na kavezu i ima dovoljno pritiska i na gornjem i na najdonjem spratu. Neznam kako kod tebe nece da curi. Posuda iz koje se razvodi voda do sisice treba da je otvorena, da se ne bi stvarao vakum u posudi.



Ovo su slike kada sam ih montirao i dan danas rade i preko njih dotice voda iz posude koja je na kavezu.
 
U pravu ste vakuum je bio problem nisam to znao jer nikad nisam koristio ove sisice.

Kako si ti peto montirao svoje na te bakarne cevcice?
 
Vrlo jednostavno prosirio kraj cevi da moze da ude sisica, deo sa navojem i tecnim metalom spojio. Jer na tim sisicama je neki kineski navoj ni mm ni colovni tako da nema nijedne ureznice koja je za njih. No i ovako je dobro sluzi me dobro da ne ureknem.
 
Pozdrav, danas sam kupio sisice od jomapeksa 1 kom = 80 din

@ peto1
Ja planiram da montiram sisice na isti način kao i ti, sa posudom koja će se nalaziti na kavezu. Zanima me da li se sisice moraju montirati vertikalno kao kod tebe ili mogu i horizontalno.Ja sam mislio da ih montiram horizontalno ali ne znam hoće li tako postavljene funkcionisati.
 
Samo vertikalno, horizontalno ne bi zatvarle i stalno bi propustale vodu. Zato i imas ona dva klipcica u telu sisice koje padaju dole i zatvaraju vodu.
 
@ peto1
Hvala puno, predpostavio sam, ali bolje da proverim sa nekim ko ima iskustva sa tim. Još jedno pitanje da li na jednu posudu ( balon od 25 L ) mogu da postavim 3 izlaza - 1 izlaz da namiruje 8 sisica, ili je bolje da stavim 3 posude ( 1 posuda = 1 izlaz )
 
stiven je napisao(la):
@ peto1
Hvala puno, predpostavio sam, ali bolje da proverim sa nekim ko ima iskustva sa tim. Još jedno pitanje da li na jednu posudu ( balon od 25 L ) mogu da postavim 3 izlaza - 1 izlaz da namiruje 8 sisica, ili je bolje da stavim 3 posude ( 1 posuda = 1 izlaz )

Ako imas gradsku vodu onda ti je najbolje postaviti obican VC kotlic sa plovkom i povezati ga sa vodovodom. Donju rupu reducirati na cev kojua ide do sisica i mozes sve povezati na to. Kod mene nema mesta za kotlic da stene iznad kaveza pa imam posudu od nekih 5 l i napravio sam elektroniku sa dve sonde tako da mi to regukise stalan nivo vode i sve su sisice povezane na tu posudu. I ubacio jedan elektroventil kojiu ukopcava elektronika i otvara i zatvara po potrebi.
 
Iz jednog izlaza moze da se montiraju i 50 pojilica a koliko ce da budu u funkciji to se regulise ventilima, ja sam koristio ventile za kap po kap i racve, imas sa dva ili tri kraka. Razmisli malo a PETAO te nije nista slagao. Pojilice moraju da se montiraju da vise jer jedino tako mogu da funkcionisu.
 
Eto vako za jednog kunica ja racunam da pojede oko 10 kg granulata sa majkom dok ih doji. ovo racunam onako odokativno jer nemoze se tacno voditi racuna posto imas razne starosti i velicine kunica ali po vodenu kada se koja okoti kada se kolju to se zna da se kolju izmedu 85-95 dana. Sad ako oces da imas tacno da znas koliko pojedu uzmi pa svaki dan meri koliko dajes hrane jednoj zenci od okota pa do klanja kunica koje je okotila, i imces tacne podatke.
 
Evo mog primera kako vodim evidenciju kunica.

Izvorni fajl u Excel-ovom formatu mozete skinuti preko sledeceg linka:
http://ifile.it/9gundl0
Kad otvorite link treba da kliknete na dugme Request download ticket tada se ucita ponovo stranica zatim kliknete na dugme Download i onda skida izabrani fajl.
Da bi mogli da otvorite ovaj fajl i da menjate njegovu sadrzinu morate imati instaliran Microsoft Excel 2003 ili neku noviju verziju ovog programa.

Evo slike u krupnijem planu (kad otvoris sliku klikni na nju da bi je video u punoj velicini)

 
Nazad
Vrh